Προς το περιεχόμενο

Car Ραδιο CD/MP3 στο lidl με USB


Greek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Lidl την δευτερα 12 του μηνα φερνει το εξης ραδιο cd/Mp3 player για αυτοκινητο στα 89 ευρω.

 

Το μοντελο απο το σιτε της silvercrest ειναι το CRE-719

 

http://www.lidl.gr/gr/home.nsf/pages/c.o.20071112.p.radiofonocdmp3

 

Θελω να ρωτησω γνωμες για αυτο, μιας και εχει τα παντα απο αυτα που χρειαζεσε, USB και SD/MMD slots και εχει Τηλεχειριστήριο. Παιζει Mp3 WMA

 

Το θεμα ειναι οτι στο φυλαδιο και στο site δεν κανει αναφορα για εγγυηση πουθενα. Παντα οποιο ηλεκτρονικο εφερνε το λιδλ σχεδον ολα ειχαν 3 χρονια εγγυηση τουλαχιστον.

 

Anyway ρωταω γνωμες για εαν το εχει καποιος απο παλιοτερες φορες που το εχει φερει το lidl αν εξιζει κτλ η με τα λευτα του αν μπορεις να βρεις κανενα παρομοιο, με αυτα τα χαρακτηριστηκα αλλης μαρκας (Sony, Pioneer κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θα βρεις sony η pioneer με αυτα τα χαρακτηριστικα σε τοσο χαμηλη τιμη. οσο για την εγγυηση θα εχει τουλαχιστον 1 χρονο αφου ετσι το επιτασει ο νομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά προσοχή στην εξής προσωπική μου εμπειρία.

Πέρυσι τα Χριστούγεννα στα lidl είχε πάλι μια παρόμοια προσφορά με 99 (αν θυμάμαι καλά) ευρώ.

Πήγα λοιπόν να το πάρω από το κατάστημα Περιστερίου την ημέρα που θα έβγαινε το προιόν το πρωί, μου είπαν ότι έχει τελειώσει. Λέω πως είναι δυνατό και τελικά ύστερα από παραγγελία που έκανα και αφού είχα περάσει 2-3 φορές από το κατάστημα το βρήκα και το αγόρασα.

 

Πάω λοιπόν σπίτι να το ανοίξω να δω το manual , να δω πως θα το εγκαταστήσω στο αυτοκίνητό μου και γενικά να το περιεργαστώ (Σαββάτο μεσημέρι).

 

Το ανοίγω και τι να δω !!!!

Το κουτί μέσα είχε ένα σκελετό σιδερένιο μεταχειρισμένου κασετοφώνου κατασκευής δεκαετίας 80 !!!! με μια πρόσοψη άλλου κασετοφώνου της ίδιας δεκαετίας. ΑΧΡΗΣΤΑ ανικείμενα ....και όμως αληθινό. Δεν είχε τίποτα σχετικό με radio cd mp3 klp.

 

Το παίρνω παραμάσχαλα μαζί με τα νεύρα μου, και πάω στο κατάστημα και τους δείχνω τί είχε μέσα το κουτί που αγόρασα πριν 2 ώρες.

Εκεί λοιπόν αρχίζει το γλέντι, ότι δεν ισχύει και ότι αποκλείεται να ισχύουν αυτά που λέω και ότι δεν ξέρουν τίποτα και ότι δεν έχουν άλλο να το αντικαταστήσουν.

Με υπεύθυνο που ζήτησα να μιλήσω είχα ακριβώς την ίδια ειρωνική αντιμετώπιση. Ζήτησα να μου επιστρέψουν τα λεφτά και να μιλήσω με τον υπεύθυνο των LIDLs γεγονός που δεν έγινε.

Τότε κάλεσα την αστυνομία και είπα θα τους κάνω μήνυση. Ήθελα να καλέσω και το INKA αλλά ήταν Σαββάτο βράδυ και δεν τους βρήκα.

 

Ήρθαν οι αστυνομικοί τους είπα τα γεγονότα έξαλλος. Είπαν στο κατάστημα να μου το αλλάξουν και είπανε ότι δεν υπάρχει άλλο. Για να μην μακρηγορώ τελικά την ώρα που γινόταν η μήνυση, "μπόρεσε" τότε και με βρήκε ο υπεύθυνος των LIDLs και ήθελε να μου μιλήσει στο τηλέφωνο. Του εξήγησα τι έχει γίνει και αφού το σκέφτηκε κανα 5 λεπτο, δεχθήκανε να μου επιστρέψουν τα χρήματα.

 

Ηθικό δίδαγμα. Ανοίγετε πάντα τη συσκευασία όσο και αν φαίνετε καινούργια, πριν φύγετε από το κατάστημα σε κάθε παρόμοια αγορά ειδικά από τα LIDL. Τώρα από ποιότητα αγαθών δεν θα εκφέρω άποψη απλά.... το νου σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θα βρεις sony η pioneer με αυτα τα χαρακτηριστικα σε τοσο χαμηλη τιμη. οσο για την εγγυηση θα εχει τουλαχιστον 1 χρονο αφου ετσι το επιτασει ο νομος.

 

Ναι αυτο βλεπω, οτι εινια τουλαχιστον στα διπλα λευτα, και αμα εχουν και εχρωμη οθονη κιολας.

 

Απιστευτο φιλε, πως εγινε τετοιο πραγμα ? Παντως εγω απο τα lidl οτιδηποτε εχω παρει και αν εχω παεει πισω δεν ρωταν κιολας το προβλημα και το δεχοντε πισω η το αντικαθηστουν. Ο δυευθηντης εκεινου του λιντλ μαλλον ηταν... οτι ναναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που εγινε ηταν πολυ απλο ...

καποιος πριν απο εσενα το αγορασε το δοκιμασε ... σεν του αρεσε και αποφασισε να το επιστρεψει ... ομως καταλαθος και απο το αγχος πακεταρισε το παλιο και το επεστρεψε ... πηρε τα χρηματα του και λουις.... καρλ λουις ...

 

 

κοινως ... οταν θελετε να παρετε κατι απο λιντλ προσεκτικο ελεγχο και ανοιγμα αν ειναι αυτο εφικτο ειδικα αν ειναι τελευταιο κομματι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μερικούς μήνες είχα δει ένα Sony με USB είσοδο στο Carrefour και στο Mediamarkt περίπου σε αυτή την τιμή (ήταν σίγουρα κάτω από 100?). Σίγουρα θα το προτιμούσα αντί για το Silvercrest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αλλα εγω θεωρω οτι η κριση για ενα αντικειμενο ειναι κατι υποκειμενικο που εχει να κανει με την γνωση ενος ατομου.οποτε οι αποψεις θα ειναι παντα διαφορετικες μεταξυ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σκεφτομαι και εγω να το παρω γιατι η τιμη ειναι πολυ καλη, θα ηθελα καποιος που το εχει ηδη

να μας πει αν ειναι ΟΚ.Δηλαδη αν αναγνωριζει τα USB και SD και αν παιζει απροβληματιστα τα mp3 αρχεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει πολλα απο λιντλ μια χαρα ειναι δεν ειχα προβλημα φορητο επαναφορτιζομενη μπαταρια την εχω χρονια και φουσκωνη και φορτιζει κινητα και εαν μεινω με το αυτοκινητο το βαζω μπρος καλα εχει πραματα,και καλες τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και το εχω συνδεσει και ειναι παρα πολυ καλο για τα λεφτα του.Προσοχη μονο πριν το τοποθετησετε να αφαιρεσετε δυο βιδες που κρατουν το λειζερ σταθερο κατα την μεταφορα αλλιως δεν μπαινει ολοκληρο το cd μεσα.Το μονο που λιγο ειναι αρνητικο ειναι οτι αργει να αρχισει να παιξει αλλα οχι και πολυ.Γενικα στις εναλλαγες απο ραδιο σε cd η usb αργει λιγο.Απο ηχο εχει πολυ ικανοποιητικο και εχει πολλες ρυθμισεις που ακομα δεν τις εχω ψαξει.Του βαζω 90/100 σαν βαθμολογια ηχου και 100/100 σαν ποιοτητα προς τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους το συνέδεσα και εγώ μετά τόσες μέρες.

Πράγματι από ήχο είναι χειρότερο από αυτό που

είχα πριν (απλό JVC).

Βεβαια εμενα me ενδιέφεραν περισσότερο το mp3 και usb.

zack το συνέδεσες μονο σου? μήπως ξέρεις τι να κάνω

ώστε να είναι ανοικτό ανεξάρτητα από το αν έχω το

κλειδί πάνω η όχι?

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...