Προς το περιεχόμενο

Στοίχημα από το Internet


yannikas_p

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εκανα την πρωτη καταθεση και μου ζητηθηκε να επαληθευσω την ηλικια μου οτι ειμαι πανω απο 18 χρονων.

 

Ε εστειλα ενα αντιγραφο σκαναρισμενο της ταυτοτητας μου. Το κακο ειναι οτι ειναι στα Ελληνικα. Θα το δεχτουν?

 

Καλα ως εδω. Ομως διαβασα τα εξης τραγικα τα οποια πρεπει να κανει το καθε μελος της betfair:

--------------------------------------------

Εν συντομια πρωτα: Θελουν καποια πιστοποιητικα ηλικιας,ονοματος,διευθυνσης για να μην υπαρχουν περιορισμοι του λογαριασμου. Αλλα αυτα που ζητανε ειναι ολιγον τραγικα και τα αποτελεσματα αν δεν τα τηρησεις ειναι επισης ασχημα.

--------------------------------------------

Και αναλυτικα:

 

Ο καθε νεοεισερχομενος χρηστης πρεπει αρχικα να επιβεβαιωσει με καποιο εγγραφο την >18 ετων ηλικια του.

Μετα ομως και σε διαστημα 3 μηνων πρεπει να κανει τα παρακατω που θα αναφερω γιατι αλλιως:

 

Παρακαλούμε να γνωρίζετε ότι μέχρι να ταυτοποιηθούν τα στοιχεία σας, θα είστε περιορισμένοι από τη χρήση του Λογαριασμού σας της Αυστραλίας, ενώ το επίπεδο μείωσης της προμήθειας σας είναι περιορισμένο κατά 20%. Και οι δυο αυτοί περιορισμοί μπορούν εύκολα να αποσυρθούν ακολουθώντας τις παρακάτω λεπτομέρειες ολοκλήρωσης αυτής της γρήγορης και εύκολης διαδικασίας.

 

Λογαριασμός Αυστραλίας:

 

Σαν συνιστούμε να ολοκληρώσετε τη διαδικασία ταυτοποίησης στοιχείων το συντομότερο δυνατό ώστε να αποφύγετε περιορισμούς στη χρήση του λογαριασμού σας της Αυστραλίας. Οι περιορισμοί αυτοί περιλαμβάνουν:

• Θα σας επιτραπεί να καταθέσετε μόνο ένα μέγιστο USD$300 το μήνα (ή το ισοδύναμο αυτού στη νομισματική μονάδα του λογαριασμού σας) για μια περίοδο 3 μηνών μετά τη χρηματοδότηση του λογαριασμού σας.

• Δεν θα είστε σε θέση να μεταφέρετε κεφάλαια εκτός του λογαριασμού σας της Αυστραλίας. Αυτό συμπεριλαμβάνει τη μεταφορά κεφαλαίων από το λογαριασμό σας της Αυστραλίας σε άλλο λογαριασμό σας της Betfair.

• Ο λογαριασμός σας της Αυστραλίας θα διακοπεί μετά την πάροδο 3 μηνών εάν δεν έχετε περάσει τη Διαδικασία Ταυτοποίησης Στοιχείων (KYC), ενώ τα κεφάλαια θα «παγώσουν» στο λογαριασμό σας.

• Ο λογαριασμός σας της Αυστραλίας θα κλείσει και όλα τα κεφάλαια θα αποσταλούν στην Πολιτειακή Κυβέρνηση της Τασμανίας (Tasmanian State Government) στην Αυστραλία εάν ο λογαριασμός δεν έχει ταυτοποιηθεί εντός 2 ετών. Μετά θα πρέπει να έρθετε σε επαφή με την Κυβέρνηση αυτή έτσι ώστε να λάβετε πίσω τα χρήματά σας. Η Tasmanian State Government έχει τους δικούς της κανόνες αναφορικά με τη διαδικασία ταυτοποίησης. !!!!:shock::shock:

 

Τι πρεπει λοιπον να κανουμε για να επιβεβαιωσουμε τα στοιχεια μας(Διαδικασια Ταυτοποίησης Στοιχείων)?

 

Τα εξης:

 

++++Ειτε:

Διαδικασία Ταυτοποίησης Διεύθυνσης:

1. Θα σας στείλουμε ένα γράμμα με ένα μοναδικό κωδικό

2. Έπειτα, θα χρειαστεί να στείλετε τον κωδικό πίσω σε εμάς μαζί με ένα αντίγραφο κάποιας αναγνωριστικού στοιχείου ταυτότητας και ηλικίας μέσω μιας από τις παρακάτω μεθόδους:

• Ταχυδρομείο – στον προπληρωμένο φάκελο που παρέχεται

• Email – [email protected]

 

++++Ειτε:

Ως τελικό βήμα στις προσπάθειές μας να προωθήσουμε την αίτησή σας, όταν θεωρείται ότι άλλες μέθοδοι είναι ακατάλληλες, θα σας ζητάμε να μας στέλνετε ένα φωτοαντίγραφο ή ηλεκτρονικό αντίτυπο (scan) ενός εγγράφου από κάθε μια από τις κατηγορίες που περιγράφονται παρακάτω:

1) Ταυτοποίηση Προσώπου – μια φωτογραφία ταυτότητας από την παρακάτω λίστα

* Διαβατήριο

* Δίπλωμα Οδήγησης

* Αστυνομική Ταυτότητα

2) Ταυτοποίηση Διεύθυνσης – ένα από τα παρακάτω

* Λογαριασμός Επιχείρησης Κοινής Ωφελείας (λιγότερο από 3 μήνες παλιό)

* Εκκαθαριστικό Εφορίας

* Αντίγραφο Εκκαθαριστικού Τραπεζικού Λογαριασμού – θα πρέπει να έχει πάνω ευκρινή αριθμό συναλλαγής με τη Betfair ή αριθμό (λιγότερο από 3 μήνες παλιό)

3) Πηγή Ταυτοποίησης Πληρωμής – ένα από τα παρακάτω:

* Πιστωτική ή Χρεωστική Κάρτα εγγεγραμμένη σε λογαριασμό Betfair (μπροστινό μέρος μόνο)

* Αντίγραφο Εκκαθαριστικού Τραπεζικού Λογαριασμού Πιστωτικής ή Χρεωστικής Κάρτας εγγεγραμμένης σε λογαριασμό Betfair (λιγότερο από 3 μήνες παλιό)

* Αντίγραφο Εκκαθαριστικού Τραπεζικού Λογαριασμού - θα πρέπει να έχει πάνω ευκρινή αριθμό συναλλαγής με τη Betfair ή αριθμό (λιγότερο από 3 μήνες παλιό)

 

Παρακαλούμε προσέξτε:

Όλα τα έγγραφα θα πρέπει να είναι πιστοποιημένα ως αληθινά αντίγραφα των πρωτοτύπων από κάποια επαγγελματικά προκριμένη προσωπικότητα της κοινωνίας. Τα έγγραφα δύνανται να πιστοποιηθούν από οποιοδήποτε επαγγελματικά προκριμένο πρόσωπο ή αντίστοιχο τέτοιου, όπως:

* Ένα δικηγόρο / συμβολαιογράφο

* Ένα λογιστή / διευθυντή τράπεζας

* Ένα γραμματέα του δήμου ή δημόσιο υπάλληλο (συμπεριλαμβανομένων διοικητικών στελεχών της αστυνομίας, πυροσβεστικής ή του στρατού)

* Ένα γιατρό

* Δασκαλο ή καθηγητη

Κάθε έγγραφο θα πρέπει να υπογραφεί ξεχωριστά από αυτό το φορέα πιστοποίησης, ο οποίος θα πρέπει να αναφέρει το όνομα, υπογραφή και αξίωμα/τίτλο του. Θα πρέπει να επιβεβαιώσει ότι το έγγραφο που έχει δει είναι το πρωτότυπο.

 

Δηλαδη οχι μονο θα πρεπει να βρουμε ολα αυτα και να τα κανουμε scan αλλα θα πρεπει να βρουμε και δικηγορο,λογιστη, κλπ (καλα οχι δυσκολο αλλα χαζο να χρειαζονται ολα αυτα) να μας υπογραψει με το ονομα του οτι ολα τα στοιχεια ειναι αυθεντικα.

 

Και αν εμεις κατεχουμε καποια απο αυτες τις επαγγελματικες ιδιοτητες τοτε μπορουμε να υπογραψουμε για την αυθεντικοτητα τους? :-D Θα μου ηταν βολικο....:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε κροκόδιλε αναρωτιέμαι ξέρεις τι είναι ο λογαριασμός αυστραλίας ; Δεν έχει σχέση με το στοίχημα ποδόσφαιρο σε ενημερώνω.

 

Και δεύτερον ξέρεις τι ποσά πρέπει να παίζεις για να ξεπεράσεις μείωση προμήθειας 20% ; Δες πρώτα ...

 

Έχεις μια τάση προς την υπερβολή θα έλεγα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε κροκόδιλε αναρωτιέμαι ξέρεις τι είναι ο λογαριασμός αυστραλίας ; Δεν έχει σχέση με το στοίχημα ποδόσφαιρο σε ενημερώνω.

 

Τι ειναι λοιπον ο λογαριασμος Αυστραλιας?

 

Γιατι εγω απο αυτα που διαβασα λεει:

Παρακαλούμε να γνωρίζετε ότι μέχρι να ταυτοποιηθούν τα στοιχεία σας, θα είστε περιορισμένοι από τη χρήση του Λογαριασμού σας της Αυστραλίας,

 

Και μετα:

• Ο λογαριασμός σας της Αυστραλίας θα διακοπεί μετά την πάροδο 3 μηνών εάν δεν έχετε περάσει τη Διαδικασία Ταυτοποίησης Στοιχείων (KYC), ενώ τα κεφάλαια θα «παγώσουν» στο λογαριασμό σας.

• Ο λογαριασμός σας της Αυστραλίας θα κλείσει και όλα τα κεφάλαια θα αποσταλούν στην Πολιτειακή Κυβέρνηση της Τασμανίας (Tasmanian State Government) στην Αυστραλία εάν ο λογαριασμός δεν έχει ταυτοποιηθεί εντός 2 ετών. Μετά θα πρέπει να έρθετε σε επαφή με την Κυβέρνηση αυτή έτσι ώστε να λάβετε πίσω τα χρήματά σας. Η Tasmanian State Government έχει τους δικούς της κανόνες αναφορικά με τη διαδικασία ταυτοποίησης.

 

Οποτε απο αυτα βλεπουμε, ειναι οτι αν δεν κανουμε αυτα με την ταυτοποιηση τοτε μετα απο 3 μηνες θα παγωσει ο λογαριασμος μας και μετα απο 3 χρονια θα κλεισει και αν εχεις λεφτα μεσα τοτε τρεχα γυρευε....

 

Τι καταλαβαινω λαθος?

 

 

Και δεύτερον ξέρεις τι ποσά πρέπει να παίζεις για να ξεπεράσεις μείωση προμήθειας 20% ; Δες πρώτα ...

 

Μα δεν με νοιαζει αυτο, με νοιαζει το παραπανω που ανεφερα....

 

 

Έχεις μια τάση προς την υπερβολή θα έλεγα..

 

Αυτο ειναι σωστο, αλλα το χρησιμοποιω παντα σατυρικα και για να να δωσω εμφαση προς χαριν κατανοησης σε αυτα που θελω να πω, αλλα οχι για να διαστρεβλωσω ή να μεγαλοποιησω το θεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χσρά θα δεχτουν την ταυτότητα ή τυχόν διπλωμα

Προφανώς η betfair για την Αυστραλία δεν τα έβγαλε από το κεφάλι της - αλλά η νομοθεσία εκει είναι εντελως διαφορετικη

πχ για τους Αμερίκανους χρήστες κάποια περίοδο είχε απαορευτεί εντελώς να παίζουν στο νετ δεν ξέρω τι ισχύει τώρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στείλουμε, τελικά, το εκκαθαριστικό είμαστε εντάξει ως προς την επιβεβαίωση της διεύθυνσης; Ρωτάω γιατί δεν έχω λογαριασμούς στο όνομα μου οι οποίοι να πιστοποιούν τη διεύθυνση μου. Και το εκκαθαριστικό μπορεί να έχει έρθει πάνω από 3 μήνες.

Και για να καταλάβω, όλα αυτά γίνονται επειδή παίζεις με λογαριασμό από Αυστραλία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι λοιπον ο λογαριασμος Αυστραλιας?

 

Ο λογαριασμός αυστραλίας είναι για να μπορείς να παίζεις αυστραλιανά στοιχήματα. Δηλαδή στοιχήματα που διεξάγονται στην αυστραλία. Αυστραλιανό ποδόσφαιρο μπάσκετ και κάτι άλλα που έχουν εκεί πέρα κυρίως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στείλουμε, τελικά, το εκκαθαριστικό είμαστε εντάξει ως προς την επιβεβαίωση της διεύθυνσης; Ρωτάω γιατί δεν έχω λογαριασμούς στο όνομα μου οι οποίοι να πιστοποιούν τη διεύθυνση μου. Και το εκκαθαριστικό μπορεί να έχει έρθει πάνω από 3 μήνες.

Και για να καταλάβω, όλα αυτά γίνονται επειδή παίζεις με λογαριασμό από Αυστραλία;

 

Δεν ξερω γιατι γινεται αυτο.

Δεν εχω καμια σχεση με Αυστραλια και ουτε και ειχε καμια επιλογη να επιλεξω τιποτα σε σχεση με Αυστραλια και ουτε επελεξα.

Απλα εκανα ενα account, δηλωσα χωρα Ελλαδα και εκανα μια καταθεση μεσω χρεωστικης καρτας. Μου εστειλαν email να στειλω καποιο αποδεικτικο στοιχειο οτι ειμαι πανω απο 18 χρονων. Το εστειλα και παρατηρησα οτι στο κατω μερος του email που μου στειλανε ελεγε:

 

Confirming your age is the minimum requirement in order to remove restrictions on your account. In order to gain full access to all available Betfair products and services please consider completing a full identity check. You can find details of how to do this at kyc.betfair.com

 

 

Αυτο το τελευταιο μεταφραζεται εν συντομια:

Επιβεβαιωνοντας την ηλικια σας ειναι το ελαχιστο που πρεπει να κανετε για να αφαιρεσετε τους περιορισμους του betfair account σας. Για να εχετε πληρη προσβαση σε ολες τις υπηρεσιες πρεπει να κανετε full identity check. Πηγαινετε στο kyc.betfair.com για να δειτε περισσοτερα..... αυτα δηλαδη που ανεφερα 2 ποστ πριν.

 

Απο αυτα οτι καταλαβαινω καθε νεος χρηστης πρεπει να τα κανει αυτα, ομως πλεον δεν ειμαι καθολου σιγουρος οτι πρεπει πραγματι να γινουν ολα αυτα.

 

Θα στειλω email αυριο στο Ελληνικο τμημα της betfair(που ειναι πιο λογικο στις απαντησεις του--εννοω οτι εγω σαν υπερσχολαστικος ρωταω πολλα και θελω ακριβεια και πληροτητα στις απαντησεις, και αυτοι τους αγγλικου τμηματος ουτε ακριβεις ειναι αλλα ουτε και απαντανε σε αυτα που ρωταω τις περισσοτερες φορες σε αντιθεση με τους Ελληνες που ειναι πιο λογικοι) και θα δουμε τι γινεται....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αυτό με το λογαριασμό Αυστραλίας είναι τελείως άκυρο, έτσι; Εγώ νόμιζα πως γράφτηκες για να παίξεις από λογαριασμό από την Αυστραλία ή ότι έμενες Αυστραλία ή κάτι τέτοιο, αλλά εσύ δεν έχεις καμία σχέση με αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κροκόδιλε σίγουρα έκανες κατάθεση με χρεωστική;

Μήπως έκανες με paypal ή τίποτα άλλο ;

Με ποια χρεωστική αλήθεια ;

 

Σιγουρα.:-D Καλα δεν θα ηξερα με τι εκανα καταθεση? Με υποτιμας....:-D

Γιατι το ρωτας? Σου φαινεται τιποτα περιεργο....

 

Με την Wincard VISA electron απο την Piraeus bank....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...