Προς το περιεχόμενο

Ανοίγουμε online κατάστημα με μεταχειρισμένα παιχνίδια για κονσόλες


scooterlord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.play.com/Games/PlayStation3/4-/3595201/Gran-Turismo-5-Prologue/Product.html

gran turismo 5 22lires =27e me free delivery

πως βλεπεις αν ειναι region free h pal h ntsc?

 

p.s. to play.com δεν στελνει games βλεπω,

oyte to play-asia απο που αγοραζουμε τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το play-asia, όπως και άλλα ασιατικά, δε στέλνουν εκτός ηπείρου, απ' όσο ξέρω, οτιδήποτε προϊόν της Sony, γιατί τους περιμένει νομικός βούρδουλας.

 

Οσο για το play.com, θυμάμαι ότι είχε ξαναναφερθεί παλιότερα αυτό το ζήτημα σχετικά με το τι στέλνει Ελλάδα και τι όχι, για λόγους που καλύτερα να αποφύγω να αναφέρω γιατί εκνευρίζομαι όταν το σκέφτομαι. Ενηγουέι, this not being the point here, συνεχίζω αυτό που ήθελα να πω εξ αρχής.

 

Αυτός ο περιορισμός ξέρει κανείς αν είχε αρθεί και τώρα επανήλθε ή υπήρχε πάντα τα τελευταία χρόνια; Ρωτάω, γιατί έχω αγοράσει παιχνίδια από εκεί που κόστιζαν πάνω από 30 λίρες κ δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nero85+δηλ.εσυ εισαι ελλαδα κ παιρνεις κανονικα games ktl?

Πάντως, με τις τιμές που έχει το Play-asia κ δεδομένου ότι τα μισά καλά παιχνίδια είναι region free, δε νομίζω να σκάει κανείς πλέον 70άρες για χμποχ360. Χτες έκανα μια "βόλτα" στο play.com και τα μισά top sellers ήταν από 15 μέχρι 40 ευρά.

στην βολτα π εκανες δεν ειδες οτι λενε οτι δεν στελνουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nero85+δηλ.εσυ εισαι ελλαδα κ παιρνεις κανονικα games ktl?

 

στην βολτα π εκανες δεν ειδες οτι λενε οτι δεν στελνουν?

 

Μιλας μονο για το play-asia ετσι; Γιατι αυτο οντως το λεει ξεκαθαρα στο site πως δεν στελνει. Τωρα για το play.com μια χαρα στελνει Ελλαδα πριν τρεις μερες παραγγειλα ενα game για το ps3 και ελπιζω να μην αργησει πολυ να ερθει! Παντως στο site τους την ιδια μερα που το παραγγειλα εγραψε πως το εστειλαν, πολυ γρηγοροι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Play-asia δε στέλνει παιχνίδια του ps3 (ούτε του psp, ούτε κονσόλες κλπ). Εγώ μιλούσα για χμποχ παιχνίδια, τα οποία τα στέλνουν και τα δύο, μιλώντας πάντα σύμφωνα με την εμπειρία μου. Τώρα, αν αυτό με τον περιορισμό παρουσιάστηκε μέσα στις 2 τελευταίες εβδομάδες, δεν το γνωρίζω.

 

Αλλά ακόμα και αν είναι έτσι, υπάρχουν πολλά παιχνίδια μέχρι και 30 λίρες, τα οποία εδώ έχουν από 60? κ πάνω, οπότε μικρό το κακό.

 

Πάντως, επειδή το όλο ζήτημα είχε δημιουργηθεί γιατί δηλώνονταν πολλά προϊόντα ως "χαμένα", ίσως να παίζει ρόλο και το ιστορικό των παραγγελιών σου, δεν ξέρω...

 

Ενα πράγμα που πρέπει να κάνει το Play.com πάντως είναι να αρχίσει να στέλνει τους κωδικούς καρτών Live και ms points με email. Τελευταία έχουν εμφανιστεί κάποιοι play-traders που το κάνουν, but still.

 

@jason

 

Για πλάκα ρωτάς, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

@jason

 

Για πλάκα ρωτάς, έτσι;

 

Nαι ρε εννοειται, πλακα κανω!

 

Παιδια για πειτε αν αγορασω μερικα μεταχειρισμενα παιχνιδια τι γινεται με το LIVE?? τρωω μπανακι!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@kage

Οχι δεν εχω αγορασει ποτε παιχνιδι online,

απλα εχει γραφτει αρκετες φορες οτι καποιοι εχουν προβλημα με την αγορα και μια λυση που εχει προταθει (δεν ξερω αν ισχυει, μιας και δεν εχω αγορασει ποτε) ειναι το να επιλεγεις το ευρω πριν κανεις add to cart, αλλιως τρωει κολλημα.

 

@jason

Οχι και μπαν, αποκλειεται..

Δεν εχουν και cd key τα παιχνιδια..

Ενα μεσο ειναι, ολα τα δισκακια ειναι ιδια..

(Απλα μερικα ειναι πιο ιδια απο τα αλλα :Ρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερωτηση προς αυτους που εχουν αγορασει απο play.com και play-asia: η τιμη που αναφερεται σε καθε παιχνιδι, περιλαμβανει και φπα και μεταφορικα ή βγαινει παραπανω το τελικο "κουστουμι"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...