Προς το περιεχόμενο

Απεργίες σεναριογράφων/συγγραφέων + εσύ


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μακαρι να ληξει γρηγορα γιατι ολες οι σειρες βρισκονται σε πολυ δυσκολη θεση.

Ηδη για το heroes ακουγεται οτι σε ενα μηνα σταματαει με season finale στο 11 επεισοδιο,ενω το Lost εχει ηδη γυρισει τα 8 πρωτα και δεν ειναι καθολου σιγουρο το τι θα συμβει.Ακουγεται ακομα και η περιπτωση τα 8 αυτα επεισοδια να αναβληθουν για του χρονου και ετσι να σχηματισουν μαι κανονικη -24ων επεισοδιων- 4η σαιζον.

 

Ουτε να το σκεφτομαι δε θελω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν με βλέπω να την παλεύω χωρίς σειρές. Να πάμε όλοι μαζί σε κέντρο αποτωξίνωσης να μας κάνουν και έκπτωση (αν και δεν νομίζω να καταφέρουν και τίποτα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω μολις τωρα ξεκινησα το 24,οποτε δεν θα εχω προβλημα. ακολουθει dexter,roswell,deadwood.

παντος θα ειναι λαλακια να περιμενουμε αλλο 1 χρονο για να δουμε την 4η σεζον του λοστ.

 

ΥΓ.ας ελπισουμε,μεχρι τοτε να εχει προλαβει να δραπετευσει και ο μιχαλακης στο prison break.μην περιμενουμε μεχρι του χρονου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
eukairia na anakalypsete palies kales seires. yparxei yliko afthono

good point. Εχει μείνει πράμα στο stock για να τσεκάρω... Σειρά εχουν Frasier, The Shield και ίσως Buffy / Angel.

 

Μακάρι να δικαιωθούν και οι σεναριογράφοι, μια και κατα κανόνα είναι ο πλέον "αδικημένος" κλάδος (ή τουλάχιστο αυτή την εντύπωση έχω εγώ :-) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To prison break ήδη επηρεάστηκε. Την Δευτέρα θα παιχτεί το τελευταίο επεισόδιο και μετά ξανά καλό Γενάρη στη θέση του 24.

 

Το 24 θα περιμένουν να γυριστούν όλα τα επεισόδια ώστε να μείνουν πιστοί στο non stop προγραμμά τους. Ηδη έχουν γυρίσει γύρω στα 8 και ανακοινώθηκε και επισήμως οτι αναβάλλεται η πρεμιέρα που είχε προγραμματιστεί για 13/1.

 

Για το Λοστ τα έχετε αναφέρει παραπάνω.

 

Απ'ότι φαίνεται πάντως όλες οι σειρές θα πάνε σε πρόωρο break τώρα, με την ελπίδα η απεργία να λήξει γρήγορα και από Γενάρη να επανέλθουν με νεά επεισόδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που το διαβασες αυτο για το prison break? στο site της fox δεν αναφερει κατι σχετικο. αφου πριν λιγες μερες ειχαν κυκλοφορησει και το προγραμμα,μεχρι δεκεμβριο. τι εγινε τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thefutoncritic.com/news.aspx?id=20071107fox03

Όλες οι αλλαγές στο πρόγραμμα του FOX.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω με το Prison Break είναι ότι υποτίθεται πως χώρισαν τη σαιζόν σε δύο μέρη και στο 12 επεισόδιο θα υπήρχε cliffhanger, αλλά αν το σταματήσουν στο 8ο για 2 μήνες, υπάρχει η περίπτωση να επιστρέψει τον Ιανουάριο μόνο για 4 επεισόδια, αφού αν κρατήσει πολύ η απεργία μάλλον δεν θα προλάβουν να γυρίσουν τα υπόλοιπα 10 και η σειρά θα συνεχιστεί την επόμενη σαιζόν.

Επίσης, για το 24 αυτά είναι καλά νέα αφού αν τελικά προβληθεί φέτος, θα διαρκέσει λιγότερο καιρό, άρα θα έχουμε περισσότερα διπλά επεισόδια :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα ενδιαφέρον link σχετικά με την απεργία, απ'την πλευρά των writers που την κάνουν:

http://unitedhollywood.blogspot.com/

Και ακόμη ένα πολύ ενδιαφέρον, από τον 'δικό μας' κ. Καλογρίδη, ο οποίος εξηγεί άμεσα και κατευθείαν στο ζουμί τι ζητάνε, ονομάζοντας μέχρι και το τελευταίο cent.

http://www.unitedhollywood.com/2007/11/short-version.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 μάλλον για του χρόνου. Για το lost δίαβασα οτι υπάρχει περίπτωση να τραβήξουν την 4 σεσον δηλαδή να βγάλουν 8 επεισόδια φέτος και τα υπόλοιπα του χρόνου δηλαδή στην ουσία θα έχουμε 4 σεσον ακόμα και οχι 3. Αν γίνει αυτό όσο και να θέλω να την συνεχίσω θα την παρατήσω και θα την ξαναρχίσω στη τελευταία της σεσον. Ελεος δεν παέι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...