Προς το περιεχόμενο

μετατροπη rj11 σε rj45


cbr600RR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα!

 

πριν λιγες μερες ενεργοποιηθηκε η double play συνδεση FOrthnet και μου εστειλαν για modem το THOMPSON SpeedTouch 530v6..

 

Για μερικες μερες παλευα να το σεταρω (static ip ktl ktl ktl) και πιστευω προχωραω καλα για καποιον που δεν εχει ιδεα απο τετοια... :P

λοιπον να μπω στο ψητο.. εχω παρατηρηει οτι καθε φορα που κουνιεται το βυσμα του τηλεφωνου (ειναι με φιλτρο) τοτε το modem κανει reconnect και συνγχρονιζεται απο την αρχη..

 

εψαξα στο νετ για το θεμα και επεσα πανω σε ενα Post που ελεγε :

 

Mono frontise na allakseis apo to rj11 se rj45 giati mporei kammia ora na sou kouni8ei ligo to bisma kai na na xasei to link to modem sou kai na to blepeis ksafnika na kanei synchronization..

 

μιας και ταιριαζει με το προβλημα μου ..

...ξερει κανεις να μου πει αν οντως ισχυει κατι τετοιο.. και αν ναι πως γινεται η μετατροπη..?

στο νετ εψαξα και βρηκα αυτο.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΕΑΣ (RJ11) ΣΕ 2 (RJ45 KAI RJ11) ... θα δουλεψει κατι τετοιο λετε? :rolleyes:

 

και μια ακομα ερωτηση..

παλια με την otenet 1Mb ειχα βαλει φιλτρα στις 2 τηλεφωνικες συσκευες στο σπιτι.. τωρα με το ADSL2+ χρησιμοποιω το ενα φιλτρο που ειχε μεσα η συσκευασια του adsl2+ Modem .. και στην δευτερη συσκευη εχω το παλιο φιλτρο.. υπαρχει διαφορα μεταξυ φιλτρων για dsl και adsl2+ modem ή να τα αφησω οπως εχουν?

 

ευχαριστω οποιον μπορεσει και βοηθησει.. ;)

 

""να αναφερω οτι η γραμμη μου ειναι PSTN ...""

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

a.to bisma ama to koumposei kala den prokite na bgei.an tora fobase min bgei den perneis antaptora alla pas kai perneis ena klip rj45 kai ena clipsadoro opos to leo opote koveis to kalodio kai tou bazeis to rj45 klip.kai auto pou les kanei.

oxi den exeis provlima me to palio filtro ektos an exei pathei kati

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...