Προς το περιεχόμενο

AMD Slammed With Suit Over Birth Defects (!)


EKTELESTES

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κατρακύλα της Amd δεν έχει τελειωμό. Πάνε να την τελειώσουν για τα καλά μου φαίνεται.

 

 

http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=9604

 

Απόσπασμα:

 

Suit alleges that AMD recklessly exposed its employees to toxic substances

 

Ryan Ruiz, 16, of Austin Texas, shares the same last name with Advanced Micro Devices (AMD) CEO Hector Ruiz. Ryan, sadly, is the victim of a birth defect. He is missing the lower right part of his arm and had significant cognitive impairment. The unfortunate irony of his last name comes in that his conditions are allegedly caused by Hector Ruiz's company, AMD.

 

 

 

Ελπίζω να μη γίνει αυτό γιατι μας βλέπω για τρελό πάρτυ της Nvidia-Intel με ότι συνεπάγεται αυτό για τον αγοραστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει,την πείρε ο διάολος και την σήκωσε για AMD...

 

Μα τώρα είναι σοβαροί? Να μην έχουν μέτρα προστασίας για τους εργαζομένους τους?

 

Θέλανε να αγοράσουν και την Ατι οι βλαμμένοι για να την πάρουν στο λαιμό τους..:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Τι δουλειά έχει αυτο στο θέμα Καρτες Γραφικων και Ηχου.

2ον Ας μάθουμε πρώτα τη ακριβός έγινε αν και για μαλακία του γιατρού μου φαίνεται.

3ον ε δε θα κλείσει η AMD και από μια μήνυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Τι δουλειά έχει αυτο στο θέμα Καρτες Γραφικων και Ηχου.

Aλήθεια,καλύτερα να έμπαινε στις ειδήσεις.

 

3ον ε δε θα κλείσει η AMD και από μια μήνυση.

Αν ζητήση αποζημίωση κανενός εκατομυρίου?

Μπορείς εσύ να κοστολογήσεις τη ζημιά που προκάλεσε στην ζωή της υπαλλήλου?..

 

Και όχι,απο μόνη της η μήνυση δεν θα στείλει την AMD στο καιάδα,αλλά σε συνδιασμό με την ήδη δινή της οικονομική θέση,με τον σκληρό ανταγωνισμό που έχει απο την Intel με τους C2D/C2Q και τις 8800 της Nvidia δεν θέλει και πολύ για να φύγει στον γκρεμό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον Τι δουλειά έχει αυτο στο θέμα Καρτες Γραφικων και Ηχου.

2ον Ας μάθουμε πρώτα τη ακριβός έγινε αν και για μαλακία του γιατρού μου φαίνεται.

3ον ε δε θα κλείσει η AMD και από μια μήνυση.

 

1ον,εγω δε μπορώ να το βάλω στις ειδήσεις.

 

2ον έχει να κάνει με εταιρία κάρτας γραφικών

 

3ον δε θα κλείσει, αλλά σίγουρα μειώνει το κύρος της αρκετά όπως λέει και ο Soulis και αν συνυπολογίσεις πόσο έχει μειώσει ήδη το κύρος της ΑΤΙ και το δικό της το τελευταίο χρόνο, τα κακά νέα συνεχίζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μην βγάζεται βιαστικά συμπεράσματα, ξέρουμε όλοι μας πολύ καλά οτι τα αμερικανακια για οτι κακο συμβαίνει στη ζωή τους πάντα προσπάθούν να κατηγορήσουν καποια εταιρεία και να κερδισουν κάποια λεφτά απο τον "πόνο" τους! Δλδ από τους τόσους χιλιάδες εργαζόμενους στην AMD μονο αυτή είχε πρόβλημα??? Απόσο ξέρω εγώ αυτή μπορεί να έμενα σε ένα σπίτι κατασκευασμένο από αμίαντο και αυτο να της δημιουργισε το προβλημα!!

 

Τώρα οσον αφορά την κατρακύλα της AMD-ΑΤΙ έλεος πια ρε παιδια όπως το έχει αποδείξει περίτρανα η ιστορία μία είναι μπροστα η μία εταιριά μια η αλλη, μην τρελαθουμε τωρα δεν προκειται να καταστραφεί η AMD επειδη στην παρούσα φάση τα προιόντα της είναι ελαφρώς χειρότερα απο τον ανταγωνισμό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

stm00192 -

 

Η ιστορία έχει αποδείξει περίτρανα πόσο εύκολα μπορεί να εκθρονιστεί ένας βασιλιάς (βλέπε 3dfx ).

 

2-3ς σερί αποτυχίες + υπεροπτική πολιτική = gg, γεια σας.

 

Δε λέμε οτι θα γίνει και τώρα το ίδιο, αλλά σίγουρα για τον καταναλωτή δεν είναι καθόλου ενθαρρυντικά όλα αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε συ, αλλά η AMD ουτε υπεροπτική πολιτική εχει ουτε 3-4 λαθη μαζεμενα έχει κανει! Απλά το μονο που λεω είναι μην βιαζόμαστε να μιλήσουμε και να απογοητευτούμε, ποτέ δεν ξέρεις τι μας επιφυλάσει το μέλλον! Ας μην ξεχνάμε οτι λιγότερο απο δύο χρόνια πριν οι Athol64 μεσουρανούσανε και ειχαν καταστρέψει τον ανταγωνισμό 'οπως αντιστοιχα και οι ΑΤΙ καρτουλες ολης της σειρας Χ ήταν ακρως ανταγωνιστικές! Επίσης η τιμολογιακή πολιτικη της AMD-ATI είναι κορυφαία!

 

Οσο για την 3DFX την έφαγε η ξεροκεφαλία της και η άρνηση της να ακολουθήσει της εξελίξεις της εποχής! Έκανα μία φορά κατι καινοτόμο και απλά αρκεστικε σε αυτό η AMD δεν έχει δείξει τετοια σημάδια!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν απογοητευόμαστε ρε, στο κάτω κάτω ας κάνουν και κωλοτούμπες.

 

Η τελευταία καλή κάρτα high-end της ΑΤΙ ήταν η x1900xt/xtx ( και οι παραλλάγες χ1950 κλπ )

 

Και εδώ και 1 χρόνο δεν έχει απαντήσει ακόμα στην 8800gtx, έβγαλε κάρτες όπως την 2900 με τουλάχιστον 6 μήνες καθυστέρηση και συνεχίζει τώρα να βγάζει κάρτες χειρότερες της Nvidia.

 

Όσο για τις τιμές της, που τις είδες τις κορυφαίες??

 

Η 2900xt κάνει 120 ευρώ παραπάνω απο την 8800gt που είναι καλύτερη κάρτα. Μάλλον απάτη θα το λεγα :lol:

 

Επίσης, πες μου αν στα ίδια λεφτά παίρνεις καλύτερο amd μηχάνημα απο Intel - δε νομίζω ( και άμα κρίνουμε και το πόσο κλοκάρονται οι core 2 duo gg amd).

 

Και για να μη φανεί οτι είμαι Intel-nvidiakias, μέχρι πριν λίγο καιρό είχα x1900xt (την έχω ακόμα δηλαδή, δε την χαρίζω :P ) και πριν 1 χρόνο athlon 64.

 

Ό,τι συμφέρει κάθε φορά.

 

-------------------------------------

 

Επι του θέματος, είναι άσχημα νέα. Αν δε βγάλει και τη χρονια που έρχεται κάτι καλό ( γιατί οι νέοι επεξεργαστές της και κάρτες που βγαίνουν σε 2 βδομάδες είναι ήδη όπως φαίνεται χειρότεροι/ες απο αντίστοιχους/ες Intel-nvidia )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην λέμε ότι θέλουμε ειδικά στο θέμα AMD-Intel δεν είναι ακριβώς η μία ή η άλλη μπροστά...20 χρόνια η AMD ήταν (δυστυχώς) στην ανυποληψία. Και το πρόβλημα είναι ότι μπορεί η τιμολογιακή της πολιτική να είναι καλή αλλά μπαίνει μέσα άσχημα για να τη συντηρήσει και αυτό φαίνεται από τις συνεχείς ζημίες καθώς και τον πρόσφατο δανεισμό της. Είναι πολύ μεγάλο λάθος (και βλέπω πολύ κόσμο να το κάνει) να θεωρεί κανείς την AMD και την Intel συγκρίσιμα μεγέθη (από οικονομικής απόψεως). Η δεύτερη είναι πάρα πολύ μεγαλύτερη της πρώτης. Όχι πως η Intel δεν έχει τα προβλήματα της αλλά αυτά είναι μάλλον δείγμα της επιτυχίας της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι του θέματος, είναι άσχημα νέα. Αν δε βγάλει και τη χρονια που έρχεται κάτι καλό γιατί οι νέοι επεξεργαστές της και κάρτες που βγαίνουν σε 2 βδομάδες είναι ήδη όπως φαίνεται χειρότεροι/ες απο αντίστοιχους/ες Intel-nvidia

 

Για πές μας και εμάς που είδες τα στοιχεία αυτά, γιατί εμείς άλλα ξέρουμε για τους Phenom...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πές μας και εμάς που είδες τα στοιχεία αυτά, γιατί εμείς άλλα ξέρουμε για τους Phenom...

 

http://www.pcw.gr/default.php?pid=6&art_id=2660

 

Τα αποτελέσματα δε φαίνονται καθόλου ευνοϊκά για την AMD, τόσο στο Super Pi όσο και στο Cinebench, με τον Penryn να κατατροπώνει τον Barcelona τόσο στο Super Pi 1M (23,297 sec ο Penryn, 39,657 sec ο Barcelona) όσο και στο Cinebench 10 (1896CB Marks με ένα πυρήνα, 13295CB Marks με 8 πυρήνες από δυο επεξεργαστές για τον Barcelona, 2454 CB Marks με ένα πυρήνα, 15334CB Marks με 8 πυρήνες από δυο επεξεργαστές για τον Penryn).

 

 

Ένα απο τα σάιτ που λέει τι πρόκειται να δούμε.

 

Ο Anand λέει οτι φαίνονται να είναι περίπου 15% πιο γρήγοροι απο τους Am2 και οι Penryn 5% πιο γρήγοροι απο τους 65nm core 2 duo.

 

Ορίστε και αυτό...(με Overclocked Phenom κι όλας...)

 

http://www.oc-lab2.com/novice.php?n=415

 

0062.jpg

 

Για πείτε μου και εσείς τι ξέρετε για τους Phenom...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι έχω δει εγώ δεν φαίνεται οι Phenom να αλλάζουν κάτι...ίσα ίσα αυτό είναι και το απογοητευτικό γιατί αν σκεφτεί κανείς ότι ο Nehalem δεν είναι πια τόσο μακρία, πρέπει ο Phenom να αποδειχθεί πολύ πιο scalable από ότι δείχνει για να έχει κάποια ελπίδα η AMD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Για πές μας και εμάς που είδες τα στοιχεία αυτά, γιατί εμείς άλλα ξέρουμε για τους Phenom...

 

gia pes mas kai esy pou eides auta ta alla pou 3ereis gia tous Phenom :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...