Προς το περιεχόμενο

soundblaster x-fi ερωτηση


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια λεω να παρω καμια x-fi καρτα ηχου δε ξερω ομως ακομα σιγουρα ποια. θελω καποια που να εχει coaxial kai optical εξοδους. Με ενδιαφερει αριστος ηχος για ταινιες κυριως και μουσικη (παιχνιδια δεν παιζω).Και ηχεια εχω τα Z-5400.

Προτεινετε μου λοιπον ποια x fi να παρω και μη ξεχνατε θελω και coaxial kai optical εξοδο! thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα θέλεις οποσδήποτε και τις δύο εξόδους πρέπει να πάς αναγκαστικά σε αυτή ή αυτή που έχυν το front panel. Ολες οι υπολοιπες μικρότερες x-fi έχουν μονο μια ψηφική έξοδο που λειτουργεί είτε ως coaxial είτε ως optical (με ειδικό καλώδιο το οποίο είναι απο τη μία κανονικα η οπτικη ίνα και απο την άλλη έχει minijack)

 

Ασε και εγώ έχω τα Ζ-5500 και την έψαχνα και εγώ την υποθεση αλλά 150Ε για καρτα ήχου δεν τα δίνω καλό είναι και το optical out της on-board μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα εχω και τα ζ-5400 που εχουν κονσολα η οποια εχει cοaxial και οptical. O αποτερος σκοπος ειναι η συνδεση του ηχου με το xbox 360. το χ βοχ θελει οπτικαλ. Οποτε μηπως θα μπορουσε να γινει το εξης;

περνω μια καρτα ηχου με coaxial ,τη συνδεω με τη κονσολα των ζ-5400 και μετα συνδεω μεσω της οπτικαλ των ζ-5400 το xbox 360.

 

Τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα εχω και τα ζ-5400 που εχουν κονσολα η οποια εχει cοaxial και οptical. O αποτερος σκοπος ειναι η συνδεση του ηχου με το xbox 360. το χ βοχ θελει οπτικαλ. Οποτε μηπως θα μπορουσε να γινει το εξης;

περνω μια καρτα ηχου με coaxial ,τη συνδεω με τη κονσολα των ζ-5400 και μετα συνδεω μεσω της οπτικαλ των ζ-5400 το xbox 360.

 

Τι λετε?

 

den ksero an tha einai simvato 100% .... to kalitero einai na paris tin x-fi elite pro na telionis giati an paris tis aples kai den leitourgi sosta tha xtipas to kefali sou ston toixo.

i elite pro console exei 2 optical ena in kai ena out

tin exo dipla mou tin consola an thes na me rotisis kati sigekrimeno

ego tin eixa pari prin 3-4 mines 325 euro ... tin eida omos kapou kai 245 euro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά μετά από τις πάμπολες ΠΑΤΑΤΕΣ της creative συνεχίζετε και αγοράζετε ακόμα από αυτή την εταιρία?δεν υπάρχουν πιο χάλια επώνυμες κάρτες ήχου.Ψάξε για καμιά auzentech.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Ολες οι υπολοιπες μικρότερες x-fi έχουν μονο μια ψηφική έξοδο που λειτουργεί είτε ως coaxial είτε ως optical (με ειδικό καλώδιο το οποίο είναι απο τη μία κανονικα η οπτικη ίνα και απο την άλλη έχει minijack)

 

kai auto to kalwdio pou to vriskoume an epitrepetai? :-)

einai 100% checkarismeno oti douleuei auth h lysh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλά μετά από τις πάμπολες ΠΑΤΑΤΕΣ της creative συνεχίζετε και αγοράζετε ακόμα από αυτή την εταιρία?δεν υπάρχουν πιο χάλια επώνυμες κάρτες ήχου.Ψάξε για καμιά auzentech.

Aκριβως!!!!Οτι καλλιτερο,ομως η ρημαδα η Meridian 7.1 δεν υπαρχει πουθενα γαμωτο και την θελω και γω!!!!:cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά.. η X-Fi Extreme Gaming έχει ψηφιακή έξοδο? Ένας φίλος μου την είδε και λέει οτι δεν έχει.. έχει 3 αναλογικές και μία όπτική. Έχει επίσης ένα σύστημα ηχείων Creative 5.1 τα οποία έχουν οπτική αλλά κανένα απο τα δύο πακέτα δεν έχουν καλώδιο οπτικής. Τί να του πώ να κάνει ??? Κάθεται και την κοιτάει τώρα...

 

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά.. η X-Fi Extreme Gaming έχει ψηφιακή έξοδο? Ένας φίλος μου την είδε και λέει οτι δεν έχει.. έχει 3 αναλογικές και μία όπτική. Έχει επίσης ένα σύστημα ηχείων Creative 5.1 τα οποία έχουν οπτική αλλά κανένα απο τα δύο πακέτα δεν έχουν καλώδιο οπτικής. Τί να του πώ να κάνει ??? Κάθεται και την κοιτάει τώρα...

 

Thanks

 

.... i optiki den einai i psifiaki ?? kai mpori na pari apo ta katastimata poulane extra kalodio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spartan.. έχει και ένα 5.1σύστημα ηχείων της creative που όπως είπα κ πρίν έχει optical in. Πώς θα διαχωρίζεται ο ήχος στα ηχεία?? Μόνο απο την οπτική? Για βοηθήστε με λίγο γιατί με τα ηχοσυστήματα έχω μείνει λίγο πίσω. Thanks! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spartan.. έχει και ένα 5.1σύστημα ηχείων της creative που όπως είπα κ πρίν έχει optical in. Πώς θα διαχωρίζεται ο ήχος στα ηχεία?? Μόνο απο την οπτική? Για βοηθήστε με λίγο γιατί με τα ηχοσυστήματα έχω μείνει λίγο πίσω. Thanks! ;)

 

nai ama to systima exei optical in sindeis to fibre optic cord me to optic out tis consolas tis kartas poly aplo

ego to diko mou to exo sindesi sto amplifier 5.1 tis sony dav 880

mono to kalodio na exeis tis optikis inas , psaxte se katastimata ftino einai , to proto tou playstation 2 pou eixa pari prin 7 xronia mou to kopanisan 15.000 draxmes tote ,

kalodia tetia exoun kai oi eteries pou vgazoun periferiaka gia playstation 2 kai xbox tora tha vgazoun gia ps 3

ola pernane meso optikis inas kai akougonte ola 5.1 i 7.1 analoga me to posa ixeia exeis ton diaxorismo ton kanonizi to amplifier i to kouti pou exei tis optical in gia na ta stili sta ixeia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μεγάλη διαφορά η ποιότητα?? Μάλλον θα καλύπτει όλο το φασμα του ήχου που θα βγάζει η κάρτα ε? ;)

 

nai exei poly kali poiotita o ixos kai se sindiasmo me ta programata tis x-fi vgeni krystalinos ixos .... sto battlefield 2142 pou ypostirizi x-fi akougonte san alithina ta opla mono to mparouti pou den mirizi .... kai dinei kai extra fps sta games pou tin ypostirizoun giati den epivarinete o epexergastis me tin apokodikopiisi tou ixou , ola ta kanei o epexergastis tis x-fi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...