Προς το περιεχόμενο

TOSHIBA ή VAIO ή LG ή SIEMENS ή ACER?


spyroseva

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!

 

Ας θέσω ξανά ένα κλασικό ερώτημα...

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα καινούργιο λάπτοπ,για δεύτερη φορά (το πρώτο μου ήταν το TOSHIBA M40-129).

Είμαι λοιπόν πολύ προβληματισμένος για την τελική επιλογή μου,που σημειωτέον εξαρτάται κυρίως από την ποιότητα της τεχνικής (μετέπειτα) υποστήριξης...διότι όλο και κάτι θα συμβεί....:X

 

Ποια είναι η άποψη σας από τις προσωπικές εμπειρίες σας....

 

Ευχαριστώ:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πεις οικονομικο οριο και ποιες θα ειναι οι εργασιες που θα κανει ο υπολογιστης

 

Διαθέτω μ'εχρι 1500 ευρώ..ωστόσο αυτό λίγη σημασία,διότι εκείνο που με προβληματίζει είναι η εταιρεία της οποίας το προϊόν θα επιλέξω,όχι πιο προιόν...

Καταλαβαίνεις...με προβληματίζουν θέματα όπως servise, ποιότητα κατασκευής κ.λ.π....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποια δίνει 2ετή εγγύηση, για να παίρνουν το μήνυμα και οι υπόλοιπες...

 

Με έπιασες...:-)!

2 χρόνια όμως δίνει μόνο η LG...από όσα γνωρίζω!(της οποίας τα μηχανήματα είναι και πολύ όμορφα σχεδιαστικά,οφείλω να ομολογήσω...)

 

Έστι περιορίζεται όμως πολύ η έρευνα αγοράς...:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έπιασες...:-)!

2 χρόνια όμως δίνει μόνο η LG...από όσα γνωρίζω!(της οποίας τα μηχανήματα είναι και πολύ όμορφα σχεδιαστικά,οφείλω να ομολογήσω...)

 

Έστι περιορίζεται όμως πολύ η έρευνα αγοράς...:-(

 

και η toshiba 2 χρονια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα επαγγελματικα hp compaq δινουν 3 χρονια

και η dell 3 χρονια

και η asus 2 χρονια

και η toshiba 2 χρονια.

 

Στα υπόλοιπα συμφωνώ,ωστόσο η toshiba σε όλα τα sites αναφέρεται 1 χρόνος...

Αν ήταν 2 χρόνια θα είχα φύγει για toshiba:shifty:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυγε για toshiba! 2 χρονια δινει...

 

 

Επισης να ξερει οτι σε ολες τις εταιριες υπαρχουν επεκτασης εγγυησης .Δηλαδη να επεκτεινεις την εγγυηση σε 2,3 ή 4 χρονια.

 

Σε μερικες εταιριες ειναι φθηνη η επεκταση (πχ hp pavillion 100 ευρω απο 1 σε 3 χρονια) ,σε αλλες μετρια (πχ hp compaq 160 ευρω απο 1 σε 3 χρονια) και σε αλλες πανακριβη (πχ sony 260 ευρω απο 1 σε 3 χρονια).

 

Δες εδω τιμες των επεκτασεων εγγυησης:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=index&cPath=4_23_271

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυγε για toshiba! 2 χρονια δινει...

 

 

Επισης να ξερει οτι σε ολες τις εταιριες υπαρχουν επεκτασης εγγυησης .Δηλαδη να επεκτεινεις την εγγυηση σε 2,3 ή 4 χρονια.

 

Σε μερικες εταιριες ειναι φθηνη η επεκταση (πχ hp pavillion 100 ευρω απο 1 σε 3 χρονια) ,σε αλλες μετρια (πχ hp compaq 160 ευρω απο 1 σε 3 χρονια) και σε αλλες πανακριβη (πχ sony 260 ευρω απο 1 σε 3 χρονια).

 

Δες εδω τιμες των επεκτασεων εγγυησης:

http://www.play247.gr/index.php?main_page=index&cPath=4_23_271

 

 

Σ ευχαριστώ...φίλε.Θα κοιτάξω για toshiba,αν και νομίζω δεν έχει σε όλα της τα μοντέλα 2 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1500 ευρω φτιαχνεις ενα συστημα Dell και βαζεις 3 χρονια εγγυηση αλλιως ας σου πουν τα παιδια γνωμες για το service και την ποιοτητα κατασκευης των φορητων υπολογιστων καθε εταιριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω υπερ της dell, σαφως ανωτερα μηχανηματα φτιαγμενα απο κραμα μαγνησιου και με δισκους στις 7200 στροφες και 3 χρονια εγγυηση, ωραιοι οι vaio αλλα με 1 χρονο εγγυηση και 260ευρω για επεκταση, οχι ευχαριστω...μονο αν μου τον χαρισουν. Και με 1500 ευρω παιρνεις ανετα και nvidia8600GT 256 και την αξιοπιστια της DELL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...