Προς το περιεχόμενο

αποσταση dsl 768 και 2play απο dslam


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχω ιδεα απο αυτα οποτε .... :D

 

εγω εχω dsl otenet @ 768 και λειτουργει παρα πολυ καλα δλδ σε torrents πιανει και ~82 (και τα κραταει) και σε καλα torrents αν και μεγαλα 4-11GB πολλες φορες εχω aver 50-65.

 

Τωρα μπορω να θεωρησω οτι αν βαλω 2play :

 

θα ειμαι στο ιδιο dslam ( δεν εχει και αλλο κοντα )

θα λειτουργει περιπου το ιδιο καλα ( δε λεω για ~ 20mbit και 10-15 να ειναι μια χαρα)

 

η αλλα dslam για 2play kai για αλλου τυπου συνδεσεις?

 

αυτο το ρωταω γτ απο οτι εχω καταλαβει σημασια παιζει η αποσταση απο το dslam η ποιοτητα των καλωδιων εως το κουτι ? εξω απο το σπιτι και μετα εως το modem/router.

Γενικα μπορω να περιμενω οτι σε γενικα πλαισια θα λειτουργει σε πολυ καλα επιπεδα οπως η 768, η δε μπορω να κανω τετοιες συγκρισεις για τους χ y λογους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ta dslam ths Forthnet einai sto idio kthrio me ta dslam tou OTE (gia thn ekastote perioxh asfalws :P )

 

koitas sto web configurator tou router sou to downstream line attenuation (se db) kai vazeis ton ari8mo sto calculator tou adslgr http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php

 

sou vgazei sta posa metra eisai apo to dslam kai ta megista 8ewrhtika mbit pou mporeis na piasei an pai3eis se idiokthto ews 24mbit :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια αν δεν εχω router αλλα Modemaki της πλακας απο το οτε υπαρχει κανα προγραμμα που μπορει να το κανει αυτο η να ψαξω για κανα spare router απο κανα φιλο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά USB ADL modems όταν είναι συνδεδεμένα, εμφανίζουν στο system tray εικονιδιάκι από όπου με δεξί κλικ μπορείς να δεις κάποιες πληροφορίες για τη σύνδεση και τα στατιστικά της γραμμής...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα μονο about εχει το sagem fast 800 ( του 0.5 euro να ειναι και αν) και δε λεει τπτ σχετικο με τη connection

 

παντως thx και στους δυο σας :) θα κοιταξω να βρω κανα router

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...