Προς το περιεχόμενο

Τα νευρα μου με τις αγορες(συσκευασιες)


GIANNIS400

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είπαμε αδερφέ τι ΙΝΚΑ ιάνει το ινστιτούτο καταναλωτών εκεί λες ότι θες και αυτοί κυνηγάνε το Καναλάκια δεν ξέρεις τι είναι τα κανάλια ? εγώ πάλι όμως δεν θυμάμαι να μου είπανε όταν ήμουν εκεί ότι έχουμε μητρικές χωρίς τα κουτιά τους :-) οι τεχνικοί θα τα ανοίγουν και θα περνούν τα καλούδια από μέσα

 

GOAL με το τελευταιο που ειπες,απορω πως το ανεχομαστε και ας κρατουν τον λογο τους για την εγγυηση και τις αλλαζουν.Που ξερω εγω και ο καθενας αφου το κουτι ειναι ανοιχτο οτι δεν πηραμε μια επεστρεφαμενη απο αλλον, και τραβα μετα ταλαιπωρια μεχρι να στην αλαξουν.εγω παντος αν δεν αλαξω την συγκεκριμενη mobo,την Vga που προκειτε να παρω θα παω εγω να την παρω και δεν πρωκειτε να την δεχτω ασφραγιστη το διωρθωσα συντακτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

τελικά εξήγησε μας μια για να καταλάβω τι δεν ήταν σφραγισμένο να σου πω αν είναι έτσι η όχι γιατί δούλευα στο e-shop το χάρτινο το κουτί η το αντιστατικό σακουλάκι που είχε μέσα το κουτί ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα πάντως και οι 3ς μητρηκές που έχω αγοράσει ήτανε σφραγησμένες και στο κουτάκι τους.

 

απο που τις πηρες σφραγισμενες παλικαρι και πριν ποσο καιρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια είχα πάρε ιαπο ένα τοπικό μαγάζι της Σίνδου,μία απο ΠΛΑΙΣΙΟ για το τελευταίο μου Η/Υ και μια απο το e-shop γτ κάηκε η πρώτη.

Η πρωτη ητανε περιπου πριν 3-4 χρονια.Η δευτερη πριν κατι μηνες και η 3 περιπου 3-4 μηνες πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά εξήγησε μας μια για να καταλάβω τι δεν ήταν σφραγισμένο να σου πω αν είναι έτσι η όχι γιατί δούλευα στο e-shop το χάρτινο το κουτί η το αντιστατικό σακουλάκι που είχε μέσα το κουτί ?

 

το Χαρτινο κουτι ουτε αυτοκολητα ειχε, δεν ειχε τιποτα.και η πορτα του κουτιου ταλαιπωρημενη λιγο.το σακουλακι μεσα στο κουτι ειχε ενα αυτοκολητακι που το κολας και ξεκολας πολλες φορες χωρις να φανει κατι.Το θεμα ειναι το κουτι να ειναι σφραγισμενο.(βεβαια και δεν τις δινουν σε σακουλακι μονο,αυτο το λεω για το αλλο παλικαρι που ρωτησε ποιο πανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πίσω επιτόπου για αλλαγή η επισκευασμένη σου δώσανε η κάποιος "τεχνικός" την είχε ανοίξει η οι 2 βλάκες που έχει μπροστά στο μενίδι που πάνε και τα ανοίγουν γιατί πάει και ζητάει ο κάθε ένας να τα δει και μετά τα πουλάνε κανονικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια είχα πάρε ιαπο ένα τοπικό μαγάζι της Σίνδου,μία απο ΠΛΑΙΣΙΟ για το τελευταίο μου Η/Υ και μια απο το e-shop γτ κάηκε η πρώτη.

Η πρωτη ητανε περιπου πριν 3-4 χρονια.Η δευτερη πριν κατι μηνες και η 3 περιπου 3-4 μηνες πριν.

 

μηπως ηταν msi,γιατι μου ειπαν οτι οι msi στελνονται ετσι.τι μαρκα ηταν ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πίσω επιτόπου για αλλαγή η επισκευασμένη σου δώσανε η κάποιος "τεχνικός" την είχε ανοίξει η οι 2 βλάκες που έχει μπροστά στο μενίδι που πάνε και τα ανοίγουν γιατί πάει και ζητάει ο κάθε ένας να τα δει και μετά τα πουλάνε κανονικά

Φιλε θα επρεπε να ειχε αυτοκολητο ή να ηταν σφαγισμένη? να απαιτήσω σφραγισμενη ή με αυτοκολητο στο κουτι ?

υστερογραφο ( επισκευαζονται οι mobo?)δεν το εχω ξανακουσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεί που ανοίγει το κουτί θα πρέπει να έχει αυτοκόλλητο για να μην ανοίγει αν δεν κοπεί το αυτοκολλητάκι και οι πιο πολλές είναι και τυλιγμένες με νάιλον από έξω αλλα το νάιλον δεν είναι στάνταρ το αυτοκόλλητο όμως είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκεί που ανοίγει το κουτί θα πρέπει να έχει αυτοκόλλητο για να μην ανοίγει αν δεν κοπεί το αυτοκολλητάκι και οι πιο πολλές είναι και τυλιγμένες με νάιλον από έξω αλλα το νάιλον δεν είναι στάνταρ το αυτοκόλλητο όμως είναι

Δευτέρα παει για αλλαγη,και αν δεν μου την δωσουν με αυτοκολητο και ναυλον δεν την πέρνω,θα απαιτησω πισω τα λεφτα μου.νομιζω μπορω να τα παρω εντος 10 ημερών.

το αυτοκολητο αν ανοιχτει φενεται ετσι,δεν μπορεις να το ξεκολησεις και να το ξανακολησεις χωρις να γινει αντιληπτω στον αλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν επισκευάζονται αλλα σαν ορος το επισκευασμένα υπάρχει όταν γυρίσεις ένα Board για RMA και το πας μονο το Board βγάζουν από το κουτί του ένα άλλο και σου δίνουν το καινούριο αυτό είναι επισκευασμένο μετά τα στέλνουν πίσω και έρχονται καινούρια στο μαγαζί γενικά με τα επισκευασμένα γίνετε μπάτα μπάχαλο οποτε αν το δικό σου ήταν ανοιχτό και το κουτί τότε δεν ήταν brand νέο οποτε το πας πίσω και το ζητάς αν βγάλεις άκρη και δεν σου πουν ότι το άνοιξες εσύ και λες τα δικά σου πάντως κακός κάθεσαι και το ψάχνεις το θέμα έπρεπε από την αρχή να το γυρίσεις πίσω τώρα εδώ δεν βγάζεις άκρη είπαμε ότι τα κουτιά όλα έχουν αυτοκόλλητο για να δείξουν ότι δεν έχουν ανοιχτεί giait για να γίνει αυτό πρέπει να κοπεί το αυτοκόλλητο η να το ξεκολλήσεις που θα σκιστεί το χαρτί εσένα δεν είχε οποτε κάτι δεν πάει καλά συνεπώς το γκίνας πίσω και κανεις την προσευχή σου να στο αλλάξουν γιατί e-shop είναι αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν επισκευάζονται αλλα σαν ορος το επισκευασμένα υπάρχει όταν γυρίσεις ένα Board για RMA και το πας μονο το Board βγάζουν από το κουτί του ένα άλλο και σου δίνουν το καινούριο αυτό είναι επισκευασμένο μετά τα στέλνουν πίσω και έρχονται καινούρια στο μαγαζί γενικά με τα επισκευασμένα γίνετε μπάτα μπάχαλο οποτε αν το δικό σου ήταν ανοιχτό και το κουτί τότε δεν ήταν brand νέο οποτε το πας πίσω και το ζητάς αν βγάλεις άκρη και δεν σου πουν ότι το άνοιξες εσύ και λες τα δικά σου πάντως κακός κάθεσαι και το ψάχνεις το θέμα έπρεπε από την αρχή να το γυρίσεις πίσω τώρα εδώ δεν βγάζεις άκρη είπαμε ότι τα κουτιά όλα έχουν αυτοκόλλητο για να δείξουν ότι δεν έχουν ανοιχτεί giait για να γίνει αυτό πρέπει να κοπεί το αυτοκόλλητο η να το ξεκολλήσεις που θα σκιστεί το χαρτί εσένα δεν είχε οποτε κάτι δεν πάει καλά συνεπώς το γκίνας πίσω και κανεις την προσευχή σου να στο αλλάξουν γιατί e-shop είναι αυτό

Kαι κατι αλλο που δεν σου ειπα,μερικα αυτοκολητα που ηταν στο board κολλημενα,στις ακρες δύο απο αυτα ηταν ξεκολημενα.Θα παω Δευτέρα εκει φιλε vatos και θα το αλαξω με σφραγισμενο κουτι και αν δεν δινουν σφραγισμένο board θα πάρω κατι αλλο που μου λειπει,ενα κουτί.Θα σου στείλω μηνυμα,ευχαριστω για την βοηθεια :-) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ηταν msi,γιατι μου ειπαν οτι οι msi στελνονται ετσι.τι μαρκα ηταν ?

 

Μια ASUS P4P800SE,ASUS p5k deluxe,Asrock v4vm890

Οταν λεω σφραγησμενες εννοω πως το κουτι είχε ενα αυτοκόλητο μιας χρησεως απο μπροστα και το σακουλακι μεσα κλειστο και σφραγησμενα με αυτοκολητο επεισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ASUS P4P800SE,ASUS p5k deluxe,Asrock v4vm890

Οταν λεω σφραγησμενες εννοω πως το κουτι είχε ενα αυτοκόλητο μιας χρησεως απο μπροστα και το σακουλακι μεσα κλειστο και σφραγησμενα με αυτοκολητο επεισεις.

ομορφα πραγματα σωστα ωστε και να σου παθει κατι καποιο parts δεν θα τα ριξεις σε κανεναν,μα ειναι καλο και γι αυτους,γιατι τωρα με το παραμικρο οτι προκυψει οι πελατες τα ριχνουν σε αυτους,δεν το καταλαβενουν οτι κανουν ζημια στον ευατο τους.αν τα εδιναν σφραγισμενα θα εξασφαλιζαν την θεση τους απεναντι στον πελατη,ενω τωρα εκτηθονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...