Προς το περιεχόμενο

11.1-12.1 ιντσες φορητο


leoni

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνηθως αναφερεται ως pc card αφου οι φορητοι φορουν πλεον experess card, η υποδοχη ειναι μικροτερη και δωσε μας λινκ για να δουμε την εν λογω καρτα..

 

Aπό ότι έμαθα ψάχνοντας, pc card και pcmcia είναι ίδιες κάρτες ενώ express card (54mm ή 34mm) είναι οι κάρτες νεάς τεχνολογίας και σημαντικά πιο γρήγορες. Οπότε και ένας φορητός ΗΥ με υποδοχή express card 34mm (όπως ο innovator) δε μπορεί να δεχτεί PCMCIA κάρτες παρά μόνο με χρήση adaptor.

Από το λίγο που έψαξα δε βρήκα αναλογική κάρτα τηλεόρασης (express card 34 mm) με χαμηλή σχετικά τιμή. πχ: http://www.mediaatlantic.com/product.php/136299/0/

Αν έχει βρει κάποιος κάτι άλλο, είναι ευπρόσδεκτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 89
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ΠΑΙΔΙΑ ψάχνω γιά modem 56K gia ΙΝΝOVATOR W225R γιατί από την κατασκευή του δεν έχει.

Τι μου προτείνετε;

 

ΠΟΥΛΑ ΤΟ!!! :-) Το βρίσκω τραγικό laptop και να μην έχει ενσωματομένο modem.

 

p.s: Αλήθεια τι το θες το 56αρι μόντεμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΟΥΛΑ ΤΟ!!! :-) Το βρίσκω τραγικό laptop και να μην έχει ενσωματομένο modem.

 

p.s: Αλήθεια τι το θες το 56αρι μόντεμ?

 

Δεν είναι για μένα αλλά για φίλη που έχει κολλήσει με την PSTN γραμμή και δεν θέλει να βάλει ADSL προς το παρόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι για μένα αλλά για φίλη που έχει κολλήσει με την PSTN γραμμή και δεν θέλει να βάλει ADSL προς το παρόν.

 

Αλλαξε και φίλη στο φινάλε :-D:-D

 

Νομίζω ότι αν της εξηγήσεις τα πλεονεκτήματα θα την πείσεις να βάλει dsl. Δεν υπάρχουν κίνδυνοι για dialers, ταχύτητα 40 φορές μεγαλύτερη και θα μπορεί παράλληλα να μιλάει στο τηλ. όση ώρα είναι μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλαξε και φίλη στο φινάλε :-D:-D

 

Νομίζω ότι αν της εξηγήσεις τα πλεονεκτήματα θα την πείσεις να βάλει dsl. Δεν υπάρχουν κίνδυνοι για dialers, ταχύτητα 40 φορές μεγαλύτερη και θα μπορεί παράλληλα να μιλάει στο τηλ. όση ώρα είναι μέσα.

 

Τα έχω πει πολλές φορές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχομαι να κανεις πλακα....σε τι ακριβως ειπαμε οτι χρειαζεται το modem???

 

Σε καταστάσεις εκτάκτου ανάγκης...όπου δεν υπάρχει dsl και ανοιχτά ασύρματα δίκτυα γειτόνων για support. :-)

 

Κοίτα λογικά δεν θα το χρειαστούμε ποτέ, αλλά το θεωρώ απόλυτη μιζέρια να μην το έχει ενσωματομένο ένα laptop. Δεν το έχω ξανασυναντήσει πουθενά...μόνο σε αυτό το Innovator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μου εχει συμβει ποτε αυτο που λες (γενικα να χρειαστω ιντερνετ και να μην εχω)και δουλευω και σαν τεχνικος...

 

τεσπα,ακομα και να ειχε,δεν θα χαλαγα ουτε 5 λεπτα για να το στησω σε ubuntu που τρεχει το "μωρο" μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρεπιπτοντως η τιμη του W225R επεσε κατα ?20! :o

+ οτι το δινει με δωρο ενα USB STICK 1GB και το MCAFEE Internet Security 2007

:-)

 

Tο έχω βάλει και εγώ στο μάτι....

και αυτό εδώ πρέπει να είναι ακριβώς ίδιο αλλά με 1gb mem παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο έχω βάλει και εγώ στο μάτι....

και αυτό εδώ πρέπει να είναι ακριβώς ίδιο αλλά με 1gb mem παραπάνω

 

Γιά τα λεφτά του είναι μιά χαρά.

Μάλλον το ίδιο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pedia osoi exete parei to innovator W225R , i kserete, mporite na mou pite an sto megethos exei simantiki diafora me to Q100P pou exei othoni 10.6" ? http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.909147 vasika skeftomoun na xtipisw auto me to skeptiko oti to pio ftino laptop me 10ara othoni pou evriska itan sta 1800 euro... ala apo tin ali to W225R exei ta misa lefta kai an oi diafores stis diastaseis den einai toso megales, tote na parw auto an einai

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...