Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια επιλογής κάρτας γραφικών!!!


gvatos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ είσαι φίλε μου ;) HEC Windmill Pro 500W με 81ε ...

Πολύ καλό είναι και το 400άρι Liberty με 62,5ε με μοναδικό μειονέκτημα, το ελλιπές OCP όπου σε συνδυασμό με το κάκιστο δίκτυο της ΔΕΗ, μπορούν να αποβούν μοιραία για το

Δες τέλος και το Corsair 450W modular με 69ε ...

 

Το 400αρι liberty δεν ειναι της ιδιας ποιοτητας με το 500αρι(και ανω). Αλλο μοντελο εντελως ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 400αρι liberty δεν ειναι της ιδιας ποιοτητας με το 500αρι(και ανω). Αλλο μοντελο εντελως ειναι.

 

Μια χαρά είναι και το 400άρι, όλα τα Liberty από την ίδια εταιρεία φτιάχνονται ... ;) Είπα μοναδικό μειονέκτημα το ελλιπές Οver Current Protection, ίσως και το ότι γενικότερα τα Enermax είναι λιγάκι υπερτιμημένα ...

 

Σ ευχαριστώ φίλε μου! Και εγώ ήμουν ανάμεσα στο HEC που είπες και σε αυτό [url']http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.700108[/url]

 

Καλό το Seasonic, αλλά όχι και 100ε για 550άρι modular psu ... Με ένα ευρώ λιγότερο παίρνεις το Tt Toughpower 700W modular (το οποίο είναι way best ---> χαρακτηρίζεται από εκπληκτικό performance / price ratio ;)) ...

 

Bέβαια αν είναι να δώσεις τόσα χρήματα για psu (όχι ότι η κίνησή σου δεν είναι σωστή, αλλά με το σύστημα που έχεις psu με ισχύ > 500W είναι πρακτικά άχρηστα - χωρίς βέβαια να αποκλείεται και η δυνατότητα μελλοντικής χρησιμοποίησής τους σε άλλο σύστημα ;)), τότε πας καρφί για το Etasis 750W ... με μόλις 99ε ... :shock: Πρόκειται για το καλύτερο, των καλύτερων ... :-D Μπες στον jonny να δεις review του και σου υπόσχομαι θα τα παίξεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι και το 400άρι, όλα τα Liberty από την ίδια εταιρεία φτιάχνονται ... ;) Είπα μοναδικό μειονέκτημα το ελλιπές Οver Current Protection, ίσως και το ότι γενικότερα τα Enermax είναι λιγάκι υπερτιμημένα ...

 

 

 

Καλό το Seasonic, αλλά όχι και 100ε για 550άρι modular psu ... Με ένα ευρώ λιγότερο παίρνεις το Tt Toughpower 700W modular (το οποίο είναι way best ---> χαρακτηρίζεται από εκπληκτικό performance / price ratio ;)) ...

 

Bέβαια αν είναι να δώσεις τόσα χρήματα για psu (όχι ότι η κίνησή σου δεν είναι σωστή, αλλά με το σύστημα που έχεις psu με ισχύ > 500W είναι πρακτικά άχρηστα - χωρίς βέβαια να αποκλείεται και η δυνατότητα μελλοντικής χρησιμοποίησής τους σε άλλο σύστημα ;)), τότε πας καρφί για το Etasis 750W ... με μόλις 99ε ... :shock: Πρόκειται για το καλύτερο, των καλύτερων ... :-D Μπες στον jonny να δεις review του και σου υπόσχομαι θα τα παίξεις ;)

 

Το Etasis από επίπεδα θορύβου πως πάει? Με ενδιαφέρει να μην κάνει πολύ θόρυβο! Ξεφύγαμε λίγο από το θέμα αλλά δεν πειράζει:rolleyes:

 

Υ.Γ: Εννοείτε πως θα το κρατήσω για το μελλοντικό pc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι και το 400άρι, όλα τα Liberty από την ίδια εταιρεία φτιάχνονται ... ;) Είπα μοναδικό μειονέκτημα το ελλιπές Οver Current Protection, ίσως και το ότι γενικότερα τα Enermax είναι λιγάκι υπερτιμημένα ...
Ειμαι αρκετα σιγουρος οτι οταν πηρα το δικο μου σητημα υπηρχε review και με τα 2 μοντελα και το 400 ηταν αρκετα χειρωτερο και σε efficiency και σε σταθεροτητα.

 

 

Καλό το Seasonic, αλλά όχι και 100ε για 550άρι modular psu ... Με ένα ευρώ λιγότερο παίρνεις το Tt Toughpower 700W modular (το οποίο είναι way best ---> χαρακτηρίζεται από εκπληκτικό performance / price ratio ;)) ...

ναι αλλα τα Seasonic ειναι απλα απο τα καλυτερα PSU(οντως ακριβα ομως). Το ΤΤ ειναι καρυφαιο για τα λεφτα του, ειναι απλως πολυ καλο σε αποδωση ομως.

 

Bέβαια αν είναι να δώσεις τόσα χρήματα για psu (όχι ότι η κίνησή σου δεν είναι σωστή, αλλά με το σύστημα που έχεις psu με ισχύ > 500W είναι πρακτικά άχρηστα - χωρίς βέβαια να αποκλείεται και η δυνατότητα μελλοντικής χρησιμοποίησής τους σε άλλο σύστημα ;)), τότε πας καρφί για το Etasis 750W ... με μόλις 99ε ... :shock: Πρόκειται για το καλύτερο, των καλύτερων ... :-D Μπες στον jonny να δεις review του και σου υπόσχομαι θα τα παίξεις ;)

Ναι οντως το Ετασις ειναι πολυ καλο. Κανει θορυβο απο οτι εχω ακουσει ομως.

 

p.s. με 550W το πολυ με sli/crossfire η OC με πολυ αυξημενη ταση να εχει προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας εχω το παρακάτω μηχάνημα :pentium 4 3.2 ghz me 1gb ram kai karta grafikon mia radeon x600 .μποείτε να μου προτείνεται μια κάρτα γραφικών που να αντέχει παιχνίδια . αν και η συγκεκριμένη μόνο στο medal of honour airborne den epaize.την μνήμη την έχω σαν κάτι standar πώς θα την αυξήσω .και αν αξίζει να κάνω overclocking!

 

φιλικά γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι κι εγώ να κάνω μία μικρή αναβάθμιση στην κάρτα γραφικών μου, αλλά με λίγα χρήματα. Ο υπολογιστής αποτελείται από:

cpu:amd sempron 2800+ S754

m/b: jetway a689 das

ram: 2x512 MB (η μια στα 266 MHz και η άλλη στα 400 MHz - αυτό μήπως έχει σοβαρές επιπτώσεις;)

vga: ati radeon 9600 pro agp 8χ (δεν ειναι υπερχρονισμενη).

Δέν θέλω να πάω σε pci-e, οπότε τι έχετε να μου προτείνεται; Σκέφτηκα να πάρω καμμιά μεταχειρισμένη με 60 ? περίπου. Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to τροφοδοτικό είναι 300 watt αν είδα σωστά !μάρκα δεν πρέπει να είναι κατι passive lέει στο πλάι !χρειάζεται αλλαγή και αν πόσα λεφτά πάνω κάτω.ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Etasis από επίπεδα θορύβου πως πάει? Με ενδιαφέρει να μην κάνει πολύ θόρυβο! Ξεφύγαμε λίγο από το θέμα αλλά δεν πειράζει:rolleyes:

 

Υ.Γ: Εννοείτε πως θα το κρατήσω για το μελλοντικό pc

 

Είναι αρκετά θορυβώδες ... Σε επίπεδο που ορισμένες φορές γίνεται ενοχλητικό (προσωπικά δεν είχα ούτε έχω πρόβλημα με το θόρυβο :P) :-D

Then go for the Tt Toughpower 700W ;) Δεν νομίζω να κάνει και τόσο θόρυβο πια, από τη στιγμή που έχει 14άρη ανεμιστήρα ... Μπες στον jonny να δεις review του, τα σπάει ;) :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αρκετά θορυβώδες ... Σε επίπεδο που ορισμένες φορές γίνεται ενοχλητικό (προσωπικά δεν είχα ούτε έχω πρόβλημα με το θόρυβο :P) :-D

Then go for the Tt Toughpower 700W ;) Δεν νομίζω να κάνει και τόσο θόρυβο πια, από τη στιγμή που έχει 14άρη ανεμιστήρα ... Μπες στον jonny να δεις review του, τα σπάει ;) :-)

 

Έχεις κάποιο link να μου δώσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάποιο link να μου δώσεις?

 

Read the following review, and you 'll be taken aback for sure ! ;)

 

http://www.jonnyguru.com/review_details.php?id=17&page_num=3

 

(the link has the conclusion of the review, in case you are bored of reading the whole one :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...