Προς το περιεχόμενο

mp3 player


1234

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ti lete gia ayto:http://gr.europe.creative.com/products/product.asp?category=213&subcategory=214&product=16999 sta multirama 4gb 149e den to edriska sto site tous alla to eida sto diafimistiko mesa stin efimerida

 

Για το συγκεκριμένο μοντέλο έχει γίνει εκτενής αναφορά εδώ--->

http://www.insomnia.gr/vb3/showthread.php?t=209912&highlight=creative

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το Zen V Plus αλλά θέλω τα φώτα κάποιου που το ξέρει:

1) Πως δημιουργώ playlist μέσω του mp3 player; Δηλαδή να βάλω να παίζει ένα κομμάτι και να βάλω μετά από αυτό κάποια άλλα ή πρέπει να το κάνω από το pc αυτή τη διαδικασία και έπειτα να το περάσω στο mp3 player;

2) Έβαλα κάποια τραγούδια αλλά δεν μου τα βγάζει όπως τα έβαλα , στα περισσότερα λέει μόνο τον τίτλο του τραγουδιού και όχι καλλιτεχνης - τραγούδι όπως τα έβαλα. Μπορεί να γίνει κάτι γι' αυτό;

Αυτό που με απασχολεί περισσότερο πάντως είναι αυτό με την playlist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το Zen V Plus αλλά θέλω τα φώτα κάποιου που το ξέρει:

1) Πως δημιουργώ playlist μέσω του mp3 player; Δηλαδή να βάλω να παίζει ένα κομμάτι και να βάλω μετά από αυτό κάποια άλλα ή πρέπει να το κάνω από το pc αυτή τη διαδικασία και έπειτα να το περάσω στο mp3 player;

2) Έβαλα κάποια τραγούδια αλλά δεν μου τα βγάζει όπως τα έβαλα , στα περισσότερα λέει μόνο τον τίτλο του τραγουδιού και όχι καλλιτεχνης - τραγούδι όπως τα έβαλα. Μπορεί να γίνει κάτι γι' αυτό;

Αυτό που με απασχολεί περισσότερο πάντως είναι αυτό με την playlist...

 

ΟΚ όσον αφορα το 1) το βρήκα. Αυτό που με απασχολεί τώρα είναι το 2). Πως θα γίνει να εμφανίζονται έτσι ακριβώς όπως τα πέρασα από το pc προς το mp3 player οι τίτλοι των τραγουδιών, δηλαδή "καλλιτέχνης - τίτλος τραγουδιού" και όχι σκέτο "τίτλος τραγουδιού". Σε ορισμένα από αυτά που πέρασα τα έχει όπως τα θέλω, αλλά τα περισσότερα βγάζει μόνο τον τίτλο. Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα βγαινουν ετσι γιατι χρησιμοποιει τα title artist και album απο τα properties του κομματιου(οπως ειναι τα idtags), δεν θα στα εμφανισει οπως τα εχεις βαλει εσυ και φαινονται στον explorer, αυτο ειναι το νοημα του music library αλλωστε. Δλδ σε μερικα μπορει να σου βγαζει και track1 ή ακομα και τπτ, αν εχουν μεινει κενα, ελπιζω να καταλαβες πως λειτουργει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα βγαινουν ετσι γιατι χρησιμοποιει τα title artist και album απο τα properties του κομματιου(οπως ειναι τα idtags), δεν θα στα εμφανισει οπως τα εχεις βαλει εσυ και φαινονται στον explorer, αυτο ειναι το νοημα του music library αλλωστε. Δλδ σε μερικα μπορει να σου βγαζει και track1 ή ακομα και τπτ, αν εχουν μεινει κενα, ελπιζω να καταλαβες πως λειτουργει

 

ΟΚ, κατάλαβα. Άρα δεν υπάρχει κανένας τρόπος να καταχωρηθούν στο mp3 player όπως είναι γραμμένα (από μένα) στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, κατάλαβα. Άρα δεν υπάρχει κανένας τρόπος να καταχωρηθούν στο mp3 player όπως είναι γραμμένα (από μένα) στο pc.

 

Μπορείς να αλλάξεις εσύ τα idtags του κάθε κομματιού. Είτε manual είτε χρησιμοποιώντας κάποιο πρόγραμμα (πχ mediamonkey)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να αλλάξεις εσύ τα idtags του κάθε κομματιού. Είτε manual είτε χρησιμοποιώντας κάποιο πρόγραμμα (πχ mediamonkey)

 

Το κατέβασα το mediamonkey αλλά δεν βρίσκω άκρη πως να τα μετονομάσω, το κάνω αλλά με το μόλις κλείνω και ξανανοίγω το πρόγραμμα, τα έχει με τα παλιά τους titles.

Κάθε βοήθεια, ευπρόσδεκτη. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαζε τα απο τα properties του καθε κομματιου θα λεει summary ή λεπτομερειες, και δουλευε στο advanced που εχει ολα τα χαρακτηριστικα

 

Στο properties πάω, μπορώ να κάνω rename, αλλά και πάλι δεν μένει...

Έχει ένα πεδίο που λέει details, δεν ξέρω αν εννοείς αυτό που λες λεπτομέρειες, γιατί δεν έχει και κάτι άλλο παρόμοιο. Αν είναι αυτό, σε ποιό πεδίο πρέπει να βάλω τον τίτλο; Γιατί έχει ένα σωρό κενά πεδία...

Όσο για το advanced, αν μπορείς εξήγησε το μου, γιατί δεν κατάλαβα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον για τα xp αγγλικα που εχω, κανεις δεξι κλικ proerties, kai exei ενα tab που λεει summary εκτος απο αυτο που λεει general, σε αυτο( summary) εχει δυο επιλογες μια simple και μια advanced με περισσοτερα στοιχεια, επειδη βγαινω δε θα μπορεσω αν σε βοηθησω αλλο το βραδακι ισως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον για τα xp αγγλικα που εχω, κανεις δεξι κλικ proerties, kai exei ενα tab που λεει summary εκτος απο αυτο που λεει general, σε αυτο( summary) εχει δυο επιλογες μια simple και μια advanced με περισσοτερα στοιχεια, επειδη βγαινω δε θα μπορεσω αν σε βοηθησω αλλο το βραδακι ισως

 

Δεν πειράζει, όποτε το δεις πες μου, ή όποιος μπορεί να βοηθήσει τέλος πάντων...

Κάνω δεξί κλικ και properties σε ένα κομμάτι και μου βγάζει τα εξής tabs: basic, details, classification, info, lyrics, album art και virtual CD.

Αυτά μου βγάζει. Τον τίτλο και να τον αλλάξω, αλλάζει προσωρινά, αλλά στο mp3 player ή όταν ξανανοίξω το mediamonkey, μου τον βγάζει έτσι όπως ήταν πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χεις φορτωσει βλεπω, σε ενα απο τα τρια πρωτα θα παιξεις μαλλον, αν δεν το βλεπω δε μπορω να σε βοηθησω...παντως μπορεις να κανεις ο,τι αλλαγες θες μεσω του zen miicro media explorer ή οποιο αλλο δινουν τωρα αφου περασεις τα κομματια στο player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...