Προς το περιεχόμενο

toshiba a200-1m8, γιατί κολλάει?


sokiwoki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω και εγώ το ίδιο μηχανάκι και είναι πολυ καλό.

Επειδή παίξανε τα νεύρα μου με τα VISTA, τα έβγαλα και έβαλα τα XP και μπορώ τώρα να πω πως το μηχανάκι τώρα πετάει πραγματικά. Όλες οι συσκευές παίζουν μια χαρά χωρίς προβλήματα.

 

+1 Symfono apolytos me ton prolalisanta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι αληθεια- κι εδω ειναι το πιο ευχαριστο- οτι στη συσκευασια υπαρχει δισκακι αποκαταστασης και οι 'οδηγοι' υπαρχουν στη σελιδα της εταιρειας στη χωρα μας. Παντως κρατησα τα βιστα γιατι τωρα τρεχουν πολυ γρηγορα και οταν βγει και το σερβις πακ θα γινει τουρμπο. Συστηνω οπως ειπα παραπανω να βαλετε και τους νεους 'οδηγους' γιατι θα δειτε βελτιωση ακομα και στην εκκινηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση και από εμένα. Φαίνεται πως έχω ένα καμμένο Pixel στην οθόνη μου. Τον πήρα Σάββατο μεσημέρι από Πλαίσιο και μέχρι να το καταλάβω έκλεισε και έτσι δεν ξέρω τι γίνεται. Παίζει να αλλάχτεί ή μπα. Ξέρω είναι βλακεία να κολλάω στο ένα Pixel αλλά όταν δίνω 1000+ euros μου την σπάει ακόμα και αυτό... Τα λέμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Έχω και εγώ το ίδιο μηχανάκι και είναι πολυ καλό.

Επειδή παίξανε τα νεύρα μου με τα VISTA, τα έβγαλα και έβαλα τα XP και μπορώ τώρα να πω πως το μηχανάκι τώρα πετάει πραγματικά. Όλες οι συσκευές παίζουν μια χαρά χωρίς προβλήματα.

 

Από που κατέβασες τους drivers γιατί εμένα δεν παίζουν μερικές συσκευές --> 1. Audio Device on High Definition Audio Bus 2. Ελεγκτής μνήμης pci και 3. Άγνωστη συσκευή. Επίσης δεν βγάζει τα εικονίδια πάνω στην οθόνη όταν πατάω το Fn όπως γινόταν στα vista

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με το Audio Device on High Definition Audio Bus λύθηκε εγκαθηστώντας driver για το ATI HDMI Audio. Το κακό είναι ότι συνεχίζει να μου εμφανίζει έναν Ελεγκτή μνήμης pci της intel με ερωτηματικό και μία άγνωστη συσκευή. Υποθέτω πως η πρώτη συσκευή είναι κάποιος scsi-sata controller και η δεύτερη πρέπει να έχει σχέση με την κάρτα δικτύου. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει ή να ανεβάσει φώτο από το device manager για να δω τις συσκευές και να βρω drivers? Thanks :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε μενα εμφανιζε προβλημα με τον ηχο αλλα λυθηκε μεσα απο το φακελο αναβαθμισης που ειχα κατεβασει απο την σελιδα υποστηριξης της εταιρειας. Ενα μεγα ερωτημα. Κατεβασα τους 'όδηγους' για τη καρτα γραφικων. Η εκδοση προγραμματος οδηγησης ειναι η 7.01... και το πανελ του Catalyst 2007.0621. Εχω κατεβασει υλικο που λεει οτι το setup ειναι το 3.0624 αρα καινουργια εκδοση και απο οτι γνωριζω η τελευταια εκδοση οδηγησης της καρτας ειναι η 7.10. Λεω να τρξεω το set up το οποιο θα αφαιρεσει τα προηγουμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Τελικά βρήκα λύση για όλα τα προβλήματα. Όποιος θέλει να μεταβεί σε xp και έχει προβλήματα ας γράψει εδώ

 

Μπορεις να μου πεις αναλυτικα τι πρεπει να κανω για να βαλω χρ ; εχει βιστα πανω και το ανοιγω, παω φτιαχνω καφε και ακομα περιμενω να φορτωσει. μου εχει σπασει τα νευρα και ακομα δεν εχω βαλει κανενα προγραμμα

 

και φυσικα ενα λινκ για να κατεβασω απευθειας του ντραιβερς γιατι απο το σαιτ της τοσιμπα δεν εβγαλα ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα νεο για οδηγους της ΑΤΙ? Επισης παρατηρησα κατι. Οταν ανιγουν ολα κανονικα καποιες εφαρμογες ξεκινουν μετα απο λιγα δευτερολεπτα, ειδα στα services οσα ειχαν καθυστερηση και τα επανεφερα αλλα τιποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα νεο για οδηγους της ΑΤΙ? Επισης παρατηρησα κατι. Οταν ανιγουν ολα κανονικα καποιες εφαρμογες ξεκινουν μετα απο λιγα δευτερολεπτα, ειδα στα services οσα ειχαν καθυστερηση και τα επανεφερα αλλα τιποτα..

 

τα ιδια και εδω. μεσα στο σκ θα προσπαθησω να περασω χρ γιατι με τα βιστα ειναι βασανιστικη η κατασταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...