Προς το περιεχόμενο

Ληξη φοιτητικου πακετου και μετα τι....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια,

εχω το φοιτητικο πακετο της Forhtnet στα 768 ολα πληρωμενα,το οποιο ληγει στις 12/12.Το θεμα ειναι πως δεν ξερω τι θα γινει μετα..!Η Forhtnet λεει πως στον Βολο ιδιοκτητο θα ερθει στις 15/1.Οποτε τι γινεται;ανανεωνεται αυτοματα η συμβαση και μπαινω απευθειας στο ιδιοκτητο ή οχι;Για να μπω στο ιδιοκτητο θα πρεπει να περιμενω ή αφου ειμαι ηδη χρηστης θα μπω κατευθειαν;

Απο την αλλη σκεφτομαι να βαλω HOL για καλυτερα,μιας και η Fothnet ενα χρονο τωρα με εχει...:X..Εκει λογικα θα υπαρχει αναμονη ετσι;

Και δυο γενικες:

1)Για να κοψεις την γραμμη του Οτε δεν υπαρχει κοστος ετσι;

2)Βλεπω πως στις διαφημισεις κτλ των ιδιοκτητων δικτυων,τη φραση "Χωρις παγιο ΟΤΕ" την εχουν μονοστα 2play!Αυτο τι σημαινει;οτι αν μπω στο ιδιοκτητο μιας εταιρειας αλλα δεν παρω το 2play,παρα μονο dsl,θα συνεχισω να πληρωνω παγιο στον Οτε;;;:shock:

 

περιμενω τις απαντησεις σας..:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα εαν θυμασαι ελεγε ι φορθνετ οτι συνεχιζεται με 12 ευρω το μηνα αλλα απο σχετικο ποστ λεει οτι τωρα εγινε 18.50 η υποσχεσει . Αστα να πανε δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι...αλλα το τηλεφωνο στη Forthnet ειναι μεγαλη ιστορια..Εδω εχω παει 3 φορες στον τοπικο αντιπροσωπο και δεν ειναι καν στο μαγαζι..

τι να λεμε τωρα..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μένα τελείωνει 10-12 του Δεκέμβρη το φοιτητικό...

Μάλλον θα πάρω εξάμηνο forthnet πακέτο..(αν γίνεται..)

Ξέρει κανείς μήπως... άκουσα ότι είχε βγάλει η ΕΕΤΤ ανακοίνωση πως τώρα πια για να πάμε από μια εταιρία στην άλλη,μπορεί να γίνει και σε μία μέρα.. ξέρετε αν ισχύει??

γιατί υπάρχει και η vivodi 8 mbit με 99 ευρώ για 9 μήνες (προσφορά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το φοιτητικο της forthnet εχω το οποιο εληξε πριν μερικες μερες. ανανεωση εγινε αυτοματα χωρις να κανω κατι.

οταν τους ειχα παρει τηλ να ρωτησω για την ανανεωση και τη χρεωση αρχικα μου ελεγαν διφορες τιμες πρωτα 24 μετα 18 ευρω, αφου τους εξιγησα την προσφορα που ειχα και οτι βαση αυτης θα ηταν η χρεωση 12ε μεχρι τον προβλεπομενο χρονο σπουδων +1 ετος με εβαλαν σε αναμονη για να ψαξουν να βρουν το συμβολαιο που ειχα στειλει. μετα απο λιγο με ρωτησαν σε ποιο ετος ειμαι και μου ειπαν οτι η χρεωση θα ειναι 12ε οπως ηταν η ειδικη προσφορα, απλα δεν ειχαν ενημερωθει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τελικα ειναι 19.5 ευρω η φορθνετ μετα τον 1ο χρονο φοιτητικο.μολις ενημερωθηκα.τελικα τι γινεται?υσχυει καμια προσφορα φοιτητικη για να φυγω απο φορθνετ η εχουν ληξει??? αφου η κωλοφορθνετ δεν κανει αλλο προσφορα για μας τους αμοιρους φοιτητους...πειτε καμια γνωμη δωστε τα φωτα τι να κανουμε?γιατι ειναι πολλα τα λεφτα ρε γαμωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τελικα ειναι 19.5 ευρω η φορθνετ μετα τον 1ο χρονο φοιτητικο.μολις ενημερωθηκα.τελικα τι γινεται?υσχυει καμια προσφορα φοιτητικη για να φυγω απο φορθνετ η εχουν ληξει??? αφου η κωλοφορθνετ δεν κανει αλλο προσφορα για μας τους αμοιρους φοιτητους...πειτε καμια γνωμη δωστε τα φωτα τι να κανουμε?γιατι ειναι πολλα τα λεφτα ρε γαμωτο...

 

μισό μισό... ενημερώθηκες τώρα τώρα..?

πριν 10 λεπτά μιλούσα στο τηλέφωνο και μου είπαν ότι για τους φοιτητές σαν προσφορά υπάρχει αυτόματη ανανέωση στα 12 ευρώ το μήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τωρα τωρα ενημερωθηκα.5 λεπτα πριν γραψω το 10 μνμ.βασικα ουτε αυτοι δεν ξερουν τι τους γινεται?λεω να παω η σε οτενετ αν προλαβω μεχρι 31/11 η σε χολ που ειναι 9,90/μηνα και οχι 19 σαν την φορθνετ.βασικα φορθνετ πληρωνεις σαν να μην εχεις φοιτητικο πακετο αλλα κανονικο.δεν ντρεπονται λιγο.παω να διακοψω συνδεση δεν γινεται να πληρωνω και οτε και 20 ευρω στην φορθνετ.στο τελος δεν θα εχω να φαω.ελεος πια με τους μλκς που μπλεξαμε.ολες οι εταιριες το ιδιο σ..α ειναι.οποτε παμε στην πιο φτηνη και τελειωνει η υποθεση.

 

δηλ 19.5 ανα μηνα με μια ΑΠΛΗ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ 768 ΣΥΝΔΕΣΗ. και 21.5 για 21Μbps. ειναι δυνατον??οτι γουσταρουν κανουν και δεν υπολογιζουν κανεναν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτός αν ισχύει το 12 ευρώ που μου είπαν..

βεβαια παίζονται πολλά..

δεν μπορώ να μείνω πολύ καιρό χωρίς ιντερνετ..

άρα forthnet με βλέπω..εκτός αν βάλω φοιτητικό vivodi..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ακομα δεν εχω αποφασισει τι θα κανω.Σκεφτομαι να μπω σε double play της Forhtnet ή της HOL,αλλα δεν θελω να μεινω χωρις Internet.

Εχω ακουσει κατι εξωφρενικα νουμερα..3 μηνες για να αλλαξεις παροχο και τρελαινομαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...