Προς το περιεχόμενο

Μια βοηθεια για αγορα εξωτερικης θηκης σκληρου


plato

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξερω αν ειναι χαζο αυτο που θα ρωτησω αλλα υπαρχει θηκη που να μπορει να δεχτει και sata και ata σκληρο? Κι αλλο ενα χαζο, εκει που αναφερει για IDE εννοει ata? Παντα μιλαω να βγαζει σε usb γιατι δεν εχω firewire. Βασικα ο υπολογιστης μου δεχεται 4 σκληρους, 2 sata και 2 ata. Eχω εναν μικρο 80αρη sata για το λειτουργικο, τα προγραμματα κτλ., τον αλλο sata που ειναι 320 gb ως αποθηκευτικο χωρο και μου ειχαν φερει και δωρο εναν 80 ata που επισης εχω ως αποθηκευτικο χωρο. Δυστυχως τους γεμισα και τους 3 και θελω να παρω εναν 400 gb στη μονη θεση ata που μου εμεινε και να κανω τον μικρο ata εξωτερικο ωστε στο μελλον που τα οικονομικα θα ειναι και καλυτερα να αντικαταστησω τον μικρο sata με εναν που να παιρνει 1 tera να βρω την υγεια μου (για λιγο...).Τα αναφερω τα παραπανω γιατι ειδα κατι θηκες που λενε οτι δεχονται σκληρους με μεγεθος ορισμενων giga αλλα και να μου προτεινει αν εχει καποιος καλυτερη ιδεα πως να κινηθω απο το να παρω εναν 400αρη ata και μια θηκη (ωστε να εχω κι εναν εξωτερικο).Αντιλαμβανεστε απο τα παραπανω οτι για το οικονομικο μερος της υποθεσης παιζω γυρω στο κατοσταρικο-150ευρω:mad: Δεν ενδιαφερομαι για 2,5'' δισκους. Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IDE εννοει ata

ναι

Αν κάνεις μία έρευνα στο e-shop θα βρεις θήκες για δίσκους μέχρι 400 giga.

Στο πλαίσιο -τουλάχιστον μέχρι τότε που πήρα εγώ- οι θήκες ήταν μέχρι 250 giga.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...