Προς το περιεχόμενο

Ανοίγουμε online κατάστημα με μεταχειρισμένα παιχνίδια για κονσόλες


scooterlord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ιδιαίτερα ενδιαφέρον εγχείρημα. Μακάρι να πετύχει. Και εντάξει υπομονή, υπάρχουν και διάφορα διαδικαστικά\γραφειοκρατία (απ' τη στιγμή που μιλάμε για νόμιμη επιχείρηση) στη μέση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι νομιμο ειναι οταν ειναι μεταχειρισμενο?

κ κλεμμενο να ναι θα πωλειτε δεν μπορεις να το τσεκαρεις πουθενα.

αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα.το θεμα ειναι π θα βρειτε τοσα μεταχειρισμενα games κ μονο με 20ε το καθενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά προσωπικά εμένα δεν με ενδιαφέρει με ποιον τρόπο θα βρίσκουν τα παιχνίδια. Εμένα με ενδιαφέρει να βρίσκω παιχνίδια σε καλή κατάσταση και ποιο φθηνά από τα καινούργια. Αγόρασα πρόσφατα ένα Xbox 360 και σκέπτομαι να το φλασαρω, μιας και μου φαίνετε βαρύ στην τσέπη μου 70-60 euro για ένα παιχνίδι, που στην τελική θα το παίξω μια εβδομάδα και παπαλα τα euro.

Πάντως γενικά στο Internet που έχω ψάξει δεν έχω βρει κάποιο κατάστημα που να έχει μεταχειρισμένους τίτλους PAL και να στέλνει και Ελλάδα. Αν τα παλικάρια τελικά κάνουν αυτό που είπαν και έχουν τις άκρες να βρίσκουν τίτλους τότε πιστεύω ότι θα τα οικονομήσουν, και απορώ πώς και δεν το έχει κάνει κανείς ακόμα μέχρι και σήμερα.

Πάντως αν σκεφτούμε ότι το ξεκλείδωμα της κονσόλας πλέον δεν είναι τόσο εύκολος όπως τους παλιούς καλούς καιρούς που δεν υπήρχε το Internet στην μέση, + ότι το PS3 ακόμα δεν έχει ξεκλειδωθεί με κανέναν τρόπο τότε καταλαβαίνετε πόσο σημαντικό είναι να υπάρχουν τέτοιου είδους καταστήματα.

Εγώ όλες τις κονσόλες που είχα ήταν όλες με το καλημέρα τσιπαρισμένες, και πρώτη φορά δεν το εχω κανει ακομα με το Xbox 360 φανταστείτε κατάντια.:-D

 

Μήπως να ανοίξω εγώ ένα????:lol::lol:

 

Ps: Παιδία εσείς που θέλετε η θέλατε να ανοίξετε το κατάστημα με τα μεταχειρισμένα, καλό θα είναι αραιά και που κάντε και καμιά ενημέρωση δεν είναι κόπος. Καλά είναι να ζητάτε την άποψη του κάθε ένα από εμάς για το εγχείρημα σας αλλά μην μας ξεχνάτε κιόλας. Αν τελικά δεν τα καταφέρατε κολλήσατε κάπου ή απλά καθυστερεί καλό είναι να μας το πείτε και εμάς τσάμπα είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ανεκαθεν αγοραζα μεταχειρισμενα απο εποχη playstation1, επερνα το gamepro εβλεπα αγγελιες και αγοραζα.

Ψωνιζω μονιμα απο ebay οποτε λογικο ειναι να εχω αγορασει απειρες φορες μεταχειρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλησιάζει Απρίλιος, μπορεί να πλησιάζει και η ανακοίνωση για την έναρξη... wink wink, say no more, say no more!

 

Πάντως, με τις τιμές που έχει το Play-asia κ δεδομένου ότι τα μισά καλά παιχνίδια είναι region free, δε νομίζω να σκάει κανείς πλέον 70άρες για χμποχ360. Χτες έκανα μια "βόλτα" στο play.com και τα μισά top sellers ήταν από 15 μέχρι 40 ευρά.

 

Περιττό να πω ότι μου φαίνεται ζόρικο το εγχείρημα των παιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλησιάζει Απρίλιος, μπορεί να πλησιάζει και η ανακοίνωση για την έναρξη... wink wink, say no more, say no more!

 

Πάντως, με τις τιμές που έχει το Play-asia κ δεδομένου ότι τα μισά καλά παιχνίδια είναι region free, δε νομίζω να σκάει κανείς πλέον 70άρες για χμποχ360. Χτες έκανα μια "βόλτα" στο play.com και τα μισά top sellers ήταν από 15 μέχρι 40 ευρά.

 

Περιττό να πω ότι μου φαίνεται ζόρικο το εγχείρημα των παιδιών.

Ελπίζω να έχεις υπόψην σου τη διαφορά Ευρώ από British Pounds έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, ναι, ρε συ, την έχω. Εξάλλου μπορείς να επιλέξεις να σου δείχνει τις τιμές σε ευρά.

 

Πρόσεξε, δεν είπα ότι έχει τα καινούρια παιχνίδια σε τέτοιες τιμές. Αυτά είναι στην κλασική τιμή των PAL. Αλλά δεν είναι και λίγα αυτά που έχει χαμηλά. Τουλάχιστον εμένα, που δεν έχω πολύ χρόνο και μέχρι να τελειώσω ένα παιχνίδι έχουν βγει άλλα 4-5 που θέλω, με βολεύει, αν μετά από μερικούς μήνες η τιμή πέφτει σχεδόν στο μισό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βλεπω καμμια κινηση για το καταστημα κριμα φενοταν καλη ιδεα αλλα μαλλον καπου κολλησε . Δεν μπορει απο τον Ιανουαριο μεχρι τελος Μαρτιου να εχουν κολλημα για την εναρξη επιχειρησης ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

τι εγινε ρε παιδια με το καταστημα? σιγουρα ενδιαφερει πολλους! προς το παρων γνωριζετε καποιο αλλο? ψαχνω για μεταχειρισμενα SIMULATION games. τωρα εχω βαλει στο ματι το Race 07 για WTCC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...