Προς το περιεχόμενο

Ποια είναι η καλύτερη ασφάλεια για φόρμες;


jimpapaspans

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για την δημιουργία ασφαλούς φόρμας που δεν θα μπορεί να σου προκαλέσει πρόβλημα κάποιος με κάποιο script τι πρέπει να κάνω; Υπάρχει κάποιο έτοιμο script που να την κάνει αυτήν την δουλεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος τρόπος είναι ο χρήστης και ο server να επικοινωνούν με secure Http.Παρατήρησε όταν είσαι σε μία σελίδα στην οποία διαχειρίζεσαι προσωπικά στοιχεία...όπως e-mail,e-banking....ότι στο URL είναι https:/....

Το secure Http είναι ο συνδιασμός του Http συνήθως με SSL και φυσικά θεωρείται αρκετά ασφαλές ακόμα και για σημαντικές εφαρμογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά τα δεδομένα που θέλω να περνάει ο χρήστης δεν είναι προσωπικά απλά δεν θέλω να μπει κάποιος με κάποιο script και να φορτώσει άπειρες εγγραφές στη βάση μου και να την κολλήσει. Οπότε αυτό που σκέφτομαι σαν πιο ασφαλές είναι αυτό που χρησιμοποιούν με τις εικόνες που έχουν διάφορους χαρακτήρες και εσύ πρέπει να τους αντιγράψεις δίπλα. Απλά δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς άλλο κατάλαβα εγώ:-)

 

Υπάρχουν έτοιμες λύσεις για την δουλειά που θέλεις,και σου παραθέτω δύο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα εκτός από το πεδίο που συμπληρώνεις τα νούμερα/γράμματα που λέει το image, να βάλεις τα απαιτούμενα πεδία σε παραπάνω από 1 σελίδα. Δηλαδή να συμπληρώνει κάποια στοιχεία στη πρώτη σελίδα να πατάει Next, να τον πηγαίνει σε μια δεύτερη σελίδα, να συμπληρώνει και εκεί κάποια πεδία και μετά να πατάει Sumbit. Επίσης να κάνεις ελέγχους εάν για παράδειγμα στο πεδίο του e-mail πράγματι είναι έγκυρη η μορφή του e-mail, το ίδιο και για το εάν ζητάς τηλέφωνα, ονόματα, κλπ. Εγώ το έχω κάτσει έτσι και πλέον δεν φτάνει κανένα spam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...