Προς το περιεχόμενο

11.1-12.1 ιντσες φορητο


leoni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δες και τη σειρά si1520 της Fujitsu Siemens.. είναι με 12'' οθόνες.

 

προσωπικά έχω το si1520R εδώ κ 1,5 χρόνο περίπου, και δεν είχα κανένα μα κανένα πρόβλημα. Τώρα υπάρχουν και πολύ ανώτερα μοντέλα από το δικό μου.

 

Με μία αναζήτηση στο skroutz: http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=si1520

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δες και τη σειρά si1520 της Fujitsu Siemens.. είναι με 12'' οθόνες.

 

προσωπικά έχω το si1520R εδώ κ 1,5 χρόνο περίπου, και δεν είχα κανένα μα κανένα πρόβλημα. Τώρα υπάρχουν και πολύ ανώτερα μοντέλα από το δικό μου.

 

Με μία αναζήτηση στο skroutz: http://www.skroutz.gr/products/list?keyphrase=si1520

 

Ομορφούλικο και κάποτε έβγαινε και σε καλή τιμή... ένα κακό είχε όμως:

 

ΖΕΜΑΤΑΕΙΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!! Τρελές θερμοκρασίες στα palmrest. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλοι μου ευχαριστω.Απο ολα αυτα που διαβασα, μαλλον προσανατολιζομαι στο ΗΡ 2510.Εγω ασχολουμαι μονο με σερφαρισμα στοΙΝΤΕΡΝΕΤ(ασυρματο router).Kαι επειδη εχω ενα Sony Vaio vgn-Fj3s/w το οποιο πανω στο οχταμηνο ,διαρκει 20 λεπτα εκτος ρευματος,ειπα να παρω κατι με αυτονομια και ελαφρυ.Ελπιζω γι αυτα που ζητω ,να ειναι καλο και πραγματι να εχει αυτονομια 6+ ωρες. Τελος μπορω να το παρω με ατοκες δοσεις?Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι εδω το εχουν ετοιμοπαραδωτο και με 12 ατοκες:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=4_50&products_id=7697

 

 

 

Τελος στην Ελλαδα ερχεται με 6αρα μπαταρια,οποτε εχει βαρος 1.55 kg.Μαζι με το τροφοδοτικο εχει βαρος 1.99 kg.

Αυτονομια με την 6αρα μπαταρια με default ρυθμιση μπαταριας (μεση επεξεργαστικη ισχυς και φωτεινοτητα) πανω απο 6 ωρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδα σημερα και το Dell Latitude D420.Τι λεει αυτο ?Ειναι καλο?Επιμενω παντως στην αυτονομια.Υπαρχει καποιο με 5-6 ωρες και να το εχει δουλεψει καποιος και οχι απο καποιο review?

Eυχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδα σημερα και το Dell Latitude D420.Τι λεει αυτο ?Ειναι καλο?Επιμενω παντως στην αυτονομια.Υπαρχει καποιο με 5-6 ωρες και να το εχει δουλεψει καποιος και οχι απο καποιο review?

Eυχαριστω.

 

Καλό είναι αλλά έχει ένα πολύ βασικό μειονέκτημα....δεν έχει ενσωματομένο DVD. Γιατί δεν κοιτάς το δικό μου? Έχω to dell xps m1210 και μου πάει ένα 5ωρο η μπαταρία με φουλ σερφάρισμα. Είναι πολύ ικανοποιητική αυτονομία για μηχάνημα που φοράει core2duo και nvidia7400 πανω.

 

Αν μπορείς να ανέβεις σε οθόνη και να πας σε 13" έχει επίσης πολύ καλές επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδα σημερα και το Dell Latitude D420.Τι λεει αυτο ?Ειναι καλο?Επιμενω παντως στην αυτονομια.Υπαρχει καποιο με 5-6 ωρες και να το εχει δουλεψει καποιος και οχι απο καποιο review?

Eυχαριστω.

 

Το 2510p το εχει γνωστος και οταν σερφαρει απλα και εχει φουλ μπαταρια του βγαζει υπολοιπο 6 ωρες και 20 λεπτα.

Δεν το εχει μετρησει πραγματικα,αλλα εκει θα κυμαινεται,περιπου 6 ωρες. (με την 6αρα μπαταρια και βαρος 1,55kg)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω και εγώ να αγοράσω ένα φορητό κατά το δυνατόν πιο μικρό και ελαφρύ με μικρό σχετικά κόστος <800 ευρώ.

Έχω βρει τα 12.1'' του eshop και του Κοτσόβολου που πήρε όπως είπε εδώ κάποιος φίλος. Με ενδιαφέρει κυρίως το μικρό μέγεθος (φορητότητα) και έπειτα η καλή μπαταρία.

Η χρήση θα είναι κυρίως για office, internet και ταινίες.

Ποια θεωρείτε καλύτερη αγορά σε αυτά τα χρήματα;

Υπάρχουν άλλες επιλογές έστω και με λίγο μεγαλύτερη οθόνη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι αλλά έχει ένα πολύ βασικό μειονέκτημα....δεν έχει ενσωματομένο DVD. Γιατί δεν κοιτάς το δικό μου? Έχω to dell xps m1210 και μου πάει ένα 5ωρο η μπαταρία με φουλ σερφάρισμα. Είναι πολύ ικανοποιητική αυτονομία για μηχάνημα που φοράει core2duo και nvidia7400 πανω.

 

Αν μπορείς να ανέβεις σε οθόνη και να πας σε 13" έχει επίσης πολύ καλές επιλογές.

 

Mπορείς να μου πεις ποιες επιλογές υπάρχουν στις 13" (πάντα για χαμηλά βαλάντια!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπορείς να μου πεις ποιες επιλογές υπάρχουν στις 13" (πάντα για χαμηλά βαλάντια!)

 

Δυστυχώς 13" και χαμηλά βαλάντια δεν συμβαδίζουν. Λίγο κάτω από 1000 ευρώ έχει αυτό το Toshiba το οποίο είναι και πολύ κομψο αλλά ο επεξεργαστής δεν είναι και ότι το κορυφαίο....

 

http://www.megamarket.gr/toshibasatelliteu30013j-p-54945.html

 

....στα 1300 και πανω είναι τα περισσότερα δυστυχώς!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...