Προς το περιεχόμενο

Χαμηλη ταχυτητα linksys wag200g


apostolos2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω το linksys wag200g με frothnet 2play. συνδεομαι συνηθως με ταχυτητες 15000 με 19000

αυτη την στιγμη εχω ταχητητα 15000.

το προβλημα ειναι οτι οταν κατεβαζω wirless (εγω τεστ speed κανω κατεβαζωντας το itunes) η ταχυτητα ειναι 350 - 400 το πολυ. αλλα οταν το κατεβαζω με την ethernet η ταχυτητα ειναι 1500.

τη φταιει? γιατι ασυρματα εχω τοση χαμηλη ταχητητα? το linksys που εχω ειναι adsl2+ και υποστηριζει ασυρματες ταχυτητες νομιζω εως 54 σωστα?

και θα ηθελα να μου πειτε τι να κανω για να εχω υψηλες ταχυτητες και wireless

 

αυτες ειναι μερικες ρυθμησεις που εχω.

Wireless Network Mode: mixed

Wireless Network Name (SSID):

Wireless Channel: 11 - 2,462 Ghz

Wireless SSID Broadcast: Enable

 

Security Mode: WPA personal

Authentication Type: Auto

Control TX Rate: Auto

Beacon Interval: 100

DTIM Interval: 1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

54mbit 8ewrhtiko...sthn pra3h gyrw sta 24mbit peripou...kai oso pio adynamo to shma nomizw toso pio xamhlh h taxythta...

 

an exeis dynatothta na to exeis ethernet alla3e to kai parata to wi-fi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ηταν να το εχω με καλωδιο τοτε θα ειχα desktop pc, ποιο το νοημα να εχω laptop?

 

το σημα ειναι στο τερμα, οσο δεν παει αλλο, μια και το ρουτερ ειναι στην αλλη ακρη του δωματιου.

παντως οπως λες και εσυ, αντε πραγματικα να ειναι 24, εγω γιατι πιανω μονο τα 4?

εχω καπια ρυθμιση λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dokimase xoris firewall router pc dokimase se allo kanali dokimase na baleis tin karta apo to device manager na douleuei full kai oxi se antistixia me tin mpataria tou laptop.episis pio new drivers gia tin karta diktiou opos kai neo firmware gia to linksys

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dokimase xoris firewall router pc dokimase se allo kanali dokimase na baleis tin karta apo to device manager na douleuei full kai oxi se antistixia me tin mpataria tou laptop.episis pio new drivers gia tin karta diktiou opos kai neo firmware gia to linksys

 

αυτο με τη μπαταρια δεν το καταλαβα καλα, πως το κανω δηλαδη? ολα τα αλλα τα δωκιμασα εκτως απο το νεο firmware (εχω το προηγουμενο) οταν βρω το password της forthnet θα το κανω και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με τη μπαταρια δεν το καταλαβα καλα, πως το κανω δηλαδη? ολα τα αλλα τα δωκιμασα εκτως απο το νεο firmware (εχω το προηγουμενο) οταν βρω το password της forthnet θα το κανω και αυτο

 

sta laptop poles fores to sima tou wireless den douleuei full alla douleuei se antistixisi me to posi mpataria exei to laptop mesa gia na min stin teliosei.opote esi pas sta settings tis kartas kai kapou sou leei an i karta thes na douleuei maximum i na douleeui minumum in analoga me tin mpataria kai exei ena slider.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sta laptop poles fores to sima tou wireless den douleuei full alla douleuei se antistixisi me to posi mpataria exei to laptop mesa gia na min stin teliosei.opote esi pas sta settings tis kartas kai kapou sou leei an i karta thes na douleuei maximum i na douleeui minumum in analoga me tin mpataria kai exei ena slider.

 

καταλαβα τι λες, απλα δεν μπορω να βρω που ειναι αυτο για να το ελενξω. εχω dell d600 untility του δεν το βλεπω.

θα ψαξω ξανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχιζω να απογοητευομαι με το ολο θεμα,

κατ'αρχην υπαρχει κανεις που να πιανει ασυρματα ταχυτητες πανω απο 10.000 - 15.000 ? ή παιδεύομαι τζαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...