Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με Pro evolution 8


nikosblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα παιδια,εχω ενα προβλημα με το παραπανω παιχνιδι.Το προβλημα ειναι οτι το παιχνιδι παιζει σα να βλεπεις ταινια σε fast forward με αποτελεσμα να το καθιστα unplayable.Για να καταλαβετε τι ακριβως εννοω ο παιχτης φτανει απο τη μια γωνια του γηπεδου στην αλλη σε λιγοτερο απο 2 δεπτερολεπτα.Παρατηρησα μια επιλογη μεσα στα settings η οποια ονομαζετε frame skip.Ειτε ειναι enable ειτε οχι το προβλημα παραμενει.Η συνθεση του μηχανηματος ειναι αυτη της υπογραφης.Αν καποιος αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα και εχει βρει λυση η αν καποιος μπορει να γνωριζει τι ακριβως φταιει θα παρακαλουσα να ποσταρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα όταν το βάζω σε medium detail με Vsunc ON τρέχει όπως λες.

Όταν το βάζω full detail σέρνεται. Δεν κολλάει αλλά παέι σαν σε slow motion.

Όλα αυτά με

Athlon XP 3200+

2GB RAM PC3200 (1:1)

2x80GB SATA RAID0

Sapphire 1950PRO 512MB

Omega Drivers

 

Ίσως επρόκειτο περί κάποιου bug.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα όταν το βάζω σε medium detail με Vsunc ON τρέχει όπως λες.

Όταν το βάζω full detail σέρνεται. Δεν κολλάει αλλά παέι σαν σε slow motion.

Όλα αυτά με

Athlon XP 3200+

2GB RAM PC3200 (1:1)

2x80GB SATA RAID0

Sapphire 1950PRO 512MB

Omega Drivers

 

Ίσως επρόκειτο περί κάποιου bug.

 

Επιβεβαιωνω το φιλο,το προβλημα υπαρχει οταν το vsync ειναι ενεργο.Αν και το fast forward δεν υπαρχει πια το ενοχλητικο φαινομενο της ελλειψης vsync κανει παραπανω απο αισθητη την παρουσια του.

Κριμα,τι να πεις για αλλη μια φορα βλεπουμε το ποσο αθλια ειναι τα port απο τις κονσολες και θα πρεπει να αναρωτιομαστε αν αξιζει στην τελικη να πληρωνουμε γνησια μερικα παιχνιδια αφου περα απο μερικα αστεια ports δεν κανουν το παραμικρο optimization στην εκδοση που προοριζεται για το pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...