Προς το περιεχόμενο

acer 5920 και 3Dmark


Nick_5920

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να ρωτήσω την γνώμη σας. Έχω ένα Acer 5920G, με Τ7100 1.8GHz, 2GB Ram DDR2, 8600M GT 256MB up to 1024. Τρέχω το 3D mark 2003 και μου βγάζει σκορ περίπου 9500 και κάτι. Δεν θα έπρεπε να βγάζει παραπάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλα εισαι..Ειδικα αν σκεφτεις πως οι εκδοσεις Μ βγαζουν σχεδον παντα κατι λιγοτερο απο τις αντιστοιχες desktop λογο καταναλωσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 8600M GT έχει τον G84M πυρήνα σε αντίθεση με τις normal 8600GT @ G84 ... Φυσικά λοιπόν και θα έχει υποδεέστερες επιδόσεις ... ;) Η κάρτα σου έχει Core/Memory χρονισμένα στα 475/350 ... Για παίξε λίγο με το Riva ή το Ati Tool στα ~ 525 - 550/ 470 - 480 ΜΗz και θα βγάλεις γύρω στα 10000 marks στο 3D 03 ;) Είναι βέβαια και η cpu που σε κόβει ... :-( Με ένα T7300 2GHz / T7500 2.2GHz θα έβγαζες σε συνδυασμό με τους παραπάνω χρονισμούς στην κάρτα 11000+ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ασχολούμαι πολύ με παιχνίδια, απλά με βάση τις λίγες γνώσεις μου πίστευα οτί θα πρέπει να βγάλει λίγο παραπάνω! Αυτό το σκορ το έβγαλε με modded driver, ο driver της Acer, ο οποίος δεν έχει ανανεωθεί ποτέ από τότε που βγήκε το laptop, έβγαζε κάτω από 9000... Γενικά υπάρχι μεγάλο θέμα με τον driver αυτής της κάρτας, και μάλλον αυτό κάνει ζημιά στις επιδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εγώ έχω το acer 5920G με T7300-2.0ghz , 2gb memory,200gb sata 4200 klp, nvidia 8600 M GT..

 

το σκόρ μου απο αυτό το πρόγραμμα,3d mark 03 είναι 9137 , χρησιμοποιώ τους drivers τους κανονικούς και έχω xp prof.

 

καλό είναι? Δεν ασχολούμαι και πολύ αλλά απ ότι είδα είμαι ικανοποιημένος απο τα παιχνιδάκια που έβαλε το πρόγραμμα. Ξέρετε κανένα site για να αναβαθμίσω τους drivers για 8600 M GT , για ΧP , 32bytes?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.laptopvideo2go.com Έχει μέσα modded driver αυτό το site. Θα ανέβει αρκετά το σκορ σου μόλις βάλεις τους modded.

 

Eγώ όμως έχω Vista οπότε τα σκορ δεν είναι άμεσα συγκρίσιμα! Μόλις βάλεις Modded Postαρε νέο σκορ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...