Προς το περιεχόμενο

Διαβασε το γρηγορα!!!!Μπορεις !!!


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιστεύω ότι ο λόγος που διαβάζεται ευκολότερα το Αγγλικό, είναι επειδή δεν έχει τα "αι", "ει", "οι" κτλ κτλ

 

Αυτά τα γράμματα δε θα έπρεπε να χωρίζονται ούτε στον αναγραμματισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
μπορεί να βάλει κάποιος το αγγλικό?

 

Aoccdrnig to a rscheearch at Cmabrigde Uinervtisy, it deosn't mttaer in waht oredr the ltteers in a wrod are, the olny iprmoetnt tihng is taht the frist and lsat ltteer be at the rghit pclae. The rset can be a toatl mses and you can sitll raed it wouthit porbelm. Tihs is bcuseae the huamn mnid deos not raed ervey lteter by istlef, but the wrod as a wlohe.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δυσκολο ειναι αμα ο αναγραμμτισμος μοιαζει με αλλη λεξη, πχ το πιλαο φερνει στο νου "πιλαφι" ή κατι παρεμφερες, αρα ειναι δυσκολο για την CPU του ανθρωπου να καταληξη το ιδιο γρηγορα στο "παλιο" δια του αποκλεισμου ολων των υπολοιπων (σου λεει , τι λεει εδω, πιλαφι ή παλιο?Χμ, δεν ειναι τοσο ευκολο)

 

πρεπει να διαβαζεις ολοκληρη την προταση για να βγαλεις νοημα, απο μια λεξη δεν μπορεις να καταλαβεις απο το πρωτο και το τελευταιο γραμμα.

ετσι αν βαλεις ολες τις λεξεις του πρωτου κειμενου οπως ειναι με αλλη σειρα ομως, παλι δεν θα μπορεσεις να το διαβασεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσες φορές που έχει ποσταριστεί το συγκεκριμένο το έχουμε μάθει απ έξω έτσι κ αλλιώς.. Οπότε κ στα κινέζικα να το γράψετε πάλι θα το καταλάβουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μεταξύ των λέξεων να αλλάζεις τις συλλαβες παλι το καταλαβαινεις

Για παραδειγμα:

Γλωσσεψα τη μπερδα μου

Ψητοπουλο κοτο

Τηγανες πατατισμενες

Γρηκινητο αυτογορο

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η κολητη μου,μετα απο καβγα με το αγορι μου..απομακριθεικε απο μενα,ηταν να αραβονιαστει και θα ιμουν κουμπαρα.χωρις να μου πει κατι εβαλε μιαν ασχετη.εγω απλα ξεκινησα μια σταση αδιαφοριας..απο τη μια εγω δεν ηθελα να αλαξουν τα πραματα απο την αλλη φανηκε οτι ποτε δεν την ενιαξε η φιλια μας!και ας εμασταν μαζι απο το νειπιο.τι να κανο?πως να αντιδρασω ρε παιδια?πια η θεση μου?:mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν μπορώ να σας καταλάβω..Εχεις ένα τέτοιο πρόβλημα(or whatever) και μπαίνετε να ρωτήσετε σε φόρουμ για συμβουλές..Τι να πω ρε παιδιά δεεεενν...

Τεσπα..Επίσης αυτά γίνονται μόνο μεταξύ γυναικών..Μόνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...