Προς το περιεχόμενο

new user_many questions!


nas39

Προτεινόμενες αναρτήσεις

thanx for the advice...ekana install to macfuse ,alla den to briskw POU8ENA mesa sta applications na to trexw....ti ginetai?

episis, kapoios allos kammia idea yati den "blepei" kapoia files k arxeia to macos x?

 

 

Ναι ρε παιδιά, πως δουλεύει αυτό το MacFUSE? Έχω μια υπόνοια ότι χρειάζεται και κονσόλα αλλά δεν είμαι σίγουρος.

 

dk1210 δεν έχω ιδέα γιατί δεν μπορεί να δει κάποια αρχεία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω οτι τρέχεις κάτι απλά δουλευεις πάνω στον NTFS δίσκο και είναι όλα κανονικά και απλά

 

 

Μπαααα... Δυστυχώς δεν δουλεύει έτσι σκέτο :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει αφου εγκαταστησετε το macfuse να κανετε mount το δισκο μεσω terminal. Με μια αναζητηση θα βρειτε τι ακριβως πρεπει να γραψετε στο terminal (δε θυμαμαι αυτη τη στιγμη). Εχει κυκλοφορησει και ενα προγραμματακι που το τρεχεις και κανει mount το δισκο αυτοματα, αλλα παλι δε θυμαμαι ονομα και τα σχετικα...

 

Καλη φαση ειναι, αλλα αργο. Αν δηλ. θελετε να μεταφερετε πολλα gb αρχειων κατανταει εκνευριστικο (για μεταφορα 50gb ήθελε 13 ωρες!).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το MacFuse χρειάζεται μόνο μία φορά να τρέξεις μια εντολή κονσόλας. Απο εκεί και πέρα δουλεύει με απλό mount της συσκευής.

Περισσότερες πληροφορίες για install/uninstall και τον τρόπο λειτουργίας του θα βρείτε στο MacFuse wiki.

 

Έχει περάσει σχεδόν ένας χρόνος απο τότε που έκανα εγώ αυτή τη διαδικασία, οποτε -δυστυχώς- δεν θυμάμαι ποια ακριβώς είναι η εντολή κονσόλας που πρέπει να χρησιμοποιηθεί. Το μόνο που θυμάμαι είναι οτι διαβάζοντας τις οδηγίες που είχε στο site του MacFuse, κατάφερα και το έκανα να δουλέψει χωρίς πολύ παίδεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα αναλυτικότατο MacFuse HowTo το οποίο όμως ΔΕΝ συνιστάται για όσους δεν τα πάνε καλά με την κονσόλα.

 

Παρόλα αυτά, για όσους κάνανε την GUI εγκατάσταση και δεν τους δουλεύει το MacFuse, μπορούν να κοιτάξουν το βήμα 11 κατευθείαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...