Προς το περιεχόμενο

Η Ευρωπαϊκή Ενωση ιδρύει την «Αστυνομία Σκέψης»


liopyr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε δει το Zeitgeist ?

 

Αν όχι αξίζει τον κόπο. Αναφέρει αυτά που συζητάτε και δίνει και κάποιες απαντήσεις.

 

Κατεβαίνει με torrent και υπάρχουν και ελληνικοί υπότιτλοι. Κρίνετε μόνοι σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δυστυχώς η περίφημη ευρωπαϊκή ολοκλήρωση (που τόσο πολύ λατρεύτηκε από τα Ευρώ λιγούρια) μόνο δυνά φέρει στους Πολίτες - είθε να καταρρεύσει σαν χάρτινος πύργος όσο υπάρχει καιρός καθώς δεν νομίζω πως κάνεις θέλει μια τέτοια Ε.Ε.

 

:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκατά θα δω όπου γυρίσω :mad:

Σε 10 χρόνια θα έχουν χώσει κάμερες μες τα σπίτια μας με την πρόφαση να ελέγχουν τι ρίχνουμε στις χέστρες μήπως προκαλέσουμε κανα πρόβλημα στο αποχετευτικό!

Φυσικά και δεν θα μπορέσουμε να αλλάξουμε τίποτα.Έχουν καταφέρει να καταστήσουν όλες τις μορφές εξουσίες απρόσωπες,που σημαίνει οτι δεν μπορούμε να έρθουμε σε διάλογο μαζί τους.

Ευχαριστούμε πολύ για την Δημοκρατία σας.Ευχαριστούμε που μας προστατεύετε απο όλους αυτούς τους κινδύνους.Ευχαριστούμε που τα κάνετε όλα για μας χωρίς να μας ρωτήσετε...

 

Θυμάμαι αυτό που είχε κάνει ο John Lennon και τον λέγανε όλοι τρελό.

Καθόταν σε ένα κρεβάτι σε ένα ξενοδοχείο με την γυναίκα του και δεν κάνανε τίποτα,και αυτό γιατί ήθελε να αλλάξει το κόσμο.

 

Φανταστείτε μια επανάσταση όπου όλοι θα κάθονται στα κρεβάτια τους μες τα σπίτια,και να είναι οι πόλεις άδειες και να μην λειτουργεί τίποτα εκεί έξω.

Τότε να δείτε πως θα αλλάζαν τα πάντα.

Ούτε διαδηλωτές θα είχανε για να δείρουνε,ούτε τίποτα.Και τότε θα καταλάβαιναν τι δύναμη έχουν οι λαοί.

 

Άλλα κι αυτό δεν είναι παρά μια σκέψη,φτιαγμένη απ'το υλικό που φτιάχνουν τα όνειρα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[Το Indymedia είναι μια συλλογικότητα από οργανώσεις ανεξάρτητων μέσων και εκατοντάδων συντακτών, που προσφέρουν μη-εμπορευματική κάλυψη γεγονότων "από τη βαση".

Το Indymedia είναι μια διέξοδος δημοκρατικών μέσων ενημέρωσης, για τη δημιουργία ριζοσπαστικής, ακριβούς, και φλογερής αποτύπωσης της αλήθειας.]

 

 

χεεχεχεχ αυτο και εαν ηταν καλο. οχι αδελφε για το σχολιο σου και εσενα προσωπικα αλλα για το συγκεκριμενο site...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Indymedia είναι μια διέξοδος δημοκρατικών μέσων ενημέρωσης, για τη δημιουργία ριζοσπαστικής, ακριβούς, και φλογερής αποτύπωσης της αλήθειας.

Ναι, και η original 21® ειναι ενα παρακλάδι της Χ.Α.Ν.Θ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή συγνώμη τι έχει το συγκεκριμένο site?

καποιες φορές ίσως λίγο υπερβάλλει αλλα μαθαίνεις ειδήσεις από μέρη του πλανήτη που δεν τις ακούς πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες φορές? Κοίτα μπορεί να συμπαθώ τους ιδεολόγους-αναρχικούς αλλά τους χούλιγκαν-αναρχικούς-φασίστες, τους απεχθάνομαι πιο πολύ. Ακόμα θυμάμαι το καλοκαίρι στα επισόδεια της συναυλίας των Beastie Boys που πολλοί στο indy υποστήριζαν αυτούς που χάλασαν την συναυλία....

 

 

(btw μη μου πει κανείς ότι αυτά που γράφω είναι πολιτικά, γιατί με την ίδια λογική όλο το άρθρο και οι απαντήσεις μέχρι τώρα είναι πολιτική κουβέντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες φορές? Κοίτα μπορεί να συμπαθώ τους ιδεολόγους-αναρχικούς αλλά τους χούλιγκαν-αναρχικούς-φασίστες, τους απεχθάνομαι πιο πολύ. Ακόμα θυμάμαι το καλοκαίρι στα επισόδεια της συναυλίας των Beastie Boys που πολλοί στο indy υποστήριζαν αυτούς που χάλασαν την συναυλία....

 

Εντάξει έχεις δίκιο σε αυτό, αλλά εγώ μιλάω για γεγονότα πιο σημαντικά όπως πχ διαδηλώσεις των τούρκων εναντίον της εισβολής της χώρας τους στο βόρεια ιράκ:shifty:

Εγώ δεν το έχω διαβάσει κάπου αλλού αυτό!Ούτε το έχω ακούσει!:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα γενικα δεν με αναπαυουν τα ατομα που κανουν "ζημιες" και ιδιαιτερα χωρις λογο....και δεν κοιτανε να βοηθησουν λιγο τον συνανθρωπο τους

 

Σχετικα με το site οχι μονο καποιες φορες υπερβαλει αλλα περισσοτερο παραπληροφορει και η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια. Βεβαια σκοπος τους ειναι να κινησουν τα ρευματα προς καποιες κατευθυνσεις που θελουν ειτε αυτο ποναει σαν αληθεια είτε οχι. Και μαλλον απο τις λιγες φορες που ετυχε να διαβασω μερη απο το site ωθουν στην "ζημια" παρα σε κατι θετικο. Με βια στην βια και ανυπακοη δεν παμε μπροστα. Αυτα προς το παρον. Καλο βραδυ να εχουμε και καλο ξημερωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν θα μπορέσουμε να αλλάξουμε τίποτα.

Όχι, όχι έτσι...

Φανταστείτε μια επανάσταση...

Έτσι, έτσι!!!

 

 

@Emilie

 

Το indymedia λογοκρίνει συχνά, αρκεί να διαφωνείς με τις απόψεις τους. Είναι κοινή πεποίθηση αυτό, εμένα παλιότερα μου είχαν σβήσει δύο post, ούτε έβριζα ούτε παραβίαζα κανόνα. Το έχω ακούσει απο πολλούς. Δεν ξέρω αν το "στρώσανε" τώρα, ξέρω όμως ότι είχε αποτελέσει σημείο διαφωνιών και μεταξύ τους αυτό, η "απλόχερη" λογοκρισία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εγώ δεν είπα ότι είναι το φοβερό και τρομερό site της απόλυτης αλήθεις, απλά εκτός από τα site των εφημεριδών, το in.gr, και κάποια ξένα ειδησιογραφικά πρακτορεία (bbc,cnn,reuter,κτλ), δείνει μια άλλη οπτική.

Αν έχεις κάποιο άλλο να προτίνεις, κανένα πρόβλημα.

Τώρα μιλάμε για ενημέρωση και όχι για πιο ειδικευμένα θέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλέ privateer, γιατι μας αφαίρεσες το ονομα του συντάκτη απο το άρθρο;

 

 

Υπογραφή:

Γιωργος Δελαστίκ

Δημοσιογράφος (σήμερα στο ΕΘΝΟΣ), και Διευθυντής εφημερίδας ΠΡΙΝ, "Εφημερίδα της ανεξάρτητης Αριστεράς"

 

πράγματι. φρίκη, φρίκη, μόνο φρίκη...

 

Ενδιαφερον... Αραγε θα μπορουσε καποιος να μας παραθεσει μια πηγη που να επιβεβαιωνει τον συγκεκριμενο συντακτη? Καθως, ειδικα αυτο για την αστυνομια σκεψης μου επεσε βαρυ ακομα και σε μενα... Κατι μου βρομα.

 

Edit: Οχου.... μπηκα στο site του Πριν... Αμαν... Τι λαικισμος ηταν αυτος που μς χτυπησε βραδυατικα... Καποιος mod να σβησει την ειδηση. Τετοιοι συντακτες μονο ουδετερα αρθρα δεν γραφουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφερον... Αραγε θα μπορουσε καποιος να μας παραθεσει μια πηγη που να επιβεβαιωνει τον συγκεκριμενο συντακτη? Καθως, ειδικα αυτο για την αστυνομια σκεψης μου επεσε βαρυ ακομα και σε μενα... Κατι μου βρομα.

 

To "αστυνομία σκέψης" είναι βέβαια χαρακτηρισμός του συντάκτη, αλλά δεν νομίζω ότι έχει και μεγάλη απόσταση από αυτά που προτείνει ο signor Frattini...

 

http://ec.europa.eu/commission_barroso/frattini/webroot/news/thematic_659_en.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...