Προς το περιεχόμενο

Προβλημα μεταβασης σε ιστοσελιδες


Ult1mat3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους... Ειχα ταχυτητα 768 και τωρα εχω 1024 (προσωρινη ταχυτητα 24αρας forthnet). μηπως πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στο modem μου επειδη πολυ συχνα οταν παω να μπω σε καποια ιστοσελιδα μου βγαζει "Υπερβαση οριου χρονου συνδεσης" και πρεπει να πατησω "Προσπαθησε ξανα" για να μπει. Το modem μου υποστηριζει μεχρι και 24MBit ταχυτητα. Περιμενω απαντησεις...:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den xriazetai extra rithmisi.mipos kati me to pc sou ????

Οπως? δεν το ειχα πριν αλλαξει η ταχυτητα αυτο το προβλημα γι'αυτο υπεθεσα οτι μπορει να φταιει το modem. Και δεν μου το κανει παντα... Στις 10 φορες που θα πατισω να μπει καπου η 4 θα βγαλουν αυτο το μηνυμα. Αμα ξερει καποιος να μου πει συγκεκριμενα τι πρεπει να κανω θα το εκτιμουσα..! Ευχαριστω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως το περιγραφει και αφου δεν εχουμε αλλες ενδειξεις για request timeout φαινεται..Το θεμα ειναι αυτο στο κανει τωρα με την 1024 η στο εκανε και παλια με την 768;; αν στο κανει μονο τωρα..μαλλον περιμενουν πολλοι στη περιοχη σου για 24αρα της forthnet..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι οπως το περιγραφει και αφου δεν εχουμε αλλες ενδειξεις για request timeout φαινεται..Το θεμα ειναι αυτο στο κανει τωρα με την 1024 η στο εκανε και παλια με την 768;; αν στο κανει μονο τωρα..μαλλον περιμενουν πολλοι στη περιοχη σου για 24αρα της forthnet..

 

Και θα περιμένουν και θα περιμένουν. Αν είναι από αυτό αστα θα είναι για καιρό…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Emena mu to kanei auto otan sindeome sto router asirmata. Malon kapio prob me to sima i kapia paremvoli

 

Δεν νομιζω να ειναι λογω σηματος... Το μοντεμ συνδεεται στο pc μεσω ethernet οχι ασυρματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ με συγκεκριμένο πρόβλημα ήμουν και έφταιγε τελικά το firewall

 

Πως μπορω να διαπιστωσω αν φταιει το firewall? Αν και δεν νομιζω γτ δν αλλαξα τις ρυθμισεις του οταν αλλαξα ταχυτητα. Και οταν ειχα την 768 δν ειχα τετοιο προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τη Firewall έχεις αν και τα περισσότερα firewall έχουν παρόμοιες επιλογές π.χ. στο Comodo λέει δεξί click πάνω στο εικονίδιο στο tray και αποδοχή όλων και ZoneAlarm έχει την επιλογή GameMode

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

start -> run -> cmd

στα καπάκια ping -n 100 <ip tou router> και δες τι απώλειες έχεις

αν απο κει ανα μερικά πακέτα έχεις request timeout ή απαντήσεις σε πολλά ms υπάρχει πρόβλημα κάποιυ μεταξύ router - windows

Αν παίρνεις όλες τις απαντήσεις θετικές και <1ms δοκιμάζεις

ping -n 100 <dns tis forthnet> και διαπιστώνεις αν υπάρχει πρόβλημα πλεον μετά το ρούτερ , οπότε και μιλάς με forthnet ή απλά τράβας ένα reset στο ρουτεράκι μήπως έχει φάει σκάλωμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...