Προς το περιεχόμενο

κατεβαστηρι amd duron 1600 or intel celeron 1ghz??


asteris777

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3.038 VOLT!!:confused:

Μαγκα κατι δεν παει καθόλου καλα με το συστημα σου.

Κανε ενα update bios kai ena Load dafault settings για αρχη.Α, κατέβασε και το τελευταίο CPU-Z

Παντος απο οτι βλέπεις υπάρχει ασυμβατότητα στο συστημα σου, είτε αλλάζεις Μ/Β, είτε CPU είτε παραμένεις στα 800MhZ

 

 

PS:To ενδεχόμενο να έχεις κάνει λάθος και αντί για τον 1600+ να έχεις τον παλιό καλο Duron 800 το έχεις ελενξει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω κανει τα παντα και δεν βρησκω κατι να λεει ποιος ειναι.αλλα δεν θυμαμαι γιατι μου κολλησε οτι ειναι 1600.bios update εχω κανει....

:-(

τωρα που το λεμε μοιαζει με αυτον :

http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD-Mobile%20Duron%20800%20-%20DHM0800ALS1B.html

 

αν ειναι αυτος ποιον να κρατησω απο τους 2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα γράφει τα στοιχεία πάνω στο τετραγωνακι στο κεντρο ειναι ο 800.Αν έχει ταμπελάκι στα πλάγια τότε είναι κατι αλλο.

Πάντος οποιον και να κρατήσεις, μικρή διαφορά θα δείς. ΚΑι τα 2 τρέχουν άνετα ΧΡ αλλα μέχρι εκεί.

Καλύτερα τον Duron, οι Celeron πάντα μου προκαλούσαν μια απέχθεια....Αλλωστε μπορεί να βρείς κανενα Athlon 1400-1800 μεταχειρισμένο πολύ ευκολα και να διπλασιάσεις τις επειδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok thank you!!!

και κατι ακομα.μεχρι στιγμης τα κατεβαστηρια μου ηταν εντελος αθορηβα, εκτος απο την κεφαλη του σκληρου που κυριολεκτικα οταν κοιμαμαι με τρελαινει και ξερετε κατι 20αριδες στα 5400rpm τι θορυβο καναν.εχετε να μου προτεινετε καποιον σκληρο 80-160gb αθορυβο???:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...