Προς το περιεχόμενο

Αυστηρά για μεγάλους (Amiga 500)


jtp4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό ρε παιδιά επειδή το έχω καταχωνιασμένο εδώ και δεκαετίες μήπως ξέρετε αν μπορεί να συνδεθεί με κανονική οθόνη υπολογιστή γιατί εγώ το είχα συνδεδεμένο με την τηλεόραση και χάλασε το βύσμα.

Και μου καρφώθηκε να το ξανά στήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σκέφτομαι να την ξανασυνδέσω σύντομα, να δω αν δουλεύει ακόμα και άμα είναι να κάνω και κάνα μίνι τουρνουά Kick off με φίλους :-)

 

Τώρα για το καλώδιο, η άκρη που μπαίνει στην τηλεόραση είναι το κλασικό scart νομίζω, οπότε με ένα αντίστοιχο βύσμα από το εμπόριο ίσως μπορείς να κάνεις κάποια μόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω την πηρα το 89 και την πουλησα το 93, οποτε αρχισα και να ασχολουμαι με PC.

 

Καμια φορα φορτωνω μερικα παλια παιχνιδια στο winUAE ο οποιος ειναι σχεδον τελειος emulator.

 

Σκεφτομαι σοβαρα να αγορασω παλι καμια μεταχειρισμενη αμα βρω σε καλη τιμη. Ενας φιλος το εχει κανει και μεταφερει παιχνιδια απο disk images σε κανονικες δισκετες Amiga μεσω του PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειχα Amstrad 6128 και θυμαμαι ακομα παιχνιδια που δεν ειχα καταφερει να τερματισω οπως το rick dangerous και το karnov !! το target renegade παντως το ειχα τσαλακωσει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους δεν το ξέρουν, κυκλοφορούν εδώ και χρόνια emulators για amiga που με διάφορα software configuration παίζουν τα πάντα στο pc.

Ενα παράδειγμα το WinUAE http://www.winuae.net/

 

Απλά θα χρειαστεί λίγο ψάξιμο για τα rom.key κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...