Προς το περιεχόμενο

Ξεκούραση υπολογιστή


TeZaS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζει κανείς κανα πρόγραμμα με το οποίο να κάνει ποιο γφήγορο τον επεξεργαστή και την RAM? Δεν θέλω overclocking απλώς πρίν τρέξω ένα παιχνίδι που σέρνει τον υπολογιστή να μήν γίνονται διάφορες κρυφές λειτουργίες και να δίνει την μέγιστη απόδοσή του στο παιχνίδι. Αυτήν την στιγμή χρεισημοποιώ το RAM Booster Expert με μικρή διαφορά. Να πώ οτι έχω Intel Pentium 4 CPU 2.80 GHz και 512 RAM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μας λες τα 2 πιο βασικα δλδ, ποιο παιχνιδι και τι καρτα εχεις, ετσι δεν προκειται να παρεις ικανοποιητικη απαντηση, αν η καρτα σου δεν τα καταφερνει, δυσκολα τα πραγματα. ο επεξεργαστης σου ειναι μια χαρα, η μνημη σου θα βοηθουσε στο 1GB. Ο πιο σιγουρος τροπος να παιξεις καλυτερα το παιχνιδι απ οτι το παιζεις τωρα, ειναι να τα κλεινεις ολα και να καθαριζεις τη μνημη απο πληροφοριες που δεν χρειαζονται, ή πριν το παιξεις κανε ενα reboot. Φανταζομαι τρεχεις xp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικά FM 2008 το παιχνίδι. Απο κάρτα δεν τα παω καλα... GeForce FX 5200 στα 128 ΜΒ!:fear:

 

Το παιχνίδι το παίζω καλά αλλά αρκετές φορές ψιλο κολάει, το έχω παίξει σε ποιο γρήγορο υπολογιστή και δεν είχε καμία σχέση με το δικό μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς κανα πρόγραμμα με το οποίο να κάνει ποιο γφήγορο τον επεξεργαστή και την RAM? Δεν θέλω overclocking απλώς πρίν τρέξω ένα παιχνίδι που σέρνει τον υπολογιστή να μήν γίνονται διάφορες κρυφές λειτουργίες και να δίνει την μέγιστη απόδοσή του στο παιχνίδι. Αυτήν την στιγμή χρεισημοποιώ το RAM Booster Expert με μικρή διαφορά. Να πώ οτι έχω Intel Pentium 4 CPU 2.80 GHz και 512 RAM.

 

Αν καταλαβα καλα,θες ενα utility που να σταματαει καποιες περιττες διεργασιες του υπολογιστη για να μπορεις να παιζεις πιο ανετα καποια παιχνιδια,ε?

 

Ενα τετοιο utility ειναι το Enditall και μπορεις να το βρεις ευκολα απο το google αφου ειναι freeware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παίζω παιχνίδια και ούτε έχω ασχοληθεί με τέτοιου τύπου προγράμματα. Αυτό που μπορείς να κάνεις προσωρινά και να δεις κάποια βελτίωση, είναι alt+ctrl+del να επιλέξεις την εφαρμογή που θέλεις να έχει προτεραιότητα, δεξί κλικ κάνω της και μετά έχει μια επιλογή του τύπου set priority. Εσύ εκεί επέλεξε real time. Αυτό θα δώσει όλη τη διαθέσιμη μνήμη στο πρόγραμμα που επέλεξες.

 

Θα δεις σοβαρή διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...