Προς το περιεχόμενο

Ericsson V600i


Arrenoposss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω το v600i και θέλω να περάσω κάτι φωτογραφίες στον υπολογιστή.Έχω περάσει τους drivers,αλλά το θέμα είναι ότι δεν αναγνωρίζει τις φω:shifty:τογραφίες.Μου εμφανίζει έναν κενο φάκελο.Βίντεο και τραγούδια τα εμφανίζει κανονικά.

Κατέβασα επίσης και το myphone explorer μπας και βγάλω άκρη αλλά τζιφος.Μου λέει ότι obex errorcode:00-phone didn't answer

 

Δεν ξέρω τί άλλο πρέπει να κάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω ειχα προβλημα με τους drivers οταν ειχα το Κ600i.Αυτο που εκανα,αφου δεν εβγαζα με τιποτα ακρη,ηταν να παρω ενα bluetooth για τον υπολογιστη κι ηρεμησα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα-πλάκα το λογισμικό της ericksson είναι για τα σκ@τ@.

 

Μόλις το πήρα το κινητό,όλα δούλευαν ρολόι.

Τι να πώ,δεν ξέρω...

έψαξα και στο site μήπως βρώ καμιά άλλη απορία ή για διόρθωση του bug,αλλά μάταια.

Μου φαίνεται θα στραφώ στην αιώνια αντίπαλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου εγώ έχω χρόνια SE και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το software τους (εκτός από την βλακεία disc2phone της sony), αλλά βέβαια το my phone explorer είναι σαφώς καλύτερο! Πολύ φοβάμαι μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή σου, γι'αυτό για πες τα εξής βασικά:

 

1. τι σύνδεση κάνεις? καλώδιο usb ή ΒΤ?

2. χρησιμοποιείς τελευταία έκδοση του SE phone manager? στον file explorer τα υπόλοιπα αρχεία που τα βλέπεις, στο camera album ή σε επιμέρους folders? δοκίμασε να φτιάξεις ένα folder και μετέφερε εκεί τις φωτό να δεις αν εμφανίζονται στον phone explorer.

3. το my phone explorer συνήθως κοντράρεται με το SE suite για τις ίδιες θύρες. Τσέκαρε στο control panel/ device manager/ phone monitor να μην έχει κάνει reserve τις πόρτες, και μην τρέχεις τα προγράμματα ταυτόχρονα. Αν έχεις σύνδεση με καλώδιο 99% το my phone explorer θα βρει πόρτα επικοινωνίας που να καλύπτει obex exchange...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα-πλάκα το λογισμικό της ericksson είναι για τα σκ@τ@.

 

Μόλις το πήρα το κινητό,όλα δούλευαν ρολόι.

Τι να πώ,δεν ξέρω...

έψαξα και στο site μήπως βρώ καμιά άλλη απορία ή για διόρθωση του bug,αλλά μάταια.

Μου φαίνεται θα στραφώ στην αιώνια αντίπαλο....

 

Οντως χαλια ειναι!!Κι εγω μια ζωη SE ειχα,αλλα τωρα εχω Nokia κι ειμαι πολυ ικανοποιημενη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου εγώ έχω χρόνια SE και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το software τους (εκτός από την βλακεία disc2phone της sony), αλλά βέβαια το my phone explorer είναι σαφώς καλύτερο! Πολύ φοβάμαι μήπως έχει πρόβλημα η συσκευή σου, γι'αυτό για πες τα εξής βασικά:

 

1. τι σύνδεση κάνεις? καλώδιο usb ή ΒΤ?

2. χρησιμοποιείς τελευταία έκδοση του SE phone manager? στον file explorer τα υπόλοιπα αρχεία που τα βλέπεις, στο camera album ή σε επιμέρους folders? δοκίμασε να φτιάξεις ένα folder και μετέφερε εκεί τις φωτό να δεις αν εμφανίζονται στον phone explorer.

3. το my phone explorer συνήθως κοντράρεται με το SE suite για τις ίδιες θύρες. Τσέκαρε στο control panel/ device manager/ phone monitor να μην έχει κάνει reserve τις πόρτες, και μην τρέχεις τα προγράμματα ταυτόχρονα. Αν έχεις σύνδεση με καλώδιο 99% το my phone explorer θα βρει πόρτα επικοινωνίας που να καλύπτει obex exchange...

 

 

1.Xρησιμοποιώ καλώδιο usb

2.Kατέβασα από το site της SE αυτήν την έκδοση:

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc=gr&lc=el&ver=4000&template=ps1_1_3_1_1&zone=ps&lm=ps1_1&pid=10290&fid=41780&esi=true

 

Τα υπόλοιπα αρχεία τα βλέπω σε όλες τις άλλες κατηγορίες εκτος από τα wallpapers.

Φωτογραφία,δεν μπορω να την περάσω από την μια κατηγορία, στην άλλη.πχ wallpapers->videos.

 

3. Στο device manager,δεν βρίσκω κανένα phone monitor.Στην προσθαφαίρεση προγραμμάτων. υπάρχει όμως το PC SUITE.

 

Επιπλέον,θέλω να πώ ότι πέρα από του ότι αργεί πολύ το PC SUITE να ανοίξει τους φακέλους,τώρα κάνει το εξής κουλό.Δεν μου ανοίγει κανέναν φάκελο.Τα δείχνει όλα κενά.Το κατά πολύ ανώτερο My phone explorer, δεν έχει τέτοια προβλήματα.Είμαι υπερευχαριστημένος από αυτό το προγραμματάκι,που σουτάρω άνετα το σπαστικό Pc Suite.

 

Δεν μπορώ όμως να καταλάβω,τι φταίει και δεν μου ανοίγει τις εικόνες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...