Προς το περιεχόμενο

Ερευνα για GPS!!


Johnny Em

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά! Θα Ήθελα την βοήθειά σας πάνω στην αγορά ενός καινούριου GPS! Ξέρει μήπως κανείς ποιά εταιρέια είναι η καλήτερη και αν ναι και ποιο μοντέλο μου προτήνει?

Σας ευχαρηστώ προκαταβοληκά!!:-)

 

Υ.Γ. Δν με ενδιαφέρει να είναι PDA! Προτιμώ σκέτο GPS και για πιο οικονομικό!! Αν όμως έχεται κάποια αρκετά δελεαστική πρόταση σε PDA είμαι ανοιχτός!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iPhone δεν είναι και GPS; Γιατί να μην περιμένεις λοιπόν μερικούς μήνες και να πάρεις μια συσκευή που να έχει και αυτό ενσωματωμένο;

 

Όχι τπτ άλλο, αλλά το βρίσκω λιγάκι χαζό να έχεις 10 διαφορετικές συσκευές, αν πρόκειται αυτές να έχουν ημι-επαγγελματική ή ερασιτεχνική χρήση.

 

Άσε που το iPhone υποστηρίζει και το Google maps, οπότε μόλις βρείς και ενα wi-fi spot, μπορείς να βρείς και πληροφορίες για μαγαζιά, αξιοθέατα, υπηρεσίες κτλ σε μια περιοχή (αυτά πιο πολύ για εξωτερικό).

 

Δεν είμαι σίγουρος αν το GPS του iPhone είναι αρκετά ικανοποιητικό για ενα μέσο χρήστη, οπότε κάποιος πιο σχετικός ας με διορθώσει αν κάνω λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν μπορεις να παρεις το Tibo που εχω (καπου στα 500 ευρω) παρε το Vectro απο Καρφουρ (λιγοτερο απο 200 ευρω) και θα σου πω πως μπορεις να περασεις το destinator 6.1 που ειναι παραδεκτο σαν καλυτερο προγραμμα για πλοηγηση.Νομιζω και σε Mio περνεται το destinator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα mio τα pda 350-550 δε σέρνονται με destinator, αλλά εντός των μηνών αλλάζουν τα μοντέλα (360-560)...

 

Το iphone δεν έχει gps δέκτη μπορεί να παρέχει πλοήγηση μόνο μέσω κινητής τηλεφωνίας (όπου πιάνει αυτή) επί πληρωμή για όσο συνδέεσαι! και με χάρτες αμφιβόλου ποιότητας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα πιό οικονομικά PNA με Destinator 6 είναι το iDo Navi 350 της Altec στα 249?.

Αυτό αν θέλεις να πάρεις ένα έτοιμο σύστημα με Destinator και να είσαι απόλυτα νόμιμος, αλλιώς μπορείς να πάρεις αυτό του Carrefour και να του βάλεις εσύ το Destinator που θα έχεις βρει μόνος σου.

 

Επίσης, αν δεν σε πειράζει να παραγγείλεις από το pixmania, αυτό πρέπει να είναι το φθηνότερο PNA με ενσωματομένο Destinator που κυκλοφορεί. Το μόνο πρόβλημα που φαντάζομαι ότι θα έχει, είναι ότι δεν θα έχει τους κανονικούς Ελληνικούς χάρτες αλλά μια πιό "light" έκδοση που υπάρχει στο DVD της Ευρώπης. Αυτό όμως ξεπερνιέται πολύ εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα mio τα pda 350-550 δε σέρνονται με destinator, αλλά εντός των μηνών αλλάζουν τα μοντέλα (360-560)...

 

Το iphone δεν έχει gps δέκτη μπορεί να παρέχει πλοήγηση μόνο μέσω κινητής τηλεφωνίας (όπου πιάνει αυτή) επί πληρωμή για όσο συνδέεσαι! και με χάρτες αμφιβόλου ποιότητας...

 

διλαδί τα MIO δεν έχουν αξιόπηστους χάρτες της Ελλάδας?

Το destinator μπορώ να το περάσω σε απλές συσκευές GPS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διλαδί τα MIO δεν έχουν αξιόπηστους χάρτες της Ελλάδας?

Το destinator μπορώ να το περάσω σε απλές συσκευές GPS?

 

Μη μπερδεύεις τις συσκευές π.χ. http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977961&product=865699

με το πακέτο συσκευή και πρόγραμμα π.χ. http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977961&product=964271...

Το software μπορείς να το πάρεις μαζί με τη συσκευή, να το πάρεις μετά ή να το βρεις από "αλλού"...

Οι καλύτεροι χάρτες αυτή τη στιγμή είναι αυτοί της NGI που αγοράζεις μαζί με το Destinator...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδια να ρωτησω και εγω κατι μηπως ξερει να απαντησει κανεις. Σκεφτομαι να παρω το TAKARA

>http://www.pixmania.com/gr/gr/658407/art/takara/gps-gp10-aon-oc.html#

αλλα δεν ξερω ή μαλλον δεν εχω καταλαβει αν μπορω να περασω τους χαρτες destinator. Pls αν μπορει ας απαντησει καποιος. Thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα μορεις να βαλεις destinator στο Vectro 380 (καπου 180 ευρω απο Καρφουρ) με καποπιο κολπακι βεβαια. Επισης σε μερικα Mio (οχι ολλα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ξαναδιατυπωσω την ερωτηση καπως πιο σωστα.

Εχω καταληξει στο να παρω το TAKARA συγκεκριμενα και μονο αυτο

< HTML:

 

http://www.pixmania.com/gr/gr/658407/art/takara/gps-gp10-aon-oc.html#

 

αλλα δεν ξερω ή μαλλον δεν εχω καταλαβει αν μπορω να περασω τους χαρτες destinator. Μηπως μπορει να απαντησει καποιος? Thanx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...