Προς το περιεχόμενο

Αναβιώνει ο 'Μεγάλος Αδερφός' με τη...βούλα


21century

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

[Ειναι αναφαιρετο δικαιωμα μου η ιδιωτικοτητα της επικοινωνιας μου. Να ξερεις, οσο περισσοτερο θεωρεις δεδομενη την ελευθερια σου, τοσο λιγοτερο ελευθερος θα εισαι.]

 

Σιγουρα ειναι δικαιωμα σου οπως και πολλα αλλα. Κανεις δεν το αμφισβητει αυτο. Παρολα αυτα ομως ανεκαθεν υπηρχαν διαρροες οσον αφορα την ιδιωτικοτητα. Εδω ολοκληρο πρωθυπουργο ακουγαν φαντασου... Βεβαια απο εμενα και εσενα τι εχουν να ακουσουν; ΤΑ ΜΥΣΤΙΚΑ ; χεεχχε Εκτος βεβαια και εαν εισαι τιποτα τρομοκρατης ή εγκληματιας και εχεις λερωμενη την φωλια σου. Τοτε πολυ καλα θα κανουν να σε παρακολουθουν για να εχω εγω ησυχο το κεφαλι μου ο απλος πολιτης ( για παραδειγμα το λεω οχι οτι υπονοω οτι εισαι "κακοποιο" στοιχειο. :) ) Το ξαναλεω το να παρακολουθουν τον απλο πολιτη μου φαινεται οτι τσαμπα θα χανουν την ωρα τους και εχουν πολυ σημαντικοτερα πραγματα να κανουν.

Μιλαμε για τα δικαιωματα μας αλλα ας σκεφτουμε και τα δικαιωματα αυτων που δημιουργουν προγραμματα - ταινιες κτλ και καποιοι μεσα σε μερικες ωρες τα εχουν μπροστα μας με το adsl πλεον χωρις να πληρωνουν "λεπτο". Εκει ξεχνιουνται τα δικαιωματα των δημιουργων; Παρολα αυτα ομως ο καθενας συνεχιζει να κατεβαζει.

Τελος εαν περιμενα η ελευθερια μου να εξαρταται απο εξωτερικους παραγοντες τοτε ΔΕΝ ειμαι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ελευθερος. Η ελευθερια ειναι μεσα μας και δεν εξαρταται απο εξωτερικους παραγοντες. Οχι πως συμφωνω και εγω με το να με παρακολουθουν αλλα δεν κατσω να σκασω κιολας για αυτο. Εχω πολυ σημαντικοτερα πραγματα να κανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ατιμα τα τορεντ. Προς το παρον δεν εχουν ενδιαφερθει για την ελλαδιτσα μας αλλα ποτε δεν ξερεις. Ειναι και το θεμα της νομοθεσιας στη μεση που απαγορευει την κλοπη πνευματικης ιδιοκτησιας. Οποτε φυλαγε τα ρουχα σου...

 

Αυτό που θέλω να πω είναι οτι μπορούν να εντοπίσουν τι κατεβάζεις ακόμα και μέσα απο torrents.

Ρωτάω γιατι ο αδερφός μου επιμένει πως δεν μπορούν και δεν με πιστεύει. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω πολυ σημαντικοτερα πραγματα να κανω.

 

Ο καθενας μας οτι θεωρει σημαντικο. Και δεν χρειαζεται να ειμαι τρομοκρατης, για να μην διαβαζει μποσωπικα μου μυνηματα ο καθε αργοσχολος στην ΕΥΠ. Και ναι θα συνεχισω να σκαω, και να βαζω PGP για τις επικοινωνιες που θεωρω εμπιστευτικες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...