Προς το περιεχόμενο

Επιλογη cabrio αυτοκινητου


slash7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Όπως το Ζ3 Μ π.χ. αδικείτε από τον ψόφιο κινητήρα του ή το 3.2,το 3.0 το 2.8 και πάει λέγοντας

 

Γεμάτη η Ελλάδα από Ζ3 Μ και 2.8.

 

Οπότε ναι, απο τον 1.8 και τον 1.9 σαφώς και αδικείται το αυτοκίνητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε kwsn_ για να μας πεις και εσύ τώρα το ένα δεν σε αρέσει το άλλο όχι,το 316 είναι λίγο επικύνδυνο (τι να κάνουν τότε τα 40 ίππων αυτοκίνητα) στις προσπεράσεις.Για πες μας πιο είναι για σένα το ιδανικό αμάξι;Σε σχέση πάντα με το μέσο όρο μισθού ενός μικρομεσαίου έλληνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε kwsn_ για να μας πεις και εσύ τώρα το ένα δεν σε αρέσει το άλλο όχι,το 316 είναι λίγο επικύνδυνο (τι να κάνουν τότε τα 40 ίππων αυτοκίνητα) στις προσπεράσεις.Για πες μας πιο είναι για σένα το ιδανικό αμάξι;Σε σχέση πάντα με το μέσο όρο μισθού ενός μικρομεσαίου έλληνα.

 

Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα. Η Ζ3 1.8 και 1.9 δεν είναι αργά αυτοκίνητα, γρήγορα είναι αλλά σε σχέση με τον χαρακτήρα που δείχνει και η εμφάνιση, είναι. Οπότε χωρίς να είναι αργά, αδικούνται.

 

Και για το μέσο όρο που ανέφερες και την 316, το Passat 2.0 FSi και σύντομα το 1.8 TFSi θεωρώ ότι είναι σαφώς καλύτερα αυτοκίνητα για τα λεφτά που πληρώνεις.

 

Λυπάμαι και εγώ που οι απόψςις μου δε συμφωνούν με το αυτοκίνητο που έχεις ε;

 

ΥΓ: Το υφάκι μπορώ να το χρησιμοποιήσω και εγώ και δε θα σου αρέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα αλλά το άουντι δεν συγκρίνετε με την 316 αλλά με την 320 έτσι;

Αρχική τιμή άουντι από 28950 και 29500 αντίστοιχα για τιμές γερμανίας

Και μην κάνεις συγκρίσεις με ένα μοντέλο που δεν βγαίνει άλλο με ένα που μόλις βγήκε

Στο passat με τι το συγκρίνεις;Επειδή έχει fsi κινητήρα;

Που δεν συμφωνούν οι απόψεις μας με κάνει και χαίρομαι,εδώ τσατίστικαν άτομα του κύκλου μου γιατί πήρα Ζ3.

-Που θα πας με αυτό για άδεια,γυναίκα έχεις κτλ κτλ....

Αλλά εγώ χαίρομαι ακόμα πιο πολύ γιατί το αμαξάκι είναι αψογότατο εδώ και 155 χιλ.χλμ

Όπως και το 316 και το 320 με 320000 χλμ που είχα

υ.γ. τι έχει το υφάκι μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μην κάνεις σαν μικρό παιδί για τυπογραφικό λάθος,εξάλου άμα το πας έτσι για κάμπριο μιλάω και εγώ.

Αλλά αφού το θες έτσι για μένα θα ήταν πολύ πιο σοβαρό αυτοκίνητο το 320d με 2-4 χιλιάρικα παραπάνω από το πασσάτ και

0-100 σε 7,9,τελική 230 χλμ. και κατανάλωση μέσο όρο 4,8 λίτρα diesel

Δυστηχώς δεν κάνει για ελλάδα σε όλους λόγω πετρελαίου

Τι έχει να πει το Passat fsi και μπούρδες σε αυτό το θέμα;

Το ότι θέλει 8,4 super plus βενζίνη ανά 100 χλμ;

Αν δεν κάνω και λάθος θέλει και 9,6" μέχρι τα 100;

Με αρέσουν τα γούστα σου.

Εντάξει η 320d δεν είναι το καλύτερο αμάξι του κόσμου (για να χαρείς το λέω) αλλά σαφώς κατά πολύ ανώτερη και οικονομικότερη επιλογή.

Άμα θες και άλλα π.χ. για παθητική ασφάλεια;

34,8 μέτρα φρενάρισμα με ζεστά φρένα από 100χλμ.Άντε βρες μου ένα με καλύτερες τιμές

Άντε γεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μην κάνεις σαν μικρό παιδί για τυπογραφικό λάθος,εξάλου άμα το πας έτσι για κάμπριο μιλάω και εγώ.

Αλλά αφού το θες έτσι για μένα θα ήταν πολύ πιο σοβαρό αυτοκίνητο το 320d με 2 χιλιάρικα παραπάνω από το πασσάτ και

0-100 σε 7,9,τελική 230 χλμ. και κατανάλωση μέσο όρο 4,8 λίτρα diesel

Δυστηχώς δεν κάνει για ελλάδα σε όλους λόγω πετρελαίου

Τι έχει να πει το Passat fsi και μπούρδες σε αυτό το θέμα;

Το ότι θέλει 8,4 super plus βενζίνη ανά 100 χλμ;

Αν δεν κάνω και λάθος θέλει και 9,6" μέχρι τα 100;

Με αρέσουν τα γούστα σου.

Εντάξει η 320d δεν είναι το καλύτερο αμάξι του κόσμου (για να χαρείς το λέω) αλλά σαφώς κατά πολύ ανώτερη και οικονομικότερη επιλογή.

Άντε γεια

 

Σα μικρό παιδί για ένα τυπογραφικό; Που είναι άλλη μάρκα αυτοκινήτου με διαφορά 10 χιλιάρικα; Χμμμ...

 

Πολύ καλό αυτοκίνητο τα 320d, μακάρι να άφηναν και στην Ελλάδα τα diesel. Ξέρεις όμως ότι στην Ελλάδα (και για την επαρχεία μόνο) κάνει 40.000 στρογγυλά ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...