Προς το περιεχόμενο

Creative Zen Stone Plus


ApSiMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Θέλω να απευθύνω μια ερώτηση προς όποιον ξέρει (είτε κάτοχο είτε κάποιος που να έχει λειτουργήσει το συγκεκριμένο μοντέλο).

Ξέρετε αν όταν το συνδέεις στο PC εμφανίζεται σαν Removable Disk ή πρέπει να κάνω συγχρονισμούς κ ιστορίες?

Στο επίσημο site του δεν αναφέρει κάτι....

Στο site του Πλαισίου λέει πως γίνεται....

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Μάλλον θέλει drivers και πρόγραμμα για να το διαχειρηστείς....

 

Αν γινόταν να το δεις σαν αφαιρούμενο δίσκο, τότε δε θα είχε απαίτηση να έχεις Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) ή XP 64-bit ή Microsoft® Windows Vista™

(στο site της creative τα λέει αυτά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θέλει drivers και πρόγραμμα για να το διαχειρηστείς....

Τότε δεν θα έπρεπε να το δίνει με CD μαζί? ( στα Package Contents δεν γράφει τπτ)

 

Αν γινόταν να το δεις σαν αφαιρούμενο δίσκο, τότε δε θα είχε απαίτηση να έχεις Microsoft® Windows® XP (Service Pack 2) ή XP 64-bit ή Microsoft® Windows Vista™

(στο site της creative τα λέει αυτά).

 

Μήπως είναι επειδή τα XP αναγνωρίζουν όλα τα removable disks?Ενώ παλιότερα συστήματα δεν αναγνωρίζανε όλες τις USB συσκευες....

Κατάλαβες γιατί δν μπορώ να καταλάβω αν θα παίζει σαν removable disk να κάνω drag n drop ο άνθρωπος????:rolleyes::rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ApSiMan με αφορμή ερώτηση που έκανες σε άλλο topic έψαξα και βρήκα αυτό και συγκεκριμένα στη 2η παράγραφο αναφέρει :

 

Η αποθήκευση είναι εύκολη αφού αν ανακαλύψετε ένα τραγούδι που σας αρέσει, η απλή μέθοδος Drag-and-drop σας επιτρέπει να το μεταφέρετε εύκολα από τον υπολογιστή ενός φίλου ή τον δικό σας στο ZEN Stone Plus, χωρίς την ανάγκη για εγκατάσταση drivers.

 

Ελπίζω να βοήθησα ! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ για την απάντηση slipknot (και στα 2 topics :D ).

Το είχα διαβάσει και εγώ στο site του πλαισίου απλά ήθελα και την επιβεβαίωση από κάποιον κάτοχο του συγκεκριμένου (καθώς δεν είναι λίγες οι φορές που υπάρχουν ανακρίβειες στα site μαγαζιών....)

Βλέποντας και στα άλλα μοντέλα που χρειάζονται drivers να παρέχει το CD μέσα απλά υποθέτω ότι αναγνωρίζεται σαν removable disk και τα πετάς χύμα μέσα (όπως κατάλαβες δεν ψάχνω κάτι ιδιαίτερο...με έχει καλομάθει το MuVo 256mb που έχω τωρα....).

 

Αν υπάρχει παιδιά κάποιος κάτοχος που να το επιβεβαιώσει αυτό θα είμουν υπόχρεος!!

Και πάλι thanks για τις απαντήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα τελικά μόλις τώρα....είναι απίστευτα μικρό!Θα postάρω εντυπώσεις αύριο βραδάκι (άτιμη δουλειά...).

Μόνο που έχω απογοητευτεί επειδή δεν βρίσκω κάποια από αυτές τις θήκες: αυτή ή αυτή ή αυτή σε κανένα ελληνικό κατάστημα (θα τα παραγγείλω από έξω λογικά...αλλά για αγορά 10Ε θα δώσω και 7Ε για μεταφορικά!!!!). Αν τις έχει δεί κανείς Αθήνα πουθενά ας κάνει την καλή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πριν κανα 2 μηνες ειχα δει στο Πλαισιο μονο τις πολυχρωμες θηκουλες...Τις αλλες μονο απο εξω...

 

(Καλοριζικο!!!)

 

Thanks!!!

Το πλαίσιο ακόμα τις έχει αλλά έχει (τουλάχιστον στο site του) για το Stone το απλό που δεν έχει οθόνη.... :-(

 

Πρώτες εντυπώσεις:

Όπως είπα πολύ μικρό και ελαφρύ (ούτε που καταλαβαίνεις ότι κουβαλάς κάτι...). Το αναγνώρισε το PC αμέσως σαν removable disk και πέταξα τους δίσκους χύμα μέσα... :-D

Τα ακουστικά ικανοποιητικά ως πολύ καλά (θα τα κρατήσω για λίγο μέχρι να πάρω τπτ καλύτερα...), η ένταση αρκετά δυνατή για να ακούς στο μετρό (άκουγα καμπάνα με ένταση 20/25). Μαζί με το EQ και το Bass Boost (ή όπως το λέει) έδωσε πολύ "χρώμα" στα τραγούδια μου (rock κυρίως).

Οθόνη αν και μικρή πολύ ευανάγνωστη με καλό power saving (σβήνει σε 5sec μόνη της....).

Κουμπιά καλά σχετικά....απόκριση στην συσκευή: αργή :-( . Από όταν πατήσω το κουμπί (το πατάω μια φορά για να ενεργοποιηθεί η οθόνη και άλλη μια για να πιάσει η λειτουργία του) περιμένω περίπου 1-2sec για να κάνει αυτό που πρέπει. (δεν με χάλασε καθώς δεν το πολύ πειράζω) Εκτός της έντασης που ανταποκρίνεται αμέσως...

Έχει ένα πραγματοποιήσιμο πλήκτρο που βάζεις όποια λειτουργία θες εσύ για shortcut.

Μπαταρία δεν ξέρω ακόμα (με την πρώτη φόρτιση είμαι ακόμα). Σήμερα δούλεψε συνολικά 1 ώρα και δεν έπεσε καθόλου η μπαταρία...Θα postάρω μόλις το μάθω....:-)

Αυτά για την ώρα....Μόλις τεστάρω και μπαταρία σας λέω για χρόνο που την παλεύει!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τις έχει το πλαίσιο!

here you are!

 

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=986836

http://www.plaisio.gr/product.aspx?product=986844

 

edit: sorry είναι για το απλό, όχι το plus... μετά το ειδά!

αλλα αφού έχει αυτες το πλαίσιο λογικά θα φέρει και για το plus!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx carolina αλλά ναι δυστυχώς έχει μόνο για το απλό. Πρέπει να πάω καμία βόλτα να τους τα ζητήσω για παραγγελία να τα πάρω...να χα και χρόνο καλά θα ήταν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικα Apsiman πως ειναι η μπαταρια σ'αυτο το mp3??Κραταει???Γιατι σκεφτομαι να το παρω τις επομενες μερες..(Ηρθε πλεον η ωρα του αποχωρισμου απο το i-pod.. :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι συμφωνώ είναι πολύ ωραίο και μικρούλη. Μήπως ξέρει κάποιος κανένα μαγαζί που να έχει θήκες για αυτό; Γιατί άμα τις πάρω από ebay θα πληρώσω πιο πολλά στα μεταφορικά παρά για τις θήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν εχω δει σε κανενα μαγαζι θηκουλες για το Plus,μονο για το απλο Stone. :-(

 

Α,ηθελα να σας ρωτησω.Επειδη θελω να παρω εξωτερικο φορτιστη για το Stone+,στο σαιτ του Πλαισιου ειδα αυτον http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977615&product=976075 κ αυτον http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=19&category=69977615&product=877085.Ειναι καλοι αυτοι οι φορτιστες ή θα εκραγει το mp3??:P.Γιατι ο αυθεντικος Creative ειναι κομματακι ακριβος.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...