Προς το περιεχόμενο

Conn-x 2mb, αξίζει τον κόπο;;;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδια, ειχα μέχρι πριν λίγο σύνδεση στη forthnet 2mb, αλλα λόγω μετακόμισης τη διέκοψα. Σκέφτομαι να βάλω το conn-x (2mb, γιατι μόνο τόσο φτάνει η τεχνολογία της γραμμής μου για την ωρα και ουτε λογος για ιδιόκτητο δίκτυο άλλης εταιρίας). Αξίζει τον κόπο; ή προτείνετε κάτι άλλο (ανάλογο);;;

Τις γνώμες (και τις εμπειρίες) σας λοιπόν για το εν λόγω προιόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ite ine forthnet ite hol ite ote to dslam tha einai tou ote.oso kai na sou dosei o provider kai 10 mbit px an to dslam tou ote einai pita tha katevazeis mexri ekei pou sou dinei to dslam.an pigenes sto idio astiko kentro tha mporouses na kaneis metafora.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω Conn-x εχω στα 2048 κι ειμαι σχετικα ευχαριστημενη..Παντως ειναι θεμα τυχης σε τι dslam θα πεσεις και δυστυχως δεν μπορεις να το γνωριζεις εκ των προτερων..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω Conn-x εχω στα 2048 κι ειμαι σχετικα ευχαριστημενη..Παντως ειναι θεμα τυχης σε τι dslam θα πεσεις και δυστυχως δεν μπορεις να το γνωριζεις εκ των προτερων..

 

ektos an arxiseis na rotas tous giro sou stin idia perioxi pou ine sigoura sto idio dslam bebea giati kai se poles perioxes iparxoun pola kai na ine kai sto idio paketo.alo bandwidth oi 1024 allo oi 512.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα σιγουρα μπορεις να κανεις κατι τετοιο αλλα εννοω δεν υπαρχει καποιος τεκμηριωμενος τροπος ωστε να ξερεις σε ποιο dslam θα πεσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα σιγουρα μπορεις να κανεις κατι τετοιο αλλα εννοω δεν υπαρχει καποιος τεκμηριωμενος τροπος ωστε να ξερεις σε ποιο dslam θα πεσεις...

 

se poio astiko kentro tha peseis nai se poio dslam tha peseis diskolo na to xereis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα σιγουρα μπορεις να κανεις κατι τετοιο αλλα εννοω δεν υπαρχει καποιος τεκμηριωμενος τροπος ωστε να ξερεις σε ποιο dslam θα πεσεις...

 

Το dislam εαν βαλεις το αριθμο τηλεφωνου θα δεις που ειναι, σε μια εταιρια συνδεσης μετα θα μαθεις υπολογιζοντας που εισαι την αποσταση σου,ε τα νομικα τα ξερεις, θα δεις τις αιτησεις και θα διαλεξεις.Ελα πες μας να βοηθησουμε παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to astiko kentro les esi .an kai iparxei kai mia lista pou theoritika leei kai se poio dslam tha pefteis.

 

Γιατί, πού νομίζεις ότι βρίσκονται τα DSLAMs; Εκτός Αστικού Κέντρου; Μόνο τα mini-DSLAMs τοποθετούνται εκτός Α.Κ., κι αυτό σε περιπτώσεις αραιοκατοίκησης ή σε περιοχές που υπάρχει υποδομή ONU (οπτικές ίνες) για να δοθεί υπηρεσία ADSL πάνω από αυτές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί, πού νομίζεις ότι βρίσκονται τα DSLAMs; Εκτός Αστικού Κέντρου; Μόνο τα mini-DSLAMs τοποθετούνται εκτός Α.Κ., κι αυτό σε περιπτώσεις αραιοκατοίκησης ή σε περιοχές που υπάρχει υποδομή ONU (οπτικές ίνες) για να δοθεί υπηρεσία ADSL πάνω από αυτές...

nai auto to xero egoallo enooo.oti nai men ta dslam ine sto astiko kentro alla auto den simenei apolita oti to dslam ine mono enos kataskeuasti mesa.pio poli gia ton ote auto pou exei parei dslam apo olous.intracom,siemens,marak ktl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το dislam εαν βαλεις το αριθμο τηλεφωνου θα δεις που ειναι, σε μια εταιρια συνδεσης μετα θα μαθεις υπολογιζοντας που εισαι την αποσταση σου,ε τα νομικα τα ξερεις, θα δεις τις αιτησεις και θα διαλεξεις.Ελα πες μας να βοηθησουμε παλι.

Εχω συνδεση στον Οτε 2mbit...:confused:Αλλα θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει λιγο πιο αναλυτικα πως βρισκεις την αποσταση που εχεις απο το dslam??

 

Αν σας κουραζω,ας μου απαντησει καποιος και σε πμ...

Ευχαριστω..:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω συνδεση στον Οτε 2mbit...:confused:Αλλα θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει λιγο πιο αναλυτικα πως βρισκεις την αποσταση που εχεις απο το dslam??

 

Αν σας κουραζω,ας μου απαντησει καποιος και σε πμ...

Ευχαριστω..:-)

 

theoritika panta 10 db attenuation = 1 km se genikous kanones.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

koitas posa db einai to downstream line attenuation sta stats ths adsl line pou vrisketai sto web configurator tou router sou kai vazeis ton ari8mo ston calculator pou exei to adslgr.com http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...