Προς το περιεχόμενο

Αυστηρά για μεγάλους (Amiga 500)


jtp4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγώ δεν κατάφερα ποτέ να πάρω amiga (να μου πάρουν δλδ :cry:), και μου έχει μείνει απωθημένο ακόμα...:-)

παρ'ολα αυτά για πολλά χρόνια ξόδευα καθημερινά το χαρτζιλίκι μου σε δύο μαγαζιά που υπήρχαν τότε, (κάτι σαν τα σημερινά netcafe), με 3 κατοστάρικα έπαιζα μιάμιση ώρα sensible, μέχρι να έρθει η χαρακτηριστική αντιπαθητική φωνή να μου πει:

-''μπέμπη τελείωσε ο χρόνος σου, θα συνεχίσεις''???

-τώρα τώρα, τελευταίο παιχνίδι έλεγα, και μου έπαιρνε την δισκέττα για μην μπορέσω να φορτώσω καινούριο...:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγω το 1994 ή το 95 πηρα(μου πηραν;)) το πρωοτο μου η/υ.

Εναν Pentium me 64mb ram 8mb gpu. και 2GB HD!!!!

Το 2000 εφαγε αναβαθμηση σε P3 256Ram 32MB gpu 2gb Hd....

Το 2003 καηκε το τροφοδτηκο και τοτε ενας ασχετος τεχνηκος μας ειπε οτι δν φιταχνοταν και το παρατησαμε.Το πηρε ο αδερφος τα διελυσε ολα(αλλα ειναι ακομα ομορφο να τα βλεπει κανεις και τα εχω βαλει σε κορνιζες οτι χωρουσε)

Μετα πηρα οτι καλυτερ οκυκλοφορουσε το 2003 για υ/η και αρχησα να μαθαινω τι και πως.Το 2006 ανακαλυψα πως μπορουσα να ειχα παρει ενα τροφοδοτηκο και θα ειχε τελιωσε ιη υποθεση και απο τοτε καταριεμαι τον εαυτο μου.

Το 2006-2007 πηρα την τελευταια μου pcouria και του εχω αλλαξει 3 καρτες γραφηκων(την 3η θα την παρω σε λιγο καιρο).

Θυμαμε κατα το 1997 ειχα κατι που εμπαινε στην τηλεορασει,ειχε πληκτρολογιο και επαιζε παιχνιδια.Δυστηχως δν το χαρηκα και δν εμαθα ποτε τι ητανε γτ το πατησε με την ποδαρα του ο μπαμπας μου καθως προσπαθουσε να σκωτωσει κατι....:(

αυτη ειναι ισοτρια μου με τα PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμε κατα το 1997 ειχα κατι που εμπαινε στην τηλεορασει,ειχε πληκτρολογιο και επαιζε παιχνιδια.Δυστηχως δν το χαρηκα και δν εμαθα ποτε τι ητανε γτ το πατησε με την ποδαρα του ο μπαμπας μου καθως προσπαθουσε να σκωτωσει κατι....:(

αυτη ειναι ισοτρια μου με τα PC.

 

!!!!

:shock:

:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω ακόμα έναν spectrum plus με κασετούλα, το είχα τρελάνει τότε που το είχα αγοράσει στο Kick off και σε ένα σωρό παιχνιδάκια που το σύνδεα και στην τηλεόραση, το μόνο κακό που είχε είναι ότι για να φορτώσει ένα παιχνίδι ήθελε 3 τσιγάρα και ενα καπουτσίνο δρόμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν κατάφερα ποτέ να πάρω amiga (να μου πάρουν δλδ :cry:), και μου έχει μείνει απωθημένο ακόμα...:-)

παρ'ολα αυτά για πολλά χρόνια ξόδευα καθημερινά το χαρτζιλίκι μου σε δύο μαγαζιά που υπήρχαν τότε, (κάτι σαν τα σημερινά netcafe), με 3 κατοστάρικα έπαιζα μιάμιση ώρα sensible, μέχρι να έρθει η χαρακτηριστική αντιπαθητική φωνή να μου πει:

-''μπέμπη τελείωσε ο χρόνος σου, θα συνεχίσεις''???

-τώρα τώρα, τελευταίο παιχνίδι έλεγα, και μου έπαιρνε την δισκέττα για μην μπορέσω να φορτώσω καινούριο...:mad:

 

χαχαχα μ αρεσε η παρομοιωση για να μαθαινουν οι νεωτεροι χεχε, ουφαδικα ή μπιμπλικια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω δεν ειχα αλλα ξημεροβραδιαζουν στον ξαδερφο μου -σε ηλικια που φοραγα μονο σπορτεξ με αυτοκολλητο- που ειχε ενα amstrad τωρα υπολογιστη δε το λες ενα πληκτρολογιο ηταν με ενσωματωμενο disc drive στο δεξι του μερος και που ηθελε δυο δισκεττες γαι να παιξεις κανα arcanoid:-D ηρωικες εποχες:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego to proto mou itan to 1984 kai itan enas commodore 64/128 , to 87 amiga 500 , to 94 amiga 1200 + amiga cd 32 .... imoun poly fanatikos me tis amiges .... pios thymate to moonstone ??? me tous ipotes kai ta terata oreo aima etrexe lol .... to agony ... shadow of the beast .... jaguar xj220 ... to unreal to exete pexei ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego to proto mou itan to 1984 kai itan enas commodore 64/128 , to 87 amiga 500 , to 94 amiga 1200 + amiga cd 32 .... imoun poly fanatikos me tis amiges .... pios thymate to moonstone ??? me tous ipotes kai ta terata oreo aima etrexe lol .... to agony ... shadow of the beast .... jaguar xj220 ... to unreal to exete pexei ?

 

AGONY και SHADOW OF THE BEAST TRILOGY τα καλύτερα games που έπαιξα ποτέ. Α ρε PSYGNOSSIS ποσες ώρες μου χρωστάς..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...