Προς το περιεχόμενο

Σχετικα με UPS πειτε μου τις αποψη σας !!


harrys23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως με τo APC το 1000αρη π πηρα μετα απο insomnia-talk ειμαι ευχαριστημενος!

 

αν και προσφατα ειδα ενα θεμα που παιζει με αυτη τη σειρα και τα active PFC PSU..:(

εμενα μεχρι στιγμης παντως δν μ το εχει κάψει και ας ειναι μουφα!(δν ξερω βεβαια αν ειναι active..)

 

PS poulinos pote egines MOD? :) congrats!!!συνεχισε την καλη δουλεια!

 

PS2 καλα mod και γραφεις με greeklish?8a s diagrayw ta posts!!:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Παντως με τo APC το 1000αρη π πηρα μετα απο insomnia-talk ειμαι ευχαριστημενος!

 

αν και προσφατα ειδα ενα θεμα που παιζει με αυτη τη σειρα και τα active PFC PSU..:(

εμενα μεχρι στιγμης παντως δν μ το εχει κάψει και ας ειναι μουφα!(δν ξερω βεβαια αν ειναι active..)

 

PS poulinos pote egines MOD? :) congrats!!!συνεχισε την καλη δουλεια!

 

PS2 καλα mod και γραφεις με greeklish?8a s diagrayw ta posts!!:P

 

 

δεν γραφω greeklish.πριν μια εβδομαδα εγινα.thanks.και εγω το 1000 εχω αλλα το smart.τι παιζει με τα active pfc psu?εγω με ενα apc και με ενα psu καλο ειχα προβλημα αλλα το ιδιο προβλημα το ειχα και με αλλο ups με ενα guard.τωρα γιατι δεν ξερω.παντως με thermaltake 8ελω να πιστευω οτι δεν 8α εχω προβλημα οπως και δεν ειχα.ειχα διαβασει τι ειναι τα active psu αλλα δεν 8υμαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχως οπως βλεπω το 1000 το smart που εχω δεν εχει αυτο το προβλημα μαλλον επειδη βγαζει σωστη καμπυλη ρευματος.αυτο που ειχα κανει δοκιμη στον φιλο μου ηταν το sc που μου εκανε τα παραπανω.σε μια αλλη φιλη μου με το 620 οπως και με το 420 ειχα το ιδιο 8εμα που ειχαν και τα αλλα παιδια .οταν ηταν on battery το τροφοδοτικο εκανε ενα παραξενο ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηταν παλια τα ποστς!σορρυ :o

 

εμενα παντως με ειχες πεισει να παρω το 1000αρη κ δν μ εχει προβληματα..αλλα στεναχωρηθηκα οταν ειδα αυτο με τα active PFC ::fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to 1000 το smart δεν πρεπει να εχει προβλημα με τα active pfc α.λενε οτι βγαζει πληρως ημιτονοειδης καμπυλη β.με μικροτερο ups 620 ειχα ακουσει οταν πηγενε στην μπαταρια αυτο το bzzzzz .σε μενα με το 750 που ειχα παλια και thermaltake τροφοδοτικο δεν ειχα προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικα με το α παντως π ειπες στα χαρακτηριστικα του πλαισιου αναφερει

 

Output Waveform

Stepped approximation to a sinewave

 

στο site ths APC αν δν κανω λαθος δν αναφερει κατι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είναι πως θα σου κάτσει το ups .Εγώ πήρα ενα MusteK 600άρι και το έβαλα πάνω μπαταρία από 800άρι άλλης εταιρείας. όλα καλά τελικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μιλαμε για το 1000 τις apc ειναι Output WaveformSinewave.και οι μπαταριες σε πολλα μοντελα ειναι ιδια.7,2 ah 12 volt.to βασικο ειναι τα 12 volt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην κανω αλλο topic, μια ερωτηση. Εχω ενα Mustek 1000 για 600W και μολις πηρα καινουργιο PC με 600αρι τροφοδοτικο. Αν συνδεσω και την οθονη πανω στο UPS θα εχω προβλημα; Το μονο που με νοιαζει ειναι στις αποτομες αυξομειωσεις να μην σβηνει το PC και η οθονη. Δεν θελω δηαδη να το δουλεψω εν ωρα διακοπης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν θα έχεις πρόβλημα. Εγώ προσωπικά έχω συνδέσει ένα πολύμπριζο στο Ups και τις συσκευές πάνω στο πολύμπριζο. Λένε ότι δεν κάνει. Αλλά δεν είχα πρόβλημα ποτέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...