Προς το περιεχόμενο

Μηνυτήρια αναφορά στην Forhtnet


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα μιλώντας με τον δικηγόρο μου καταλήξαμε στο να προχωρήσω σε μηνυτήρια αναφορά κατά τις Forhtnet .

Διότι η αίτηση ενεργοποίησης για να μεταβώ στο ιδιόκτητο δίκτυο τους ήταν στις 15-10-2007 Ο λόγος της ακύρωσης μου ήταν ότι ενώ είχα κάλυψη από το δίκτυο τους μετέφεραν την ημερομηνία 2 μήνες μετά,με αποτέλεσμα να με υποχρεώσουν να κατέβω και σε ταχύτητα αλλά και να παραμείνω στον Οτε. Μετά από fax που τους απέστειλα στις 22-10-2007 ζητώντας την οριστική διακοπή ίντερνετ αλλά και τηλεφωνίας =(2play) με την σειρά τους αγνόησαν την εντολή μου και προχώρησαν στις 09-11-2007 σε ενεργοποίηση ίντερνετ μέσω Αρυς για λογαριασμό μου.

Με αποτέλεσμα από εχθές να τρέχω αντί για 4 mbit σε 1 και στο 121 του οτε να τρίβουν τα μάτια τους(πράγμα που δεν με αφορά )

 

Βέβαια ο παροχος μου μέχρι και σήμερα είναι η Vivodi η οποία δύστυχος δεν έχει ιδιόκτητο δίκτυο στην περιοχή μου.

Τέλος είμαι τόσο αγανακτισμένος που πιστεύω ότι πέρα τις γραπτής αναφοράς στην ΕΕΤΤ θα οδηγήσω και στην δικαιοσύνη την εν λόγω εταιρία για οικονομική βλάβη.

 

Περιμένω την άποψη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πήγε να μου κάνει δέσμευση η tellas αλλά τους είπα πως φεύγω μόνιμα Αγγλία και αφού ήταν σίγουροι πως δεν θα με χρεώσουν αφού θα εξαφανιστώ, δεν έκαναν προσπάθειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις λαθος στις ημερομηνιες...9-10 μηπως ειναι 9-11?

1)<<Με αποτέλεσμα από εχθές να τρέχω αντί για 4 mbit σε 1 και στο 121 του οτε να τρίβουν τα μάτια τους(πράγμα που δεν με αφορά )>>

γιατι να χες 4 ?εως 24 απο την forthnet δεν πηγαινες για 2play? το 121 π κολαει τι το θελες?

 

2)τελος ποσα εξοδα θα κανεις για ολα αυτα κ τι μπορεις να κερδισεις μετα απο καποια χρονια αν εκδικαστει?

 

3)πως γινετε να ειναι ακομη παροχος σ η βιβοντι ενω εισαι στην φορτηνετ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις λαθος στις ημερομηνιες...9-10 μηπως ειναι 9-11?

1)<<Με αποτέλεσμα από εχθές να τρέχω αντί για 4 mbit σε 1 και στο 121 του οτε να τρίβουν τα μάτια τους(πράγμα που δεν με αφορά )>>

γιατι να χες 4 εως 24 απο την forthnet δεν πηγαινες για @play? το 121 π κολαει τι το θελες?

 

2)τελος ποσα εξοδα θα κανεις για ολα αυτα κ τι μπορεις να κερδισεις μετα απο καποια χρονια αν εκδικαστει?

 

3)πως γινετε να ειναι ακομη παροχος σ η βιβοντι ενω εισαι στην φορτηνετ?

 

1)έχεις δίκιο με την ημερομηνία ήμουν τρομερά συγχυσμένος εκείνη την στιγμή.

2)έξοδα θα κάνω αρκετά και το ξέρω δεν θέλω να κερδίσω και τίποτα παρά την παραδειγματική τιμωρία τους.

3)Βασικά εγώ δεν γνώριζα ότι ήμουν στην forthnet όταν δήλωσα βλάβη ταχύτητος και με κάλεσε το 1242 του οτε επέμεναν οτι είμαι forhnet απο εκείνη την ώρα ξεκίνησε ένας μαραθώνιος τρέλας,συνεχόμενων τηλεφωνημάτων και εκνευρισμού χωρίς λόγο.

και είμαι ακόμα στην Vivodi διότι ip & dns παίρνω από την vivodi το διπλοτσεκαραμε αυτό.το θεμα του προβληματος ??

γιατί να προχωρήσουν σε ενργοποιηση μετά απο 20 ημέρες που απεστάλη το fax

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για την ενεργοποιηση πιστευω οτι εγινε λογο οτι ειχαν αποστειλει ηδη αιτηση διακοπης στον οτε ή στο τμημα τους ωστε να γυρισουν τα καλωδια...

 

ο οτε σε βλεπει οτι εισαι στην φορτηνετ αλλα εσυ εισαι στην vivodi?οι αλλες σε βλεπουν σαν πελατη τους ενεργοποιημενο?

δηλ τωρα τους πληρωνεις κ τους 3?

απ οτι καταλαβα το σκηνικο ειναι μπερδεμα μεταξυ οτε,αιτησεων,κ ενναλακτικων (κ πιο Μεγαλο αν της βιβοντι ειχες share llu k oxi arys)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Μετά από αρκετή ταλαιπωρία ώρες ατελείωτες στο 13831 το θέμα λύθηκε όμορφα και χαλαρά.

Στις 22-12-2007 μου έστειλαν και λογαριασμό να πληρώσω 80 ευρώ έστειλα ένα email στον Εμπορικό Διευθυντή τους και

το θέμα λύθηκε δεν θα πληρώσω τίποτα και μου ζήτησαν και συγνώμη.

Ευχαριστώ πολύ όλους σας για την υποστήριξη.

οπότε με την σειρά μου σταμάτησα την οποιαδήποτε δίωξη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...