Προς το περιεχόμενο

mp3 player


1234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Εγω εχω αγορασει αυτο http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.660725

Παιζει οτι θες, ακομα και βιντεο, ειναι 2GB και εχει αρκετα καλη ποιοτητα.

Εχει ραδιο μπλα μπλα μπλα, μεχρι και επαναφορτιζομενο ειναι!

 

Το μονο που δεν ξερω εαν κανει ειναι να γραφει απο το ραδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Εξαρταται παντοτε απο τα χαρακτηριστικα που επιθυμεις αλλα περισσοτερο απο τα χρηματα που θα δαπανησεις. Κατα τη γνωμη μου καλυτερα προηγουμενως να κανεις μια ερευνα αγορας αρχικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται παντοτε απο τα χαρακτηριστικα που επιθυμεις αλλα περισσοτερο απο τα χρηματα που θα δαπανησεις. Κατα τη γνωμη μου καλυτερα προηγουμενως να κανεις μια ερευνα αγορας αρχικα.

 

Τα χαρακτηριστικά που επιθυμώ περισσότερο είναι κατά σειρά προτεραιότητας τα παρακάτω:

 

1) Να μπορώ να βάλω σε μια λίστα τα τραγούδια που θέλω να ακούσω και όχι να παίζουν όπως να 'ναι.

2) Ικανοποιητική απόδοση μπαταρίας

3) Ράδιο

4) Ηχογράφηση ράδιου (δεν με νοιάζει καθόλου η ηχογράφηση φωνής)

5) Να είναι ανθεκτικό και όχι να σπάσει με την πρώτη τούμπα ή να τρίζουν τα πλαστικά του με τη συχνή χρήση.

 

Το κακό είναι (όπως είπα και παραπάνω) ότι είμαι από επαρχία και μιας και δεν έχει κάποιο κατάστημα εδώ που μένω για να δω από κοντά αυτά που με ενδιαφέρουν, με βοηθάει πάρα πολύ η γνώμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ta zen tis creative exoun ola egrafi radio nomizo gt ego exo to zen nano plus 2 gb pou exei kai enas filos mou exei to zen v plus pou pali exei . gia des kai edo http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=980412 einai arketa kalo me egrafi fm

 

Για το zen v plus είσαι απολύτως σίγουρος ότι έχει έγγραφη ραδιοφώνου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tha sou po meta tis 2:30 pou girnaei spiti tou tha ton paro tilefono gia na sigoureyto

 

Ωραία, σ'ευχαριστώ, όσον αφορά αυτό τώρα που μου έδειξες από το πλαίσιο, το Zen Stone Plus, αυτό έχει εγγραφή ραδιοφώνου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koita me to zen v plus exo mperdeftei oytos o filos mou pou to exei mou eie oti den exei fm recorder (kai kati pou den ksero an tha se endiaferei )kai oti den ipostirizei eliniko menu kai enas alos filos mou apo tin omada mpasket pou to exei mou eipe oti exei fm recorder kai eliniko menu kai ta eida kai monos mou to ena eixe to allo den eixe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το zen stone δεν ξερω κατα ποσο εχει music library, δλδ να επιλεγεις εσυ τα τραγουδια του playlist...

 

Ωχ, μη μου λες τέτοια... γιατί είναι ένα από αυτά που έχω ξεχωρίσει. Το έχει κανένας ρε παιδιά να μας πει; Ή να ξέρει σίγουρα τέλος πάντων;

Για κοιτάξτε κι αυτό: http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977611&product=870595 και πείτε μου τη γνώμη σας.

 

*** Απαραίτητη προϋπόθεση για μένα, επαναλαμβάνω, είναι να μπορείς να επιλέγεις εσύ ποιά τραγούδια θα ακούσεις και σε ποιά σειρά, ανεξάρτητα από το πόσα έχει μέσα το mp3 player.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tha to matho kai tha postaro min anisixeis!!!

 

Σ' ευχαριστώ πολύ!

Και αν μπορείς δες και αυτό στο link που έδωσα. Με ενδιαφέρει περισσότερο αυτό. Ειδικότερα αν μπορείς να φτιάξεις λίστα με τραγούδια που θες να ακούσεις (όσα και να έχει μέσα το mp3 player).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Recording Formats:

Voice (via built-in microphone): IMA ADPCM (8 kHz, Mono)

Line-in Recording: WMA (128 kbps and 160 kbps)

Αυτά λέει όσον αφορά την ηχογράφηση, οπότε μάλλον δεν ηχογραφεί ράδιο, αν κατάλαβα καλά δηλαδή.

 

Με αυτό το post μου γλίτωσες 80+ eura ... Νόμιζα οτι γράφει το ΛΙΓΟΤΕΡΟ 192. Ήθελα 320. Αλλα όχι και 160.

 

EDIT: Για το συγκεκριμένο μοντέλο, στο site της creative γράφει το εξής κάπου:

Built-in FM radio with 32 presets. Microphone for live voice notes. Records from line-in direct to WMA without a PC.

Μήπως εννοεί πως ηχογραφεί και ράδιο; όταν λέει from line in, τι εννοεί;;

 

Για το line in εννοεί οτι άμα πχ συνδέσεις το player με μια εξωτερική πηγή ήχου (πχ εξωτερικό ράδιο, cd ή και mixer, κάνει την το convertarisma on the fly δηλαδή in real time. Άρα δεν σου τρώει χώρο. Άμα δεν το έκανε αυτό θα ήθελες ~500mb για μία ώρα εγγραφής, ενώ έτσι με 500mb στα 160kbps γράφεις ~7 ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω άλλο τόπικ ενδιαφέρομαι και εγώ για αγορά mp3player με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

1) Ηχογράφηση ομιλίας

2) Αναπαραγωγή χωρίς ακουστικά (δλδ να έχει ένα μικροφωνάκι, να παίζει χωρίς ακουστικά)

3) Υποστίριξη ID3tag με ελληνικά (τουλάχιστον να διαβάζει τους τίτλους από τα κομμάτια που είναι γραμμένα στα ελληνικά)

 

Δεν με ενδιαφέρει να έχει ραδιόφωνο, αλλά και να έχει δε με χαλάει.

 

Κάτι σαν και αυτό: INNOVATOR MP3 PLAYER 2GB OLED 399I αλλά δεν ξέρω αν έχει αναπαραγωγή χωρίς ακουστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...