Προς το περιεχόμενο

Nod32 Δεν κανει αυτοματη εκκινηση


crisselectro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μεχρι τωρα με την εκκινηση των windows εκανε εκκινηση και το Nod32 και αυτοματο update απο καποια στιγμη και επειτα το Nod32 δεν κανει αυτοματη εκκινηση και δεν γνωριζω εαν κανει και αυτοματη ενημερωση , ολα τα κανω εγω.

Δεν ειχα προσεξει ποτε εγινε αυτο , δηλαδη εαν με καποιο προγραμμα που περασα αλαξαν οι ρυθμισεις , για firewall εχω το comodo αλλα δεν ειχα καποιο προβλημα μεχρι τωρα.

Γνωριζει καποιος πως μπορω να το ρυθμισω οπως ηταν στην αρχη με αυτοματη εκκινηση και αυτοματο update ;

Εγω προσπαθησα αλλα δεν μπορεσα να το ρυθμισω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι δεν κάνει αυτόματη εκκίνηση ή απλώς δε σου εμφανίζει το εικονίδιο του NOD32 στο tray; Κι εγώ έχω comodo, καμιά φορά δεν εμφανίζει το εικονίδιο κάτω δεξιά δίπλα στο ρολόι, όμως είναι ενεργοποιημένο. Αυτό φαίνεται από το γεγονός ότι αν κάνεις δεξί κλικ σε ένα υπό έλεγχο αρχείο, υπάρχει η δυνατότητα ελέγχου με NOD. Επίσης, τα updates γίνονται κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τωρα με την εκκινηση των windows εκανε εκκινηση και το Nod32 και αυτοματο update απο καποια στιγμη και επειτα το Nod32 δεν κανει αυτοματη εκκινηση και δεν γνωριζω εαν κανει και αυτοματη ενημερωση , ολα τα κανω εγω.

Δεν ειχα προσεξει ποτε εγινε αυτο , δηλαδη εαν με καποιο προγραμμα που περασα αλαξαν οι ρυθμισεις , για firewall εχω το comodo αλλα δεν ειχα καποιο προβλημα μεχρι τωρα.

Γνωριζει καποιος πως μπορω να το ρυθμισω οπως ηταν στην αρχη με αυτοματη εκκινηση και αυτοματο update ;

Εγω προσπαθησα αλλα δεν μπορεσα να το ρυθμισω :-)

 

Πήγαινε στο msconfig και δες αν είναι τικαρισμένο το nod32kui.Εάν όχι,τίκαρέ το.

 

Απο κεί και πέρα πήγαινε στο NOD32 στα updates και στο Setup.Δες αν είναι τικαρισμένο το automatic updates.(scheduled)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι δεν κάνει αυτόματη εκκίνηση ή απλώς δε σου εμφανίζει το εικονίδιο του NOD32 στο tray; Κι εγώ έχω comodo, καμιά φορά δεν εμφανίζει το εικονίδιο κάτω δεξιά δίπλα στο ρολόι, όμως είναι ενεργοποιημένο. Αυτό φαίνεται από το γεγονός ότι αν κάνεις δεξί κλικ σε ένα υπό έλεγχο αρχείο, υπάρχει η δυνατότητα ελέγχου με NOD. Επίσης, τα updates γίνονται κανονικά.

 

Μαλον αυτο πρεπει να ειναι , αλλα πως μπορω να το επαναφερω οπως ηταν ωστε να ξεκιναει με το εικονιδιο παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω. Εγώ αυτό που κάνω είναι να πάω από το start στην ομάδα eset και από εκεί να κλικάρω το nod32 control center. Αυτό το κάνω όταν δε βαριέμαι, αφού έχω επιβεβαιώσει ότι το nod τρέχει κανονικά έτσι κι αλλιώς.

 

Κι άλλοι αναρωτιούνται.

Για δες εδώ: http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=145722

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στο msconfig και δες αν είναι τικαρισμένο το nod32kui.Εάν όχι,τίκαρέ το.

 

Απο κεί και πέρα πήγαινε στο NOD32 στα updates και στο Setup.Δες αν είναι τικαρισμένο το automatic updates.(scheduled)

 

Ξεχασα να πω οτι στο msconfig παρατηρησα οτι εχουν σβησει καποιες εκκινησεις μαζι και το Nod32 , οποτε δεν το βλεπω να υπαρχει εκει για να μπορεσω να το κλικαρω.

Να πω την αληθεια δεν ξερω πως εγινε αυτο και εσβησαν , πιθανων πρεπει να εγινε απο τον explorer γιατι προσπαθουσα να κανω καποιες εκαθαρισεις , δεν ξερω ομως εαν εχει σχεση ο explorer με αυτο.

Οσο για το automatic updates.(scheduled) ειναι ενταξει , το ειδα επειδη προσπαθησα να το ρυθμισω και εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω. Εγώ αυτό που κάνω είναι να πάω από το start στην ομάδα eset και από εκεί να κλικάρω το nod32 control center. Αυτό το κάνω όταν δε βαριέμαι, αφού έχω επιβεβαιώσει ότι το nod τρέχει κανονικά έτσι κι αλλιώς.

 

Κι άλλοι αναρωτιούνται.

Για δες εδώ: http://www.wilderssecurity.com/showthread.php?t=145722

 

Και ' γω αυτο κανω τωρα μεχρι να δω τι θα γινει.

Την ειδα αυτη τη σελιδα που μου ειπες αλλα απ'οτι βλεπω ο καθε ενας λεει τα δικα του αλλος για unistall αλλος για ρυθμισεις στο HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ αλλος για ρυθμισεις στον υπολογιστη μου κ.λ.π. ακριβες απαντηση δεν υπαρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχασα να πω οτι στο msconfig παρατηρησα οτι εχουν σβησει καποιες εκκινησεις μαζι και το Nod32 , οποτε δεν το βλεπω να υπαρχει εκει για να μπορεσω να το κλικαρω.

Να πω την αληθεια δεν ξερω πως εγινε αυτο και εσβησαν , πιθανων πρεπει να εγινε απο τον explorer γιατι προσπαθουσα να κανω καποιες εκαθαρισεις , δεν ξερω ομως εαν εχει σχεση ο explorer με αυτο.

Οσο για το automatic updates.(scheduled) ειναι ενταξει , το ειδα επειδη προσπαθησα να το ρυθμισω και εγω.

 

Πήγαινε στην κατηγορία AMON-SETUP-SECURITY-(και δες αν είναι τικαρισμένη η επιλογή) enable automatic starup of AMON.(εαν όχι τίκαρε την).

Δοκίμασε και πές μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στην κατηγορία AMON-SETUP-SECURITY-(και δες αν είναι τικαρισμένη η επιλογή) enable automatic starup of AMON.(εαν όχι τίκαρε την).

Δοκίμασε και πές μας...

 

Ειναι τικαρισμενη.

Κατι που θυμηθηκα τωρα , γιατι τωρα το ειδα , ειχα βαλει ενα προγραμμα change icon for folder που με δεξι κλικ σε ενα φακελο αλαζες ενα εικονιδιο, αλλα το απεγκατεστησα.

Μηπως ειναι αυτο που εχει δημιουργησει το προβλημα; γιατι οταν παω στην εναρξη ,

ολα τα προγραμματα , τα περισσοτερα εικονιδια ειναι σαν το εικονιδιο αγνωστου αρχειου που πιστευω οτι εχει σχεση με το εικονιδιο εναρξης του Nod32 , βεβαια τα προγραμματα δουλευουν κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα.Δεν μου εμφανίζεται το εικονίδιο στο tray ούτε κάνει updates.Έχω την εντύπωση πώς για να κάνει τη δουλειά του πρέπει να το τρέξω εγώ,ενώ πριν έτρεχε αυτόματα.Έψαξα αλλά δεν βρήκα τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εκανα ενα install το Nod32 χωρις να κανω unistall το προηγουμενο και ολα δουλευουν ρολοι.

Και συνιστω οποιος εχει το ιδιο προβλημα να κανει το ιδιο γιατι δεν υπαρχει περιπτωση να βγαλει ακρη , ενω φαινονται ολα ενταξει και ειναι ολα κλικαρισμενα παρολ'αυτα δεν ξεκιναει το εικονιδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...