Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με μtorrent.


sa3rdna

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε κάποιο άλλο πρόγραμμα πχ Bit Comet και δοκίμασε το vuze

Αν δεν κατεβάζει από vuze τότε βλέπουμε πες μας τη σύνδεση έχεις και με τι ταχύτητες κατεβάζεις από torrent και από http(μόλις κατεβάσεις το Bit Comet σου πετάει ένα παράθυρο που λέει κάτι για tcp/ip limit βάλε το από 10 σε 50 μπορεί να βοηθισει)

Εγώ προσωπικά με 1024/256 της Forthnet κατεβάζω με 117

 

Edit:Έχεις προαναφερθεί πριν ότι δεν χρειάστηκε Port Forwarding καν το να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι δεν φταίει αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δοκίμασε κάποιο άλλο πρόγραμμα πχ Bit Comet και δοκίμασε το vuze

Αν δεν κατεβάζει από vuze τότε βλέπουμε πες μας τη σύνδεση έχεις και με τι ταχύτητες κατεβάζεις από torrent και από http(μόλις κατεβάσεις το Bit Comet σου πετάει ένα παράθυρο που λέει κάτι για tcp/ip limit βάλε το από 10 σε 50 μπορεί να βοηθισει)

Εγώ προσωπικά με 1024/256 της Forthnet κατεβάζω με 117

 

Edit:Έχεις προαναφερθεί πριν ότι δεν χρειάστηκε Port Forwarding καν το να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ότι δεν φταίει αυτό

 

Bit comet...αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα με το μtorrent...εβαλα και το peerguardian δεν εγινε τποτα...μου ειπαν για το bitcomet πηγα να το βαλω αλλα το antivirus ανιχνευσε ιο και μετα τη θεραπεια δε λειτουργουσε ...Γιατι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασα και το bitcomet και κάνει τα ίδια. κάτι άλλο φταίει αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι. το περίεργο είναι ότι κάτι τρέχει με το log του μtorrent, δείτε τι βγάζει: capturetv8.th.jpg

αν βγάλετε άκρη πείτε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι έτσι ξαφνικά το θυμήθηκε? το router είναι ένα (κωλο)tornado 831 το οποίο καλά καλά δεν ξέρω πως να ρυθμίσω. firewall έχω το kaspersky internet security 7 αλλά δεν κάβει, το ξέρω. άσε που και να το κλείσω δεν αλλάζει τίποτα. τέλος να πώ ότι το τριγωνάκι κάτω στο μtorrent αλλάζει σε πράσινο κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνε ένα πείραμα: κάνε Uninstal το kaspersky και κλείσε το to firewall του Router δες τα αποτελέσματα και βλέπουμε μετά (δοκίμασες από vuze να κατεβάσεις???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το vuze δεν το δοκίμασα γιατί θέλει java και δεν την έχω εγκαταστήσει. αυτό που δοκίμασα είναι να κατεβάσω από έναν ιδιωτικό tracker και έπιασα 78kb/s με την 768 που έχω, άρα δεν φταίει το router ούτε το firewall σωστά? το πρόβλημα είναι με τα torrent που είναι free. εκεί ενώ υπάρχουν άπειροι διαμοιραστές εγώ συνδέομαι με λίγους κι αυτοί δεν μου δίνουν ταχύτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατεβάσεις το BitComet και το ανοίξεις θα σου έλεγε κάτι για TCP/IP limit θα το αλλάξεις από 10 στα 50 μπορεί να βυθίσει(και κάτι για firewall μπορεί να έχει περιορισμό εισερχομένων συνδέσεων για αυτό σου έλεγα τα επάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην το κουράζετε πολύ το θέμα!Αν και δεν ξέρω πάρα πολλά απο torrents αλλά κατεβάζω που και που...ξέρω ότι για να έχεις καλύ ταχύτητα πρέπει να

1. ο αριθμός των leechers και ο αριθμός των seeders να είναι πάνω κατω κοντά(πχ να έχει 100λΛ & 150Σ)

2.Να είναι απενεργοποιημένα τα firewalls είτε τα ενσωματωμένα στο router είτε στα windows

3. τα torrents που διαλέγετε να κατεβάσετε πρέπει να έχουν καλύ "υγεία" έχει και λίγο σχέση με το 1 που ανέφερα πιο πανω^.

 

Άν τηρούνται όλα αυτά θα υπάρχει η κανονική ή και η μέγιστη ταχύτητα.Και γω αυτά ακολουθώ και μου είναι μια χαρα με σύνδεση 768 πάει στα 80-70 και όταν κάνει λίγο upload κατεβαίνει στα 50-40 αλλά δεν πειράζει γτ μετά ανεβαίνει παλι.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο Antivirus βρήκε virus και από πού το κατέβασες πρέπει να το κατεβάζεις μόνο από μητρικό site (από αλλού μπορείς εύκολα να μαζέψεις ιούς)

 

Εχω το AVG Antivirus Το προγραμμα το κατεβασα απο το bitcomet.com το οριντζιναλ δηλαδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην την ψάχνεις,τα free torrent φταίνε,ακριβώς το ίδιο μου κάνει και μένα σε αυτά,ενώ αν βάλω από private tracker ένα καλό torrent με 80 seeders και 3 leechers,κατεβαίνει σφαίρα με πολλές συνδέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι και γω ρε παιδιά ? Στις ρυθμίσεις πρέπει να έχουμε απενεργοποιημένα τα εξής ? :

- DHT

- Ανταλλαγή peers ?

 

Χρησιμεύει πουθενά να τα απενεργοποιήσω ? Κάποιος είπε αυτά :

 

DHT & Peer Exchange

 

Είναι 2 χαρακτηριστικά του Bit Torrent που μπορούν να ενεργοποιηθούν σε πολλούς Clients. Επειδή το συγκεκριμένο τορρεντ έχει ανεβεί σήμερα με τη συγκεκριμένη μορφή σε άπειρους τρακερς (κυρίως public), οι οποίοι λειτουργούν με DHT και Peer Exchange. Αυτό δηλαδή σημαίνει ότι εσείς μπορείτε να συνδεθείτε - ή να συνδεθούν σε εσάς - χρήστες που δεν είναι μέλη του Greek-Tracker και να το κατεβάσουν. Το αποτέλεσμα αυτού είναι να χάνεται ταχύτητα άσκοπα όπως επίσης η λάθος καταγραφή των στοιχείων Download/Upload των χρηστών - μελών του Greek-Tracker. Γι' αυτό θα σας πρότεινα να ψάξετε και να βρείτε πως απενεργοποιούνται τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά στον Client σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην την ψάχνεις,τα free torrent φταίνε,ακριβώς το ίδιο μου κάνει και μένα σε αυτά,ενώ αν βάλω από private tracker ένα καλό torrent με 80 seeders και 3 leechers,κατεβαίνει σφαίρα με πολλές συνδέσεις.

 

Και εγώ πώς κατεβάζω με 117 με 1024/256 σύνδεση τα free torrents απλός μου παίρνει 8 λεπτά μέχρι να πάει εκεί η ταχύτητα και μετά είμαι οκ ενώ στα private σε 10 δευτερόλεπτα πάω στα 117

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το AVG Antivirus Το προγραμμα το κατεβασα απο το bitcomet.com το οριντζιναλ δηλαδη

 

Δεν ξερώ το σάρωσα με nod32, Kaspersky Antivirus, Avast Antivirus και Avira Antivirus και δεν βρήκαν τίποτα δεν ξέρω μπορεί να το βρίσκει λανθασμένα το AVG (κατέβασε ξανά το BitComet να δοκιμάσεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...