Προς το περιεχόμενο

Μπαινω κανονικα στο δικτιο μου αλλα δεν βρισκω το PC μου


Georgefx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπαινω κανονικα στο δικτιο μου αν και αργη λιγο αλλα δεν βρισκω το PC μου τα αλλα pc τα βλεπω κανονικα.για να μπω μεσα στο pc μου πρεπει να γραψω εγω την διαδρομη //PC1 ....τι να φταει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε μου απο γρηγορα το εγραψα λαθος,αν διαβασεις προσεκτικα λεω οτι μονο ετσι μπαινω μεσα...στο workgroup που ανηκει ο υπολογιστης δεν φαινεται καθολου ο δικος μου ειναι σαν κρυφος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α οκ τοτε. το παθαινω κι εγω αυτο αλλα δεν ξερω τι φταιει. και δεν χρησιμοποιώ firewall. πιθανολογώ πως είναι άλλο ένα κόλλημα των windows. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα οφείλετε στον master browser του δικτύου σου. Γενικά σε ένα δίκτυο χωρίς server και κάποια υπηρεσία name service δεν ειναι απαραίτητο οτι θα μπορείς να δεις τον υπολογιστή στο συνολικό δίκτυο. Οπότε η λύση που λες να πηγαίνεις στο start -> run και να γράφεις αυτό που λες ειναι η πιο σωστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε kitsos μπορεις να γινεις πιο σαφης για να καταλαβω....παρατηρησα οτι οταν Administrative Tools και local security settings μου λεει οτι MMC could not create the snap-in

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://support.microsoft.com/kb/188001

 

εδω εχει αυτα τα περι να γίνω σαφής

 

Οσο αφορά το άλλο με την κονσόλα δεν εχει καμια σχέση με αυτό που ρωτας. Δεν καταλαβαίνω γιατι το αναφέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποια λυση να φτιαξω το προβλημα αυτο καπου απο το regedit η κατι τετοιο,και να φαινεται το pc μου στο δικτυο ?

 

 

ekana format kai estrose gia ta kala....xixixix

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...