Προς το περιεχόμενο

"CPU has been changed"


virtualitywon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο οσο μου ειπε ναι...

Γιατι εγω το ανοιξα,το εκανα φιλο και φτερο,το καθαρισα,αλλαξα παστα στον επεξεργαστη και το εδεσα!

Τωρα θα κανω αυτο που ειπατε και θα δω πως λειτουργει...Περιμενετε απαντηση :)

 

βγάλ'το από το κουτί...κ δοκίμασε ενώ έχεις ακουμπισμένη την μητρική πάνω σε κανένα βιβλίο κάτι μη ηλεκτρικά αγώγιμο τέλος πάντων!

σύνδεσε ΜΟΝΟ μία μνήμη,24πιν,4πιν επεξεργαστή κ on board video άν έχει,αλλιώς κάρτα γραφικών!

 

Τζιφος...Παλι τα ίδια κάνει...:(

 

βγάλ'το από το κουτί...κ δοκίμασε ενώ έχεις ακουμπισμένη την μητρική πάνω σε κανένα βιβλίο κάτι μη ηλεκτρικά αγώγιμο τέλος πάντων!

σύνδεσε ΜΟΝΟ μία μνήμη,24πιν,4πιν επεξεργαστή κ on board video άν έχει,αλλιώς κάρτα γραφικών!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μολις ειδα οτι ενας πυκνωτης ειναι λιγακι...καπως...Εχει φουσκωσει απο την επανω μερια εκει μοιαζει ζαν να εχει χασει σκουριασει καπως,οπως οι μπαταριες,οταν αλλοιωνονται!

 

Λετε να παιζει κατι απο εκει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πιστευω οτι μπορω να το κανω,αλλα θα περιμενω καποιος ποιο εξειδικευμενος,να το πει...Ακομα νεουδι ειμαι...Μη βαλω καμοια φωτια το σπιτι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και πιστευω οτι μπορω να το κανω,αλλα θα περιμενω καποιος ποιο εξειδικευμενος,να το πει...Ακομα νεουδι ειμαι...Μη βαλω καμοια φωτια το σπιτι :)

 

:lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε 2200μF/16V άμα χωράει. Το κακό είναι ότι θέλει Low ESR πυκνωτές σε τέτοιες θέσεις και δύσκολα θα βρεις στα συνηθισμένα μαγαζιά.

Έχω μια καλή συλλογή από Low ESR πυκνωτές, αλλά όταν πρόκειται για μητρική με σκασμένους πυκνωτές δεν τους χαραμίζω, την αλλάζω κατευθείαν γιατί θα έχει κι άλλα προβλήματα.

Βάλε πάντως 2200μF/16V σαν λύση ανάγκης αλλά τουλάχιστο προσπάθησε να βρεις σε προδιαγραφή 105 βαθμούς Κελσίου αντί των 85 που υπάρχουν συνήθως (το γράφει επάνω του).

Έλεγξε προσεκτικά επίσης και για άλλους φουσκωμένους πυκνωτές έστω και αν δεν φαίνεται να υπάρχει διαρροή του ηλεκτρολύτη και άλλαξέ τους κι εκείνους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινετε να αλλαχθει καλυτερα η μητρικη?

Γιατι ειναι σχετικα παλια (2005) και εχει φαει πολλα κλεισιματα ακαριαια,απο την πριζα και οχι κανονινα!

 

Να βρω πυκνωτες,να την φτιαξω,αλλα δεν ειναι ματαιο κατα καποιο τροπο,αν υπαρχουν πολλες πιθανοτητες να παρουσιασει προβληματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσοι πυκνωτές είναι φουσκωμένου (δες καλά) αν είναι μόνο ένας μπορείς να τον αλλάξεις αν δεν βρεις στους 105c

αλλιώς έχω κάτι παλιούς βγαλμένους από παλιά board

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

EDIT

Σορρυ. Έχασα ολόκληρη 2η σελίδα του topic και είδα πως ήδη τα έχετε δοκιμάσει αυτά που λέω και πάτε για αλλαγή πυκνωτή. :X :X :X

 

Δεν μας είπες για πιο λόγο στον έφερε η φίλη σου. Λειτουργούσε μια χαρά και στον έφερε απλά για συντήρηση? Ή είχε ήδη αυτά τα προβλήματα?

@Golios

 

Αν δεν τα είχε πριν, δοκίμασε να τα ξηλώσεις όλα και να τα δοκιμάσεις έξω από το κουτί. Και εννοείται όταν έχουμε θέματα δοκιμάζουμε με τα ελάχιστα δυνατά,δλδ CPU-RAM-GPU. Μετά έναν-έναν τους δίσκους, μετά ένα-ένα τα CD-DVD, το ίδιο με τα USB κ.ο.κ Αν σου παίξουν όλα σωστά έξω, τα βάζεις πάλι μέσα με την ίδια λογική. Ένα-ένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...