Προς το περιεχόμενο

Αλκοτεστ !


flo1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία σελίδα αν και είναι λίγο αστεία! Ενώ έχω πεθάνει από βότκα με 8,095 g/lit στο αίμα (40 ποτήρια σε 1 ώρα), παρόλαυτα θα πάθω τα εξής:

Η περιεκτικότητα αλκοόλ στο αίμα σας ειναί περίπου 8,095 g/lit αίματος συνεπώς πληρώνετε πρόστιμο 586,94 Ε, σας αφαιρείται η άδεια οδήγησης για 6 μήνες, τιμωρείστε με ποινή φυλάκισης τουλάχιστον 2 μήνες και χρεώνεστε 7 βαθμούς στο ΣΕΣΟ. Εάν συλληφθείτε να οδηγείτε με πάνω από 1,10 g/lit αίματος για δεύτερη φορά μέσα σε δύο χρόνια [υπότροπος] πληρώνετε πρόστιμο 586,94 Ε, σας αφαιρείται η άδεια κυκλοφορίας και οι κρατικές πινακίδες από 10 ημέρες εώς 6 μήνες και χρεώνεστε με 7 βαθμούς στο ΣΕΣΟ.

 

ΥΓ. Μιας και το έφερε η κουβέντα ισχυέι ότι αν φάω καμιά 10 listerine δεν θα με πιάνει το αλκοτέστ? Επειδή ακούω παντού να το λένε, αλλά κανένας δεν μου είπε ήπια, με σταμάτησαν αλλά βγήκα καθαρός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία σελιδούλα,αν και κανονικά σωστό θα ήτανε να σου έλεγε κιόλας ότι με 10 ποτηρια ουίσκυ δεν θα υπήρχε ενδεχόμενο να βγείς από το BAR στα 2 πόδια...

 

ΥΓ. Μιας και το έφερε η κουβέντα ισχυέι ότι αν φάω καμιά 10 listerine δεν θα με πιάνει το αλκοτέστ? Επειδή ακούω παντού να το λένε, αλλά κανένας δεν μου είπε ήπια, με σταμάτησαν αλλά βγήκα καθαρός.

 

Εγώ από την άλλη έχω ακούσει πώς άμα πιείς λάδι ή πιείς λεμόνι πάλι δεν σε πιάνουν τα αλκοτέστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία σελιδούλα,αν και κανονικά σωστό θα ήτανε να σου έλεγε κιόλας ότι με 10 ποτηρια ουίσκυ δεν θα υπήρχε ενδεχόμενο να βγείς από το BAR στα 2 πόδια...

 

 

 

Εγώ από την άλλη έχω ακούσει πώς άμα πιείς λάδι ή πιείς λεμόνι πάλι δεν σε πιάνουν τα αλκοτέστ.

 

Αυτό δεν ισχύει τελείως. Ρώτησα γιατρό και μου είπε ότι το λάδι απλά θα κρατήσει τις αναθυμιάσεις μέσα στο στομάχι. Από τα 2 ποτήρια και πάνω δεν κάνει τίποτα. Το πιο πιθανό είναι την τρίτη φορά που θα το κάνεις να σου τρυπήσει το στομάχι και να τρέχεις 1 χρόνο με σούπες και υγρά...

 

Για τα Listerine κανείς τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο....Με 3 ποτηρακια ουισκυ σε 3 ωρες και στα 85 μου κιλα ειμαι νομιμος.Αν ημουν 60 κιλα ...αστα να πανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν ισχύει τελείως. Ρώτησα γιατρό και μου είπε ότι το λάδι απλά θα κρατήσει τις αναθυμιάσεις μέσα στο στομάχι. Από τα 2 ποτήρια και πάνω δεν κάνει τίποτα. Το πιο πιθανό είναι την τρίτη φορά που θα το κάνεις να σου τρυπήσει το στομάχι και να τρέχεις 1 χρόνο με σούπες και υγρά...

 

Για τα Listerine κανείς τίποτα?

 

To λαδάκι το έχω δοκιμάσει, όχι γι'αλκοοτέστ αλλά σε μεταφορά "πτωμάτων" από πανηγύρι ως πιο νηφάλιος, σε 10 λεπτά είχα ξενερώσει, μετά απο μισή ώρα και 3 δρομολόγια του ενός χιλιομέτρου με ξαναχτύπησε χωρίς να έχω πιει άλλο, την είχα βγάλει με ολίγες μπυρίτσες βέβαια αλλά μια ευφορία την είχα και μου την έκοψε, μπορεί να ήταν περισσότερο ψυχολογικό δεν ξέρω.Για το λίστεριν έχουν αποφανθεί η μιθμπάστερς, δεν δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Σύντομη περιγραφή των κλινικών συμπτωμάτων:

 

Θάνατος λόγω αναπνευστικής ανακοπής!"

 

Σιγά μωρέ. Με 99 ποτηράκια μπύρα :lol:

 

:-D καλο

εγω για σοκολάτα εχω ακούσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xaxaxaxaxaxaxaxaxaxa

 

Η περιεκτικότητα αλκοόλ στο αίμα σας ειναί περίπου 10.231,256 g/lit αίματος συνεπώς πληρώνετε πρόστιμο 586,94 Ε, σας αφαιρείται η άδεια οδήγησης για 6 μήνες, τιμωρείστε με ποινή φυλάκισης τουλάχιστον 2 μήνες και χρεώνεστε 7 βαθμούς στο ΣΕΣΟ. Εάν συλληφθείτε να οδηγείτε με πάνω από 1,10 g/lit αίματος για δεύτερη φορά μέσα σε δύο χρόνια [υπότροπος] πληρώνετε πρόστιμο 586,94 Ε, σας αφαιρείται η άδεια κυκλοφορίας και οι κρατικές πινακίδες από 10 ημέρες εώς 6 μήνες και χρεώνεστε με 7 βαθμούς στο ΣΕΣΟ.

 

Σύντομη περιγραφή των κλινικών συμπτωμάτων:

 

Θάνατος λόγω αναπνευστικής ανακοπής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες καλα τα ποτα(παντα με μετρο) αλλα το να πιεις 2-3 ποτηρια και να βγεις στον δρομο δεν ειναι οτι καλυτερο... Σκεφτειτε να το κανει καποιος ξενος και μετα να βρεθει αντιμετωπος στο δρομο με καποιον συγγενη σας ή στενο σας προσωπο και να μην τον ξαναδειτε και μετα να σας πει ελα μωρε 2-3 ποτηρακια ηπια και ενα λιστεριν... Παρτε ενα ταξακι και τελειωσατε με αυτο το προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιεκτικότητα αλκοόλ στο αίμα σας ειναί περίπου 1.669,969 g/lit αίματος συνεπώς πληρώνετε πρόστιμο 586,94 Ε, σας αφαιρείται η άδεια οδήγησης για 6 μήνες, τιμωρείστε με ποινή φυλάκισης τουλάχιστον 2 μήνες και χρεώνεστε 7 βαθμούς στο ΣΕΣΟ. Εάν συλληφθείτε να οδηγείτε με πάνω από 1,10 g/lit αίματος για δεύτερη φορά μέσα σε δύο χρόνια [υπότροπος] πληρώνετε πρόστιμο 586,94 Ε, σας αφαιρείται η άδεια κυκλοφορίας και οι κρατικές πινακίδες από 10 ημέρες εώς 6 μήνες και χρεώνεστε με 7 βαθμούς στο ΣΕΣΟ.

 

Σύντομη περιγραφή των κλινικών συμπτωμάτων:

 

Θάνατος λόγω αναπνευστικής ανακοπής!

 

Πρέπει να βάλουν limitations στα 60 ποτήρια την ώρα, δεν γίνεται να πιει κάποιος παραπάνω...

9999 ποτήρια σε 0.10 ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω ακούσει για σοκολάτα και μήλο. Δε σε πιάνει μετά κάνενα αλκοτέστ. Μια απορία. Αν είναι να πληρώσω 500 ευρώ πρόστιμο, αφαίρεση διπλώματος κλπ δε δίνω καλύτερα 200 ευρώ στο τροχονόμο να πιει ένα καφεδάκι στην υγειά μου και 'γω να πάω σπιτάκι μου ήσυχος (λέμε τώρα) κι ωραίος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...