Προς το περιεχόμενο

Windows Thumbnail View problem


Cad@veR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον σκληρο μου εχω μια αρκετα μεγαλη συλλογη απο Mp3's τα οποια τα διαχειριζομαι μεσα απο τον φακελο που τα εχω. Τα ειχα σε Thumbnail view και μαλιστα ειχα κατεβασει εικονες για τα εξωφυλλα, τις οποιες τις εχω βαλει να φαινονται >μεσω properties κλπ...

 

Ο φακελος αυτος εχει φτασει σε αρκετα τεραστια επιπεδα και το περιμενα καποια στιγμη να δημιουργηθει προβλημα. Το προβλημα μου λοιπον εχει να κανει με τις εικονες που βγαινουν σε preview οταν εχω τους φακελους σε thumbnail view! Απο ενα σημειο και μετα οι εικονες οχι απλα βγαινουν οπως ναναι , αλλα μπλεκονται και με αλλες εικονες απο το library του Media Player και σαν κερασακι στην τουρτα μπαινουν σε ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ φακελλο στα Windows. Ετσι στο PC μου θα βρειτε φακελο με δισκο των Metallica με εξωφυλλο Πεγκυ Ζηνα αλλα και τον φακελο που ειναι εγκατεστημενο το Kaspersky με εξωφυλλο Monster Magnet:mad:... ελπιζω να καταλαβαινεται τι εννοω!

 

Ξερω οτι υπαρχει μια ρυθμιση στην registry ή κατι τετοιο που θα μπορουσε να δωσει λυση σαυτο το μπλεξιμο. Κατι που εχει να κανει σχεση με το μεγεθος των φακελων ή κατι αλλο. Υπαρχει καποιος εκει εξω που να θυμαται τι ακριβως εννοω?

 

ΥΓ: Ξερω για το rename στις εικονες σε folder.jpg και το βρισκει μονο του αλλα αν ειναι να κατσω να κανω rename σε τοσους φακελους ... βραστα:rolleyes: ασε που τα περισσοτερα ειναι hidden files ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...