Προς το περιεχόμενο

απορία για torrent


question mark

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρησιμοποιώ τον Opera browser. Ο οποίος μπορεί να κατεβάσει αρχείο torrent. Τι είναι καλύτερο. Να χρησιμοποιώ τον Opera ή κάποιο άλλο torrent πρόγραμμα για download;

Για τα torrent την 18768 port ανοίγω στο router; Και ποια; Την udp ή την tcp;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά δεν το έβαλα εγώ. ο opera μου λέει ότι αυτή είναι η πόρτα...

πάντως και χωρίς να έχω ανοίξει πόρτα κατεβάζει. με χαμηλή ταχύτητα όμως. αν ανοίξω την πόρτα θα έχει μεγαλύτερη ταχύτητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοιξε την αν και μπορει να λειτουργει το UPnP δε χρησιμοποιω opera αλλα καπως θα καταλαβαινεις αν εισαι connectable, και πρωτα θα πρεπει να εχεις δωσει static ip στο pc σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρωτα θα πρεπει να εχεις δωσει static ip στο pc σου

δηλ απ' το no-ip.com;

καπως θα καταλαβαινεις αν εισαι connectable

απο τη στιγμή που κατεβάζω λογικά δεν είμαι connectable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι στατικη ip στο lan σου και μπαινει απο τις ρυθμισεις καρτας δικτυου

 

μπορεις να κατεβαζεις ακομα κι αν δεν εισαι connectable απλα δε συνδεεσαι με ολους οσους μπορεις να συνδεθεις αν εισαι connectable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στατικη ip στο lan σου

επειδή το router το έχω μόνο του σε κάρτα δικτύου έχει στατική ip

να σε ρωτήσω. έχω παρατηρήσει ότι όταν κατεβάζω απο torrent και βάλω να κατεβάσω και απο κάπου αλλού (πχ rapidshare, filefactor κλπ) και είμαι στον msn, mirc συνήθως κολλάει το internet και πρέπει να κάνω οποσδήποτε restart για να συνεχιστεί το download. αλλά μόνο τον torrent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλώντας για στατική IP, μιλάμε για το PC σου, θα πρέπει δλδ να του πεις αντί να πέρνει IP από τον DHCP server, να του δώσεις εσύ μια. Π.χ. αν είναι 192.168.1.1 το ρούτερ σου, τότε βάλε το pc 192..168.1.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν χρησιμοποιείς UPnP, τότε το port forward χρειάζεται στατικές IP για να έχει νόημα, αφού την κάνεις προώθηση σε κάποιο IP, αν αυτό αλλάζει, τι νόημα έχει ; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω αν βγαίνω connectable διότι ναι μεν κατεβάζω, αλλά κατεβάζω αργά απελπιστικά αργά. Αν πιάζω παραπάνω από 10KB/s θα μιλάμε για κατόρθωμα. Ενώ στο upload που κάνει πιάνει και 20άρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...