Προς το περιεχόμενο

Ποιο είναι το καλύτερο laptop;;;


koutoulas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας παιδιά,

Με αφορμή την αγορά ενός laptop δημιούργησα αυτό το θέμα για να με βοηθήσετε να το επιλέξω δεν γνωρίζω πολλά πράγματα απο laptop....

 

Μπορείτε να μου πείτε απο την δική σας εμπειρία την γνώμη σας για το ποιό είναι το καλύτερο laptop;;;

 

Σε συνδιασμό των παρακάτω:

 

Εταρία(π.χ acer,toshiba,hp κ.α) ποιά εταιρία είναι η καλύτερη;;

Φιλική τιμή (μέχρι 1000 ευρό)

Χαρακτηριστικά(επεξεργαστή,ram, κάρτα γραφηκών κ.α)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το <<καλυτερο>> laptop,ειναι σχετικο. ειναι παντα αναλογο,με την χρηση που θα του κανεις.και με τις αναγκες σου.

για τι πραμα ακριβως θα το χρειαστεις το pc? τι εφαρμογες θα τρεξεις? θα παιζεις και παιχνιδια? ιντερνετ? downloading,office,τι ακριβως?

 

παντος προσωπικα,σε σχεση αποδοσης-τιμης,προτειμω τα Toshiba. τα θεωρω μακραν τα καλυτερα στην αγορα. και η καινουρια σειρα,εχει και καλη καρτα γραφικων (καλη για laptop),την 2600 με 512 μνημη. ολα σχεδον εχουν 2048 μνημη ram,και core2duo επεξεργαστη.

 

μπες και εδω,να ριξεις μια ματια.

http://www.plaisio.gr/productlist.aspx?catalog=21&category=69977907

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η χρηση του υπολογιστη ειναι για απλες καθημερινες εργασιες δεν χρειαζεται να δωσεις 1000 ευρω ουτε να παρεις επεξεργαστη core2duo και φυσικα με μια απλη καρτα γραφικων θα κανεις την δουλεια σου μια χαρα. Τωρα αν θελεις να παιζεις παιχνιδια, να δουλευεις βαριες εφαρμογες θα χρειαστουν αυτα που σου ειπε ο Βougas.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τι πραμα ακριβως θα το χρειαστεις το pc? τι εφαρμογες θα τρεξεις? θα παιζεις και παιχνιδια? ιντερνετ? downloading,office,τι ακριβως?

QUOTE]

 

Γεια σου φίλε νένα laptop για όλες τις εφαρμογές που προανάφερες και κυρίως παιχνιδια, ιντερνετ. τι έχεις να προτείνεις;;

 

Αυτο που θέλω είναι να έχει αρκετή ram(2GB) καλή καρτα γραφηκών(π.χ nvidia 8600)

και 2πύρινο επεξεργαστή και σκληρό δίσκο πάνω απο 120 GB....

 

αυτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον 2πηρυνο τελευταιας τεχνολογιας, μεγαλο σκληρο στις 5400, φοβερη καρτα γραφικων HD ATI, 4 χρονια εγγυηση, καμερα με ΒΤ, ποιοτητα κατασκευης με αντοχη στο χρονο, πλουσιο συνοδευτικο λογισμικο μονο η Τοσιμπα μου δινει. Φαντασου οτι εχω το πρωτο μου φορητο σε λειτουργια- το εχω δωσε σε φιλο μου- απο το 1998. Τωρα του εχει βαλει Λινουξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...