Προς το περιεχόμενο

Γιατί να ΑΓΟΡΑΣΩ Leopard?


Tougeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εξηγούμε...

 

Τα Leopard θα τα πάρω όπως και να 'χει. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι θα κερδίσω αν τα αγοράσω, αντί να τα βρω με "εναλλακτικούς" τρόπους; Υπάρχει κάποια διαφορά πέραν των χρημάτων και της νομιμότητας?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Όχι δεν υπάρχει αλλά νομίζω, όπως και όλοι οι άλλοι, αξίζει να το αγοράσεις γιατι για ένα τέτοιο πλήρες λειτουργικό δεν είναι πολλά τα 130 ευρω. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αρνούμαι ότι τα αξίζει τα λεφτά του μέχρι και του τελευταίου cent. Παρόλα αυτά, είναι 130 euros που μπορούν να ξοδευτούν και για άλλα πολύ ωραία πράγματα. Η αλήθεια είναι όμως ότι το φοβάμα λίγο.... Όλα τα updates θα είναι οκ? Η εγκατάσταση θα γίνει σωστά? Κλπ. κλπ. Αν κάποιος το έχει κάνει ας πει μία γνώμη....

 

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά γίνονται όλα αλλά η αλήθεια είναι ότι παρόλο που κι εγώ το κατέβασα, σε λίγο καιρό θα το αγοράσω κανονικά. Είναι η πρώτη φορά που θα δώσω λεφτά για software. Ας πούμε ότι έκανα ένα beta testing πριν το αγοράσω :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, μια ερώτηση...

Τιμή του Leopard στο apple.com (Αμέρικα): 129$ (=> 89euro => 62£) (Ισοτιμία 6/11/2007)

 

Γιατί λοιπόν στο Λονδίνο Leopard == 89£ (στο apple.com/uk, στο Applestore μπορεί να είναι κ πιο ακριβό)????

Γιατί στην Ελλάδα 130euro ????

 

Ορίστε ένας καλός λόγος για "beta testing"... Η τιμή πρέπει να είναι Universal... Γιατί τα αμερικανάκια μπορούν να το έχουν φτηνότερα?? Επειδή έχουν προφορά όπως στις ταινίες??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epidi ego imai Tier level 1 customer support gia UK Apple ksero merika pragmata parapano..

FYSIKA kai aksizei to LEOPARD inai MAJOR update to APPLE MAC OS X. TA lefta tou ta aksizei me to parapano...

 

P.S with a copy den ksero ean kaneis updates

P.S with 130 euro u can install it to more then 1 computer:PPP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

epidi ego imai Tier level 1 customer support gia UK Apple ksero merika pragmata parapano..

FYSIKA kai aksizei to LEOPARD inai MAJOR update to APPLE MAC OS X. TA lefta tou ta aksizei me to parapano...

Για ποιο λόγο τα αξίζει τα λεφτά του ακριβώς; Για τα collections και το reflective dock; Ή μήπως γιατί η apple πήρε το (ελεύθερο) dtrace από το Solaris και το (επίσης ελεύθερο) systrace από το OpenBSD και τα λανσάρει ως τα φοβερά νέα "administrative" και "security" features; Ή μήπως γιατί πέταξε έξω τους παλιούς G4 (<867 MHz);

 

130 ευρώ είναι πολλά, ειδικά όταν έχεις πληρώσει στην ίδια εταιρία το hardware σε πολλαπλάσια τιμή από αυτήν που θα το πλήρωνες μεμονομένα.

 

Προσωπικά θα μείνω με το 10.4 + Linux στο macbook μου, και όταν έρθει η ώρα που δε θα παίζει τίποτα σε 10.4, θα το σουτάρω και θα κρατήσω μόνο το Linux ;-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nomizo oti ta aksizoun ... Prosopika eixa ta TIGER gia ena xrono, kai an kai einai ena eksairetiko OS, alla ta Leopard ousiastika apoteloun tin ekseliksi tous .. To coverflow k quicklook kanoun to finder apisteuta voliko, ta spaces kai ta stacks omorfainoun kai aplopoioun to desktop mou, to time machine einai athorivo kai apisteuta eksipiretiko, to web clip tou Safari to latreuo, to iChat einai to kalitero im client pou exo xrisimopoihsei ( kai as den exei msn support, aksizei na to anoigeis gia na milas me osous exoun mac ), to mail einai grigorotero kai kalitero apo pote, kai to front row auti tin fora einai arketa grigoro gia na mporeis na to xrisimopoihseis .. Genika eimai poli ikanopoihmenos me tin agora mou, kai akoma nomizo oti einai i arxi, afou me ta Mac os gnosto einai ta mikra pragmata pou metroun ...

 

P.s. http://www.apple.com/macosx/features/300.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικη αποψη: μετα τo tiger εβαλα προσφατα leopard και ΟΚ...εξαιρουμενου το εντυπωσιακο αλλα οχι και τοσο πρακτικο (για μενα) bookflip, και το γεγονος οτι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βλεπω thumbnails σε mac, δεν εχει ΚΑΜΙΑ μα ΚΑΜΙΑ διαφορα το ενα απ το αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry, αλλά εγώ δεν ρώτησα αν αξίζουν τα λεφτά τους...Προσωπική μου άποψη είναι ότι τα αξίζουν (όπως και άλλα πράγματα με 130 ?). Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν θα έχω πρόβλημα αν τα βάλω σπασμένα....

 

Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λόγο τα αξίζει τα λεφτά του ακριβώς; Για τα collections και το reflective dock; Ή μήπως γιατί η apple πήρε το (ελεύθερο) dtrace από το Solaris και το (επίσης ελεύθερο) systrace από το OpenBSD και τα λανσάρει ως τα φοβερά νέα "administrative" και "security" features; Ή μήπως γιατί πέταξε έξω τους παλιούς G4 (<867 MHz);

 

Πέρα από τα οπτικά "καλούδια" και τις λοιπές ευκολίες του Finder, είναι γνωστό ότι η εταιρεία είναι "μανούλα" στο marketing. Και δεν είναι και τόσο κακό να διαφημίζει τα dtrace & systrace. Εξάλλου είναι γεγονός ότι το Leopard είναι UNIX 03 certified.

 

Εντάξει, πολύ δυνατό χαρτί της Apple είναι η υποστήριξη παλιού hardware από τα νέα λειτουργικά της αλλά πόσο πίσω να πάει πια...Δεν είναι δα και Vista που μηχάνημα 4 χρονών δυσκολεύεται. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, πολύ δυνατό χαρτί της Apple είναι η υποστήριξη παλιού hardware από τα νέα λειτουργικά της αλλά πόσο πίσω να πάει πια...Δεν είναι δα και Vista που μηχάνημα 4 χρονών σέρνεται. :-D

 

Fixed ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θα μείνω με το 10.4 + Linux στο macbook μου, και όταν έρθει η ώρα που δε θα παίζει τίποτα σε 10.4, θα το σουτάρω και θα κρατήσω μόνο το Linux ;-)

 

συμφωνώ apoikos !

εγώ το έχω σουτάρει και απο την Ferrari μου :-)

(αυτοκίνητο εννοώ, όχι laptop) !

 

..αν τα βάλω σπασμένα....

έχουν αριθμό τα μηχανήματα !

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...