Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κι εγω ξερω οτι η forthnet εχει pstn αλλα αυτο το voip που λεει στον λογαριασμο τι ειναι? τον εχω postαρει εδω http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=175421&page=286

i forthnet to ksanalew den exei epi tis ousias pstn grammes. to sima ftanei mexri tin forthnet kai auti to metatrepei se voip. to kalo se auto einai oti exoume panta tilefono alla xeiroteris poiotitas ixo(oxi oti einai xalia alla oloi to lene oti einai xeirotera). kata ta alla sto logariasmo sou vlepoume auto to pragma. kodikous xrewseis analoga tin ipiresia kai auto pou mas epivevaiwnei oti einai voip, einai to prothema twn kodikwn.

 

Σωστα ειναι, εχω κανει εδω και εδω πολυ καιρο, αυτες της συν

δεσεις και εχω τηλεφωνικες συσκευες σε ολο το σπιτι και φαχ μαζι και συν iptv.Και ειναι απο VoIP τηλεφωνια μου σε pstn συσκευες ολες και αποδοση τελεια και ας ειναι 6 συσκευες μαζι με το φαχ,αλλα σε 2 αριθμους VoIP.:-)

 

tsss... oraios.! to mono thetiko pou vriskw tis tilefonias voip mesw modem enanti tou tropou tis forthnet, einai oti glitonoume apo tin agora twn filters gia kathe tilefono mias k den xreiazetai ekei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon. tha parete 1 dipli mpriza tilefonou toixou kai tha vreite pou erxetai i kentriki grammi. sto ena fis tha sindesete ta akra tou tilefonou pou erxontai apo katw k einai to tilefono. auto tha paei panw sto router. ta alla kalodia mesa ston toixo pou pigainoun sto ipoloipo spiti, tha ta enosete kai tha ta valete sto allo fisaki tou toixou. auto to fisaki tha to enosete me ena tilefoniko kalodio stin eksodo tilefonou tou router.

 

Κατα πασα πιθανότητα θα λειτουργήσει έτσι.Τίθεται βέβαια και ένα ζήτημα , κατα πόσο το ρουτερκάκι μπορεί να δώσει αρκετά δυνατό σήμα για να καλύψει αρκετά μέτρα τηλεφωνικό καλώδιο

 

NetOne ειναι pstn

 

δεν είμαι 100% σίγουρος , αλλά απο τη στιγμή που δίνουν το speedtouch 780 για ρουτεράκι μάλλον κι αυτοί voip γραμμή δίνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon. tha parete 1 dipli mpriza tilefonou toixou kai tha vreite pou erxetai i kentriki grammi. sto ena fis tha sindesete ta akra tou tilefonou pou erxontai apo katw k einai to tilefono. auto tha paei panw sto router. ta alla kalodia mesa ston toixo pou pigainoun sto ipoloipo spiti, tha ta enosete kai tha ta valete sto allo fisaki tou toixou. auto to fisaki tha to enosete me ena tilefoniko kalodio stin eksodo tilefonou tou router.

 

Δηλαδη φιλε μου διακοπη ρευματος=παπαλα τηλεφωνο ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή τα τηλέφωνα αλλιώς δεν θα λειτουργούν; Και εγώ δηλαδή που έχω 3 συσκευές στο σπίτι και το router έχει 2 υποδοχές για τηλέφωνα; Δεν μου φαίνεται να είναι σωστό αυτό που λες διότι αυτή τη στιγμή που κοίταξα στο manual του router λέει ότι πρέπει να βάλουμε φίλτρα στις συσκευές που δεν είναι συνδεδεμένες πάνω στο router άρα μπορείς και να μην τις συνδέσεις...

 

Μπορεις να βαλεις εγω εχω 6 συσκευες σε 2 γραμμες παρε ενα με 3 πορτες και βαλε ενα καλωδιο pstn στο ρουτερ και η αλλη ακρη στις 3 πορτες και βαζεις πανω στις πορτες τις συσκευες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη φιλε μου διακοπη ρευματος=παπαλα τηλεφωνο ετσι δεν ειναι?

 

Oλα τα voip ετσι δουλευουν το παπαλα πολυ σπανιο,αμα θες κατσε οτε και πληρωνε παγια και ολα τα μαγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oλα τα voip ετσι δουλευουν το παπαλα πολυ σπανιο,αμα θες κατσε οτε και πληρωνε παγια και ολα τα μαγια.

 

Ολα καλα ολα ωραια τα λετε αλλα να μην κλεινουμε το router και καποια στιγμη?να το στειλουμε αδιαβαστο?

Το προηγουμενο router που ειχα ενα linksys το εκλεινε γιατι στην κυριολεξια εβραζε,ασε που μου εκανε αποσυνχρονισμους.Τωρα με το draytec δεν εχω σοβαρα προβληματα αλλα αν αρχισουν παλι οι αποσυνχρονισμοι και οι αποσυνδεσεις τι γινεται?παει η δε παει παπαλα το τηλεφωνο?

Εδω σας θελω για πειτε μου..

Αυτος ειναι και ο λογος που σκεφτομαι να βαλω την HOL με την forthnet δεν εχω τουλαχιστον αυτο το προβλημα(εχω αλλα μη προσθεσω και αυτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα ολα ωραια τα λετε αλλα να μην κλεινουμε το router και καποια στιγμη?να το στειλουμε αδιαβαστο?

Το προηγουμενο router που ειχα ενα linksys το εκλεινε γιατι στην κυριολεξια εβραζε,ασε που μου εκανε αποσυνχρονισμους.Τωρα με το draytec δεν εχω σοβαρα προβληματα αλλα αν αρχισουν παλι οι αποσυνχρονισμοι και οι αποσυνδεσεις τι γινεται?παει η δε παει παπαλα το τηλεφωνο?

Εδω σας θελω για πειτε μου..

Αυτος ειναι και ο λογος που σκεφτομαι να βαλω την HOL με την forthnet δεν εχω τουλαχιστον αυτο το προβλημα(εχω αλλα μη προσθεσω και αυτο)

 

Φιλε βαλε οτι θες δικαιωμα σου ειναι,αλλοι εδω και αλλοι εκει,αλλα το θεμα πιοι ειναι πιο οικονομικοι,οσο για τα ρουτερ τα αλλαζουν ειναι με χρησιδανεισμο,και να χαλασει φερνουν αλλο, κατι σαν το netmod του οτε το ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές parashos_ , αμα θες να ξέρεις οτι ανα πασα στιγμή έχεις τηλέφωνο αφήνεις ΟΤΕ.Οτι πληρώνεις παίρνεις....Γενικά οι voip γραμμές είναι πιο ασταθείς ούτως ή άλλως.Τον τιτίκο τον βλέπω πολύ αισιόδοξο :) μπορεί να χει και δίκιο αλλα μάλλον δεν έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε βαλε οτι θες δικαιωμα σου ειναι,αλλοι εδω και αλλοι εκει,αλλα το θεμα πιοι ειναι πιο οικονομικοι,οσο για τα ρουτερ τα αλλαζουν ειναι με χρησιδανεισμο,και να χαλασει φερνουν αλλο, κατι σαν το netmod του οτε το ξερεις.

 

Φιλε μου καλα τα λες αλλα αν περιμενεις με το air-ties που δινει η forthnet να κανεις δουλεια την εκατσες την βαρκα στο γιαλο.Χρυσοπληρωνεις(τροπος του λεγειν)ενα αλλο και κανεις την δουλεια σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικές γραμμές parashos_ , αμα θες να ξέρεις οτι ανα πασα στιγμή έχεις τηλέφωνο αφήνεις ΟΤΕ.Οτι πληρώνεις παίρνεις....Γενικά οι voip γραμμές είναι πιο ασταθείς ούτως ή άλλως.Τον τιτίκο τον βλέπω πολύ αισιόδοξο :) μπορεί να χει και δίκιο αλλα μάλλον δεν έχει

 

Μαλλον εχει νασαι σιγουρος.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...