Προς το περιεχόμενο

Ζωνιανά....Εν το κουνώ απο επαέ όσους μπατσους και αν πέψουν


zazik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέποντας το " Λούφα και παραλλαγή , Σειρήνες στο Αιγαίο " , μου έχε μείνει μια ατάκα του τρελοκρητικου.

 

- Έχετε και άλλα Καλάζνικοφ στα Ζωνιανά?

- Και καλάζνικωφ έχουμε , και ούζι έχουμε , και μπαζούκα για τους ΕΚΑΜιτες....

 

Τι γίνεται εκει πάνω ρε παιδιά .... Είδα φάτσες τώρα απο τα ρεπορτάζ , από καλούς υποτίθεται Ζωνιανούς , και σκιάχτηκα....:confused:....Τι αγριόφατσες ήτανε αυτές?

Τι ν τούτοι ? Τι γίνεται εκεί πάνω? Ακόμα και η ταμπέλα που γράφει Ζωνιανά , είναι γαζωμένη με Καλάζνικωφ....όποιος πάει εκεί τον φάγανε λάχανο

Οι μπάτσοι δεν περνάνε ούτε στα 10 χμ από κει....Αν κάνουνε επιχείρηση έχουνε ελπίδες οι μπάτσοι ή θα τους φάνε λάχανο προτού πατήσουν το πόδι τους?

 

Υγ : Έχοντας γυρίσει όλη την Κρήτη , ξέρω ότι δεν είναι έτσι οι Κρητικοί , οπότε μην παρθεί έτσι....αλλά όσοι είναι από κει , μπορούνε να μας ενημερώσουνε καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 267
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το θεμα δεν ειναι τι να κανουν οι μπατσοι αλλα οτι ακομα και να πιασουν καποιον μεγαλο (εμπορο ναρκωτικων,λευκης σαρκος ή οπλων) δεν εχει νοημα αφου υπαρχουν τα πολιτικα μεσα για να τον προστατεψουν (αντε να παει σε καμια αγροτικη φυλακη) και ειναι κοινο μυστικο ποιοι βουλευτες ειναι αυτοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1@pappous_soulis

 

Έτσι ακριβώς. Ένας φίλος απο μυλοπόταμο μου είπε οτι έχουν τους δικούς τους μέσα στο σώμα, οπότε μαθαίνουν εγκαίρως για ελέγχους, εφόδους κτλ.

 

Δηλαδή εδώ μιλάμε για οργανωμένο έγκλημα. Κανονική εταιρεία πώλησης μπάφου και κόκας (που είναι τα πλέον διαδεδομένα στην Κρήτη απ'ότι ακούγεται, σε σχέση με χημείες κτλ.)!!!

 

Αν κάνει κάτι το εσωτερικών υποθέσεων της αστυνομίας και εξυγιανθεί το σώμα, τότε κάτι μπορει να γίνει και με αυτούς εκει πάνω.

 

Αλλά για να λέμε και του στραβού το δίκιο, τι τους νοιάζει τους μπάτσους και την υπόλοιπη Ελλάδα τι κάνουν εκεί. Και οχι μονο εκει. Δηλαδή αν πχ σε ενα χωριό της Ηπείρου γίνονται τα ίδια, αλλα οι κάτοικοι, οι τοπικοί φορείς και οι επισκέπτες δεν έχουν πρόβλημα, τότε την αστυνομία και την "συλλογική" "συνείδηση" της υπόλοιπης χώρας τι την κόφτει; :P

 

Απο την στιγμή που σπρώχνουν τα ναρκωτικά σε συγγενείς και φίλους (και αυτό το λέω χωρίς καμία υποψία ειρωνείας) γιατί οι μπάτσοι και οι εισαγγελείς έχουν πρόβλημα; Αφού ακόμη και οι μπάτσοι δεν έχουν πρόβλημα με αυτο.

 

Με τα όπλα βέβαια είναι κατι το διαφορετικό. Στα ναρκωτικά πας με επιλογή και αν θες τα κόβεις. Με τις σφαίρες και τις μαχαιριές δεν είναι το ίδιο όμως. Μπορεί να έχουμε και θύματα που δεν τα ήθελε ο κώλος τους (οχι πως και αυτών που τα θελε τα άξιζαν).

 

Ελπίζω να υπάρχει στο forum κανένας απο εκείνα τα μέρη και να μας πει και απο την γνώμη των κατοίκων τι συμβαίνει εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειμαι χανιωτης και εχω μεινει και 4 χρονια ρεθυμνο(Φοιτητης).Παιδια το τι ειδαν τα ματια μου δεν περιγραφεται.Το χειμωνα κυριως κατεβαιναν απο ζωνιανα και μυλοποταμο και επεφτε το ξυλο της αρκουδας.Ειχα δει απειρες φορες να πυροβολουνται(!!!!) στο δρομο χειμωνα μιλαμε ετσι.Φυσικα αυτα δεν καταγραφονταν πουθενα.Ειναι δυστυχως μια ισχνη μειοψηφια που ξεφτιλιζουν ολους τους κρητικους.Και οντως αστυνομια δεν περναει ουτε ζωγραφιστη.Ας ειναι καλα τα μπουμπουκια οι πολιτικοι που τους κανουν πλατες.

ΠΑντως να ξερετε οτι ειναι καταπτυστοι απο ολους τους κρητικους.

Οσο για το λουφα και παραλλαγη και εμεις ειχαμε στο στρατο ακριβως τους ιδιους τυπους και μαλιστα σε πολλες κοπιες....

Τι να πω????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ακουστει καπως αυτο που θα διαβασετε αλλα

εγω θα εστελνα την επομενη μερα τα apatsi μετα απο τον σοβαροτατο τραυματισμο εκεινου του καημενου αστυνομικου που για 800 ευρω και πολλα εβαλα μπορει να αφησει ορφανο απο στιγμη σε στιγμη το παιδακι του.Δηλαδη που ζουμε ?βαρανε τους φοιτητες και σκοτωνπουν φοιτητες στο ξυλο για 2 -3 βλακειες και δεν μπορουν να στειλουν 2-3 apatsi και κανα 100αρια των ειδικων δυναμεων να τα μ@μησουν ολα εκει ?

και μιλω ετσι αγανακτισμενος μονο και μονο για τον αστυνομικο που δεν φταιει σε τιποτα να τον στειλουν σαν προβατο επι σφαγης εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά για να λέμε και του στραβού το δίκιο, τι τους νοιάζει τους μπάτσους και την υπόλοιπη Ελλάδα τι κάνουν εκεί. Και οχι μονο εκει. Δηλαδή αν πχ σε ενα χωριό της Ηπείρου γίνονται τα ίδια, αλλα οι κάτοικοι, οι τοπικοί φορείς και οι επισκέπτες δεν έχουν πρόβλημα, τότε την αστυνομία και την "συλλογική" "συνείδηση" της υπόλοιπης χώρας τι την κόφτει; :P

 

Έλα ντε. Και αν κάποτε αποφασίσουν να μην πληρώνουν φόρους και να 'ναι ανεξάρτητο κράτος και να πηδάνε και κατσίκες, εμάς τι μας πειράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι αστυνομικοί από την στιγμή που κάνουν αυτή τη δουλειά ξέρουν που πάνε και τι κίνδυνοι υπάρχουν.Άμα είσαι στο γραφείο τότε δεν κινδυνεύεις αλλά άμα σε στέλνουν σε αποστολές και τέτοια κάθε στιγμή κινδυνεύεις.Όχι βέβαια ότι έφταιγε και έπρεπε να τη πληρώσει ο άλλος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι να σου κάνουνε οι μπάτσοι?

Αυτοί ξέρουν να κόβουν κλήσεις και να βαράνε διαδηλωτές..

 

μην τα ισοπεδώνουμε όλα..

ποιος μπάτσος θα πάει να βγάλει άκρη με κίνδυνο της ζωής του και της οικογένειάς του

ενώ είναι φανερό πως όλα στηρίζονται από "ψηλά";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δεν μπορουν να στειλουν 2-3 apatsi και κανα 100αρια των ειδικων δυναμεων να τα μ@μησουν ολα εκει ?

και μιλω ετσι αγανακτισμενος μονο και μονο για τον αστυνομικο που δεν φταιει σε τιποτα να τον στειλουν σαν προβατο επι σφαγης εκει.

 

 

δεν ξερω αν το ακουσες , αλλά είχανε στείλει ένα ελικόπτερο παλια , για να ελέγξει για χασισοφυτίες απο ψηλά , και το γαζώσανε με καλάζνικωφ....επίσης , ο νομάρχης ρεθύμνου , του ανατινάξανε το σπίτι , και του γαζώσανε το αμάξι....

 

αν πάνε προς τα κει , θα γίνει κανονικός πόλεμος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρω ότι δεν είναι έτσι οι Κρητικοί

 

Οχι ρε.Εχεις ακούσει για κρητική βεντέτα?προπαγάνδα είναι .Η έχεις ακούσει για ζωοκλέφτες?Για κουμπουροφόρους?Εγώ νομίζω ότι οι Ροδίτες τα βγάζουνε αυτά επειδή οι περισσότεροι προτιμάνε την Κρήτη για διακοπές.Πάντως όσους Κρητικούς ξέρω μου λένε πως επί επταετίας καρφίτσα δεν έπεφτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε.Εχεις ακούσει για κρητική βεντέτα?προπαγάνδα είναι .Η έχεις ακούσει για ζωοκλέφτες?Για κουμπουροφόρους?Εγώ νομίζω ότι οι Ροδίτες τα βγάζουνε αυτά επειδή οι περισσότεροι προτιμάνε την Κρήτη για διακοπές.Πάντως όσους Κρητικούς ξέρω μου λένε πως επί επταετίας καρφίτσα δεν έπεφτε.

 

Χαλαρωσε.

Ειμαι γεννημα θρεμα κρητικος η βεντετα ειναι μονο στα σηριαλ του μανουσακη.Ενταξει μην το ξεφτιλισουμε κιολας.

Ζωοκλοπη παιζει παλι κυριως στις συγκεκριμενς περιοχες για τους συγκεκριμενους λογους.

Οσο για τα οπλα ναι εχει και η κουτση μαρια να σου πω ομως και ενα καλο??Αν εξαιρεσεις τους συγκεκριμενους τουλαχιστον στα χανια που ειμαι εγω εγκληματικοτητα σχεδον μηδεν(μιλαω για ληστειες κτλ-αν και τωρα τελευταια εχου γινει 1-2).Εδω ο αδελφος μου εχει τζιπ και το παρκαρει ξεκλειδωτο ξεκουκουλωτο με το κασετοφωνο μεσα.

Ξερετε γιατι?Γιατι σου λεει ο αλλος "Ασε μη μου βγαλει κανενα 9αρι και δω τα ραδικια αναποδα"

Κοινως ο φοβος φυλαει τα ερημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά...κι εγώ δεν κλέβω, όχι επειδή είμαι νομοταγής,ή απλά λογικός, αλλά σκέφτομαι, κάτσε μην είναι ο άλλος νιτζα και με σκοτώσει με σούρικεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...